Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 12

Subiect: Apartamente de inchiriat preturi rezonabi

Data înscrierii
    03.04.2008
    Locație
    Canada
    Posturi
    6
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna,

Va rog sa imi spuneti care ar fi intervale de preturi rezonabile pt 3 1/2, 4 1/2 in Plano, Frisco sau alte zone bune, pentru apartamente decente in Dallas "area"?

Multumesc

Data înscrierii
    16.01.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    2.127
    Putere Rep
    15

Implicit

Uite aici , selecteaza Optional Search Criteria, si iti da si cele doua cartiere.
    Nu sunt avocat, mesajele postate reprezinta doar o parere personala si in nici-un caz nu trebuiesc tratate ca sfat legal.

Data înscrierii
    03.04.2008
    Locație
    Canada
    Posturi
    6
    Putere Rep
    0

Implicit

Multumesc pt link. am mai gasit si alte link-uri dar as fi vrut sa stiu ce anume e rezonabil, adica spre ex, care sunt utilitatile care ar trebui sa fie incluse, sau care ar fi un pachet rezonabil pt un 3 1/2 - pret si utlitati incluse.

Timpul ma preseaza putin si orice raspuns mai concret ma ajuta enorm si imi simplifica oarecum cautarile.

Spre ex, in Montreal, utilitatile incluse, daca sunt incluse, in general sunt:caldura si energia electrica iar pt gunoi nu se plateste separat ( asta pt apartamente obisnuite, existind si asa numitele "condo" sau "apartment", unde nu prea cunosc conditiile).

In Dallas am vazut poate fidiferit, ca pot fi incluse sau nu si gunoiul, aer conditionat, etc.

[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Multumesc

Data înscrierii
    16.01.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    2.127
    Putere Rep
    15

Implicit

Nu locuiesc in Dallas, dar in locul tau, mi-as face o lista, si as suna sa vad. Uite aici ratingurile.

Nu uita ca si parerile pot si subiective, indiferent ca vin de pe forum, ori pe linkul respectiv.

By the way, ce inseamna 3 1/2? 3 dormitoare? 1/2 ce? Multumesc.
    Nu sunt avocat, mesajele postate reprezinta doar o parere personala si in nici-un caz nu trebuiesc tratate ca sfat legal.

Data înscrierii
    03.04.2008
    Locație
    Canada
    Posturi
    6
    Putere Rep
    0

Implicit

Multumesc pt raspuns si link. Sunt de acord cu tine in ceeace priveste subiectivitatea raspunsurilor si nu ma deranjeaza aspectul asta. Cred ca este normal sa fie asa.

M-ai facut sa realizez ca am gresit cand am scris 3 1/2 sau 4 1/2. Asta este aici in Montreal dar culmea e ca m-am tot uitat la apartamente prin Dallas si desi vedeam descrierea, 1 bed -1 bath,aveam in minte, descrierea de aici.

Pt clarificare 3 1/2 aici la noi este ca un 1bed,1bath in Dallas.

3 juma' practic are un dormitor, salon,bucatarie si poate un fel de "dining room" sau "kitchinete" care de multe ori e parte integranta a salonului.

Multumesc pt raspuns

Data înscrierii
    09.04.2008
    Locație
    Canada
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

Stie cineva o camera de inchiriat intr-o casa sau apart. in San Antonio ?! Eu locuiesc cu familia in Toronto dar am gasit un job pe contract de un an,in San Antonio si voi incepe pe 16 aprilie a.c.

va multumesc

Doamne ajuta !

mircea

Data înscrierii
    16.01.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    2.127
    Putere Rep
    15

Implicit

Ok, multumesc. Deci tu vrei one bedroom, ori poate studio, care de multe ori e tot atit de spatios, doar ca nu are peretele despartitor dintre living si bedroom. Uite cam cum arata unele:

http://www.forrent.com/apartment-com...file/999908358 .php

ori asta are washer/dryer:

http://www.forrent.com/roomplanner?s...0235&plan= 940285

Succes.

Data înscrierii
    17.11.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    11
    Putere Rep
    0

Implicit

Eu am stat in dallas pentru cativa ani buni..si ma voi intoarce in o luna din nou..Cel mai bun site ptr apartamente in dallas metroplex este www.apartmentguide.com - pui acolo datele..si selectezi by "price" . Ce tb sa faci este sa te orientezi la cateva apartamente care ti se par tie acceptabile si sa mergi la office-ul lorsi sa intrebi de preturi..marea lor majoritate au deal-uri si de obiceiajung mai ieftine decat sunt postate pe site.. frisco este umpic mai scump, plano mai ieftin..iar nord dallas si mai ieftin comparativ cu cele doua..zip code 75252 spre ex este n dallas care nu-i prea departe de frisco..si este parte din plano de asemenea.. daca ai intrebari ..lasa message

Data înscrierii
    17.11.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    11
    Putere Rep
    0

Implicit

utilitatile in marea lor majoritate sunt platite separat de chirie..unele apartamente pot avea inclus gunoiul, sewer; washer si dryier de asemenea free in unele apartamente...dar cam atat..curentul si restul se platesc separat

Data înscrierii
    03.04.2008
    Locație
    Canada
    Posturi
    6
    Putere Rep
    0

Implicit

multumesc tuturor pentru raspunsuri

claudia

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Ultimele apartamente de la Pallady Residence se vand cu 975 euro/mp
    De AfluAcum în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 10.04.2009, 15:47
  2. Apartamente Noi In Romania
    De tigrutzz în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 16.06.2008, 01:44
  3. Vand 2 apartamente cu intrare comuna
    De georgeta în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Ultimul post: 07.06.2006, 03:26
  4. vand 2 apartamente cu intrare comuna
    De georgeta în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Ultimul post: 31.05.2006, 09:18
  5. Apartamente pentru noi veniti.
    De realnsd în forumul Vize imigrare, vizitator-Canada-Ontario-Alte regiuni
    Răspunsuri: 6
    Ultimul post: 07.09.2005, 18:52

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •