Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 28 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 272

Subiect: S-o ajutam pe Mirela

Data înscrierii
    07.12.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    252
    Putere Rep
    14

Implicit

Off Doamne,aveam atata speranta...traiesc drama unei vietii,ce se apropie de sfarsit,asa simt acum,ma simt ca un olog,ca un orb in pustiu,ce striga si doar el isi aude strigatul.

Data înscrierii
    01.05.2008
    Locație
    at home
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    19

Implicit

nu poti descrie ce simtsti pana nu esti intr-o situatie similara...
    crd ca incercam toti sa facem bine, nu stiu cati reusim
    numai bine, cand e operatia?
    cat de mare e copilasul tau?
    <<<fiintele umane cele mai fericite nu poseda mare lucru. ele sunt.>>>

Data înscrierii
    09.03.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    3.461
    Putere Rep
    31

Implicit

Mirela, crezi ca e posibil sa iti faci un cont la PayPal? Deschizi pur si simplu contul, il legi cu contul din banca si oamenii ar putea sa iti trimita bani cu un singur click. Ca sa trimita bani oamenii nu vor mai avea nevoie de nr de cont si nici sa mearga la banca sa faca transferuri, ci le trebuie doar adresa ta de email. As fi bucuroasa sa te ajut sa deschizi acest cont, daca nu te descurci

Daca nu, voi gasi o alta solutie, dar asta este cea mai usoara si pentru tine si pentru cei care trimit.

Elliane, frumos din partea ta ca ai deschis acest fir pe care de-abia acum l-am gasitsi eu.
    Put your hand on a hot stove for a minute, and it seems like an hour. Sit with a pretty girl for an hour, and it seems like a minute. THAT'S relativity.
    Einstein

Data înscrierii
    07.12.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    252
    Putere Rep
    14

Implicit

Draga mea hazel,</span>mi-ai adus o raza de speranta,vezi?Dumnezeu stie si simte cand trebuie sa intervina,nu ma lasa sa ma prabusesc in disperare.Necazul meu este ca nu stiu cum este cu PayPal,nu am mai primiti bani din strainatate,dar ma pot duce la banca sa vad,sau daca tu ma poti ajuta,o inima iti va ramane recunoscatoare.Eu in contul acesta in euro,am acum 45 de euro si sta asa deschis de aproape 3 luni.Ce ma sfatui tu sa fac?Te rog sa ma ajuti,eventual sa-mi spui ce trebuie sa fac.
    Draga mea sunny,</span>ce sa zic,sufletul tau de mama il simt aproape,Bogdan al meu are 18 ani,este la liceul,daca ai stii,ce sacrifici face si copilul asta pentru mine,sunt zile cand nu mananca nimic la scoala,anul asta(a 11 a) nu am putut sa-i cumparam nici carti,dar saracul de el merge si invata la un coleg ce este vecin cu noi...ii place matematica si imi pare tare rau sa-l plafonez cu nenorocirea asta a mea,tocmai de aceea sper si ma agat de cea mai mica speranta de viata.Operatie asta,de care imi este tare frica,trebuie sa o fac in vara asta.In 12 iunie am programare la spital.Acum depinde si de banii care trebuie sa ii am,asta-i cea mai grea problema.Doamne ajuta!Va multumesc

Data înscrierii
    09.03.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    3.461
    Putere Rep
    31

Implicit

Draga Mirela, cu cea mai mare placere. PayPal este o modalitate de a trimite si a primi bani, dar pentru asta si expeditorul si primitorul trebuie sa aiba deschis cont. Eu de ex am si de obicei nu e mare lucru sa deschizi unul.

Deci hai sa incercam sa deschidem unul, am sa incerc sa te ghidez:

Du-te la adresa asta:

https://www.paypal.com/us/cgi-bin/webscr?cmd=_registration-r un
    Ai sa vezi un drop down list cu unde scrie:
    Select the country or region where you live.
    Alege ROmania.
    Ai sa fii redirectata la o pagina unde "Personal Account" este selectat.
    Ai sa vezi o alta drop down list unde te intreaba limba de preferinta. Alege ce vrei tu, romana nu e. EU am lasat US ENglish.
    Click pe butonul Continue.
    Te duce la o pagina care are ca titlu "Account Sign Up
    Personal Account
    "

Aici tb sa completezi toate datele ca sa te inregistrezi.
    Tb sa iti faci si un password, care tb sa fie intre 8 si 20 de caractere, nu mai putin.
    Dupa aceea tb sa check "Yes I Hereby" ca sa fii de acord cu termenii lor de inregistrare.
    Dupa aceea, unde vezi ca scrie "Enter the code as shown below" tb sa introduci codul pe care il vezi dedesubt.

Click pe butonul "Sign Up"

DUpa aceea vei fi redirectata la o pagina unde iti cere sa introduci niste date de credt card. Click "Cancel" pt acum.

Vei fi redirectata la o pagina unde zice "Confirm your email address"

Ei spun aici:
    Step1: V-am trimis un email la "adresa ta de email"
    Step2: Da click pe linkul din Email Cu asta confirmi ca accountul tau de email folosit la inregistrare nu e fals.

Ti se va deschide o pagina PayPal unde iti cere sa bagi passwordul.

Acum ar trebui sa fii setata.

Spune-mi daca reusesti sa treci prina aceste etape de inregistrare. DUpa aia mai tb sa continuam ca sa te setam sa poti primi bani.

PS: Stiu ca pare un pic dificil acuma, dar daca il deschizi va fi usor de trimis pentru ceilalti si de primit pt tine.
    Put your hand on a hot stove for a minute, and it seems like an hour. Sit with a pretty girl for an hour, and it seems like a minute. THAT'S relativity.
    Einstein

Data înscrierii
    07.12.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    252
    Putere Rep
    14

Implicit

Azi am incercat,dar netul merge rau la mine si am nevoie de o noua dresa de mail,cu o parola noua,cea pe care o am nu o accepta,iar yahoo-ul vad ca nu ma lasa sa-mi deschid alta,sunt ceva probleme la ei,dar incerc mai tarziu.Multumesc din suflet hazel,</span>sa speram ca reusesc.

Data înscrierii
    09.03.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    3.461
    Putere Rep
    31

Implicit

Nu-i nimic Mirela. E ok. Parerea mea e ca puteai sa folosesti adresa veche de email, nu stiu de ce iti trebuie una noua.

Te rog frumos, da-mi si mie adresa ta postala in privat.

Te pup si sanatate.
    Einstein

Data înscrierii
    07.12.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    252
    Putere Rep
    14

Implicit

Este duminica astazi,am sufletul strans,inima palpaie,am si eu o mica speranta si ma agat de ea,cu tot sufletul.Stiti,e tare greu sa te simti la marginea prapastiei si sa nu vezi o mana ca ti se intinge spre a te ajuta sa te ridici.Eu azi,simt aici,o mana,spre mine si ma incearca o multime de emotii.Ma rugam lui Dumnezeu,acel Dumnezeu al oamenilor,si a celor necajiti,ca mine,sa-I ajute si al celor mai putin necajiti,sa LE deschida sufletul si sa picure in el din bunatatea LUI.Doamne ajuta!Va multumesc.

Data înscrierii
    09.03.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    3.461
    Putere Rep
    31

Implicit

Mirela si-a deschis cont la PayPal dar mai ramane sa il lege la un cont de banca sau la un credit card.
    Pana Mirela ajunge sa ceara si sa obtina carte de credit la banca si pe care sa o lege la contul de PayPal, cine doreste sa trimita bani o poate face si prin MoneyGram online. Deci nu e nevoie de mers la centrele moneygram, se poate face online. Dureaza un minut de facut cont si se poate trimitedin carte de credit. Aici va puteti inregistra : https://www.emoneygram.com/eMoneyGram/index.doCosta 14 dolari pentru orice suma, nu am verificat pana la 500 dar sigur intre 20 si 200 se cer tot 14 dolari. Sigur ca ar fi mai bineca cei 14 dolari sa intre in contul Mirelei, dar deocamdata asta e.
    Daca se alege varianta prin Moneygram trebuie dat Mirelei numarul de tranzactie prin email, ca ea sa poata merge sa ridice banii.

Puteti sa va uniti mai multi, care va stiti si aveti incredere unii in altii, trimiteti bani impreuna online prin MoneyGram, in asa fel suporta mai multi taxa de 14 USD pentru trimis.

De asemenea mai exista varianta (si multumesc ellianei care mi-a dat ideea ) sa cumperi mandat postal la banca si sa il trimiti prin posta Mirelei.

Haideti ca putem strange suma de care Mirela are nevoie, nu e o suma imensa. Am participat la campanii unde sumele cerute pentru diverse operatii te lasau fara speranta (zeci de mii de euro) si prin bunavointa oamenilor tot s-au strans sume importante de bani. Fiecare poate sa trimita cat vrea, cea mai mica suma conteaza. Oameni buni, putem ajuta un seaman de-al nostru sa stranga o suma care pare mica in comparatie cu altele care se strang pentru ajutoare umanitare. Mai tineti minte cazul lui Mihaita Hogas? Baietelul care avea nevoie de transplant de ficat - avea nevoie de cel putin 80,000 de euro. Pana la urma banii s-au strans si a avut loc transplantul de ficat. In fiecare an de ziua lui mamica lui trimite la toti cei care au ajutat si le stie emailul poze cu el, sa il vedem cum evolueaza. El e doar cu cateva luni mai mare decat fetita mea, e de inteles ce atasata am fost de cazul lui.
    Ce voiam sa subliniez este ca se poate, daca lumea vrea. Putem ajuta un om si sa o facem sa creada ca nu numai printr-o minune se poate rezolva necazul ei.
    Einstein

Data înscrierii
    09.03.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    3.461
    Putere Rep
    31

Implicit

Mi-a mai venit o idee: cine are incredere si vrea sa trimita bani fara sa plateasca acea taxa la Moneygrampoate sa imi trimita mie prin PayPal si de indata ce se strange o suma mai importanta ii pot trimite prin MoneyGram Mirelei. Cine e interesat dati-mi va rog un privat sa va dau adresa de email conectata la paypal.

Multumesc.
    Einstein

Pagina 2 din 28 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. pt mirela catalina din galati
    De miho în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 08.08.2009, 20:19
  2. Cum sa ajutam economia?
    De albinuta în forumul Politica,politicieni,guvern,administratie locala
    Răspunsuri: 56
    Ultimul post: 28.05.2009, 21:40
  3. Haideti sa-l ajutam pe George