Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Intrebari posibile la interviu

Data înscrierii
    10.06.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    68
    Putere Rep
    9

Implicit

Propun un topic in care persoanele care au trait experienta interviului la
    ambasada pentru diferite vize, sa expuna ce intrebari au fost intrebati la
    ambasada. Multumesc mult.
    bad sex is better than a good day at work..

Data înscrierii
    08.02.2007
    Locație
    WA.
    Posturi
    58
    Putere Rep
    8

Implicit

imi permit sa incep eu: interviu pentru viza turistica anul trecut in feb.

pasul 1

ajungem la interviu si eu si sotul(AOS-ul era facut de un var de-al mamei) si nimerim la ghiseul 4, la o tipa carele refuza viza la foarte multi; iti dadeai seama ca plecau cu pasapoartele in mana, dezamagiti[img]smileys/smiley5.gif[/img].

1.cat intentionati sa stati in state?

3 saptamani(atat am si stat, de ce sa nu recunosc)

2. la cine va duceti?

la varul mamei X

3.copilul cu cine il lasati?

cu mama sotului;precizez ca eu am mama acolo de multi ani, insa am mentionat-o in DS-156, nu m-am ferit de chestia asta, nici ea nu m-a intrebat nimic, probabil a contat ca am fost sinceri si nu am ascuns

4.aveti o adev. de salariat, etc.?

da, i-am raspuns noi, i le-am aratat in liniste, calmi , fara sa ne grabim, nu i-am bagat nimic in fata, in felul acesta nu am dat de banuit ca ne-ar durea prea tare de viza lor

5.extras de cont?

i-am aratat unul vechi de vreo luna, un extras de pe cardul de salarii care mai era si cu zero lei pe el, nici macar nu s-a uitat atent la el, aviz amatorilor: nu va apucati sa va bagati nu stiu ce sume in cont, caci nu asta conteaza

6.si ultima: de ce-ati completat 2 formulare( se referea la serviciul de curierat Cargus, cu care colaboreaza ei), doar pasapoartele vor veni pe aceeasi adresa

cand am auzit imi venea sa o strang in brate de bucurie, insa ne-am abtinut [img]smileys/smiley60.gif[/img], omitand faptul de multi ani incercam pentru aceasta viza, bineinteles cu rezultat negativ

pasul 2 : venirea pasapoartelor cu viza pe 10 ani

pasul 3 : la cateva luni, aplicare prin DHL pentru copil, rezultat viza copil pentru un an

Succes si multa bafta la toata lumea, speranta moare ultima[img]smileys/smiley103.gif[/img]

Subiecte similare

1. Posibile intrebari la interviu
    De sorin în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2014, DV-2015, DV-2016 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 14
    Ultimul post: 23.11.2007, 11:46
  2. Intrebari la interviu GC
    De CARDHU în forumul Nou veniti in America/SUA/Statele Unite-Ghidul incepatorului
    Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 22.01.2007, 00:28
  3. Posibile probleme la interviu
    De mikelangelos în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2014, DV-2015, DV-2016 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 06.01.2007, 08:15
  4. Intrebari interviu viza
    De ronin84 în forumul Vize de munca, afaceri in SUA/America-H1B, H2B,etc
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 30.05.2006, 21:18
  5. Intrebari pentru interviu
    De mischiesebi în forumul Vize imigrare, vizitator-Canada-Ontario-Alte regiuni
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 04.04.2006, 10:25

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •