Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 24 din 28 PrimulPrimul ... 142223242526 ... UltimulUltimul
Rezultate 231 la 240 din 272

Subiect: S-o ajutam pe Mirela

Data înscrierii
    18.08.2009
    Posturi
    853
    Putere Rep
    18

Implicit

Citat Postat în original de keyframe14 Vezi post
    Tu de unde ai aparut asa cu prima postare aici la topicul asta..care e durerea ta de fapt?
    p.s Penny-wise and pound-foolish cred ca zic americanii, francezii n-au penny yet.;)si de obicei vorbele lor sunt in franceza.
    Corect, penny si pound sint moneda americana, my bad. Pina la urma cum e cu Mirela, a dat teapa sau nu?

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.305
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de encore Vezi post
    Pina la urma cum e cu Mirela, a dat teapa sau nu?
    NU a dat teapa.. faptul ca a incasat mai multi bani dacat a avut nevoie au fost efectele unei revelatii divine..

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de encore Vezi post
    Corect, penny si pound sint moneda americana, my bad. Pina la urma cum e cu Mirela, a dat teapa sau nu?
    da sigur, corect ... nici nu ştii dacă să sau să .

aseară mă pusesem pe scris, vroiam să îi răspund lui marian42 pe chestia aia cu codul penal, civil sau dex (ai uitat un lucru, unii le învaţă la şcoală) da' după ce scrisesem vreo juma' de pagină m-am răzgândit şi am amânat pe dimineaţă. acu' deschizând forumul să văz ce mai e nou, am dat de un nou anunţ la rubrica cu umanitare. aşa că înainte de a posta, am început să citesc un pic prin sub-forum (şi nu numai). mai întâi am fost contrariat de înverşunarea cu care marian l-a crucificat pe florin june alias ninu100, întrebându-mă pe măsură ce citeam cum e posibil să fi schimbat registrul atât de brusc în doar 2 luni. apoi am mai citit unele poveşti pe ici pe colo, până am ajuns la trei din ele: cea de la http://www.romanian-portal.com/forum...t=10891&page=2, unde iniţiatorul tocmai ce şi-a editat toate mesajele (o fi crezând că şterge orice urmă, ca să o poată lua de la capăt în altă parte), cea userului BranAndreiDumitru şi terminând cu http://www.romanian-portal.com/forum...ad.php?t=10912. la asta din urmă am râs cel mai bine, amintindu-mi de un tip implicat într-o schemă de tip 419, care îi scria (aşa credea el) unui alt scamer (de fapt "victimei" sale) ameninţându-l cu toate alea că se bagă peste el şi îi strică "afacerea" cu "fazanul" (despre care credea că îi căzuse în plasă). şi atunci mi-a picat fisa: măi godrimartis, tre' să ţi-o spun aşa de la obraz, da' eşti prost, nene! ce te doare dom'le pe tine capul că au luat unii ţeapă? ai dat tu bani de la tine? lasă-i dom'le să dea, că are de unde! du-te la plajă, citeşte o carte, uită-te la un film, fă ce îţi place. nu-ţi mai pierde timpul, nu-ţi irosi energia şi nervii pe ceva ce nu merită. fazani au fost şi-or să mai fie. şi slavă domnului, pe forumul ăsta sunt câţiva.

ca încheiere, marian42, tu în calitate de moderator ai acces la panoul de activităţi (sau cum s-o numi el în vBulletin) şi prin urmare poţi să verifici afirmaţia divei (peste 50 de adrese IP din mai multe ţări). dacă tu crezi că asta e un lucru absolut normal pentru un utilizator privat şi că nu are nimic de a face cu scamul, atunci (parafrazându-i pe ăia de la FNI) forumul poate fi liniştit, moderatorii vegheşte.

PS dragi forumişti, vedeţi că un user nou tocmai ce postă o nouă cerere de ajutor. de data asta e vorba de o fetiţă de 8 ani, suferindă de autism. faptul că fundaţia respectivă are un singur caz în lucru, că se ocupă doar de un singur copil, care absolut din pură întâmplare tocmai al preşedintei fundaţiei, nu trebuie să vă împiedece să vă deschide-ţi degrabă portofelele, buzunarele sau conturile bancare. grăbiţi-vă să o ajutaţi. nu de alta dar poate se strâng ceva bani şi scapă de asistenta aia socială care a postat anunţul. că la cum scrie mi-e că o să strice bietul copil şi mai mult.
    Ultima modificare făcută de aramis_13; 19.08.2009 la 07:16.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de ramsai Vezi post
    măi godrimartis, tre' să ţi-o spun aşa de la obraz, da' eşti prost, nene!
    pe aici nu obisnuim sa folosim astfel de expresii, care se penalizeaza. te-ai "racorit", dar primesti 10 puncte.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    pe aici nu obisnuim sa folosim astfel de expresii, care se penalizeaza. te-ai "racorit", dar primesti 10 puncte.
    yeah, right! asta e chiar simpatică.
    da' dacă nu citeşti printre rânduri, asta e, mi-am încasat-o. sper totuşi ca godrimartis (şi alţii) să înţeleagă.
    Ultima modificare făcută de aramis_13; 19.08.2009 la 13:42.

Data înscrierii
    21.01.2007
    Locație
    Orlando, FL
    Posturi
    2.364
    Putere Rep
    30

Implicit

şi atunci mi-a picat fisa: măi godrimartis, tre' să ţi-o spun aşa de la obraz, da' eşti prost, nene! ce te doare dom'le pe tine capul că au luat unii ţeapă? ai dat tu bani de la tine? lasă-i dom'le să dea, că are de unde!
    pai daca ti-a picat asa fisa, poate ne explici care e rationamentul tau, cu vocabularul indoielnic tocmai am facut cunostinta. doar pentru ca nu am luat eu teapa ar trebui sa ma faca sa stau in banca mea daca miros un scam? daca as avea niste informatii sa desconspir unul din asta, as face-o sa nu-si ia altii teapa, indiferent daca am fost si eu tepuit sau nu. Ce inseamna vaghelismul "lasă-i dom'le să dea, că are de unde!"?
    The impossible exists only until we find a way to make it possible.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

hai că nu ai înţeles nici tu. mai citeşte o dată mesajul meu. tocmai "vanghelismele" (ăsta şi ăla cu "moderatorii vegheşte") ar fi trebuit să îţi dea de înţeles ce am vrut să zic, mai ales că vine de la cineva care ţine morţiş să scrie în româneşte (chiar dacă nu respect cerinţa utilizării literelor mari la începutul fiecărei propoziţii) pentru a nu lăsa loc nici unei confuzii.

Data înscrierii
    29.01.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    1.686
    Putere Rep
    22

Implicit

yeh, right! asta e chiar simpatică.
    da' dacă nu citeşti printre rânduri, asta e, mi-am încasat-o. sper totuşi ca godrimartis (şi alţii) să înţeleagă.
    da ramsai, am inteles si eu intre randuri, dar a trebuit sa recitesc si eu de trei ori si sa citesc in celelalte topicuri ca sa realizez daca ai injurat sau a fost ironie.

Oricum cand am ajuns la cuvantul prost, deja nici nu am vrut sa citesc mai departe, dar ulterior am deslusit misterul.

Oricum ai folosit cuvantul prea "dur" chiar daca intentia a fost alta. 10 puncte acum le pastrezi ca amintire

Data înscrierii
    28.05.2005
    Locație
    Republica Nerva Traian, colt cu Anastasie Panu
    Posturi
    2.835
    Putere Rep
    32

Implicit

mai întâi am fost contrariat de înverşunarea cu care marian l-a crucificat pe florin june alias ninu100, întrebându-mă pe măsură ce citeam cum e posibil să fi schimbat registrul atât de brusc în doar 2 luni.
    Personajul nu m-a interesat sub acest aspect, mai precis ce si cat a primit, de la cine, daca merita sau nu, daca Florin June era sau inca e doar un escroc ordinar, ci asupra altei laturi (se poate citi si lături) a individului m-am oprit eu.
    Felul cum s-a comportat cu mine, cu multi dintre binefacatorii lui, chestii socoteli...

marian42, tu în calitate de moderator ai acces la panoul de activităţi
    Mon cher, io moderez doar ciorbele, sosurile, gratarele si uneori cate un sufleu sau un sote de ficatei, atat.
    Citat Postat în original de paulantoniu Vezi post
    NU a dat teapa.. faptul ca a incasat mai multi bani dacat a avut nevoie au fost efectele unei revelatii divine..
    Paule, hai sa fim sinceri: in ipoteza ca tot ce a scris Mirela e real, actele medicale nu-s masluite, venitul e cel declarat (barba-so - 500 de lei + pensia ei de boala), chiar a adunat mai multi bani decat i-ar trebui? Crezi ca s-a imbogatit si acum isi face vacanta prin cine stie ce statiuni?
    Ultima modificare făcută de marian42; 19.08.2009 la 12:17. Motiv: Ca sa nu fac dublu post.

Data înscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    36

Implicit

Citat Postat în original de marian42 Vezi post
    Te pomenesti c-or sa m-acuze potentialii clienti de imoralitate, pen' ca nu m-am oprit la un singur sait?
    In prima faza, nu, insa daca dupa ce ti-ai gasit chirias iar el vede anuntul afisat mai departe inca 1 an de zile?

Pagina 24 din 28 PrimulPrimul ... 142223242526 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. pt mirela catalina din galati
    De miho în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 08.08.2009, 20:19
  2. Cum sa ajutam economia?
    De albinuta în forumul Politica,politicieni,guvern,administratie locala
    Răspunsuri: 56
    Ultimul post: 28.05.2009, 21:40
  3. Haideti sa-l ajutam pe George
    De adinag în forumul Anunturi Umanitare - Mesaje, cereri, donatii, ajutoare