Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Rezultate 31 la 35 din 35

Subiect: Retete peste

Data înscrierii
    30.09.2008
    Locație
    Augsburg De
    Posturi
    2.278
    Putere Rep
    29

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ...io-s putin nedumerit! ...de ce in poza sunt 2 furculite si un cutit?
    Pentru ca orata in salsa am pregatit-o ca aperitiv.Nefiind nimic de taiat,n-am pus cutit,numai furculita.Cealalta furculita este pentru felul doi(care nu era peste,prin urmare alt gust,alta furculita).
    Imi place sa gatesc,mi-a placut de copil.N-o fac ca hobby si nu mi se pare nimic extraordinar in ceea ce fac.In viata mea "italiana" a fost un moment in care lucram intr-un restaurat cu specific de peste de tot felul.
    Cum secretul tuturor retetelor este sa vezi macar odata cum se prepara,am avut ocazia sa invat multe.
    Eu sint si bun si rau ,asa cum sint,
    Nu-mi tin rabozul la cusururi."

Data înscrierii
    09.12.2007
    Locație
    Romania, Bucuresti
    Posturi
    560
    Putere Rep
    13

Implicit fileuri de pangasius COTCODAC ( cotcodac marca inregistrata la OSIM)

fileurile de pangasius

pregatesc un aluat moale ca pentru clatite

scot excesul de grasime dupa prajire cu hartie prosop

asa arata la final

si pofa buna

Cand inseli , stii ce pierzi dar nu stii ce castigi .

Doamne , da-mi intelepciunea si puterea sa fac ceea ce trebuie facut , da-mi taria sa lupt cu ceea ce trebuie schimbat , da-mi linistea sa ma impac cu ce nu poate sa fie schimbat si lumineaza-ma sa le pot deosebi .

Data înscrierii
    18.09.2012
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

Pestele sa fie caras, cam la 250gr unul, ori poti alege ciortanas(pui de crap) da' la aceeasi greutate, 6 pesti. Ii tai capatana si-l cureti - vezi sa-i tai si inotatoarele de pe burta cu oasele de langa ea ! Il stergi bine de apa si-l pui alaturi p-un prosop. Iei o tava mare, pui in ea sare grunjoasa si frigi pestele. Iar sa fii atent(a), c-o sa faci un fum in bucatarie, de-ti vine sa fugi ! Dupa ce l-ai fript, nu prea mult si cu grija, sa nu-l usuci prea tare, il pui intr-un vas si-l acoperi cu capacul.

Data înscrierii
    30.09.2008
    Locație
    Augsburg De
    Posturi
    2.278
    Putere Rep
    29

Implicit

Citat Postat în original de marian42 Vezi post

Pestele sa fie caras, cam la 250gr unul, ori poti alege ciortanas(pui de crap) da' la aceeasi greutate, 6 pesti. Ii tai capatana si-l cureti - vezi sa-i tai si inotatoarele de pe burta cu oasele de langa ea ! Il stergi bine de apa si-l pui alaturi p-un prosop. Iei o tava mare, pui in ea sare grunjoasa si frigi pestele. Iar sa fii atent(a), c-o sa faci un fum in bucatarie, de-ti vine sa fugi ! Dupa ce l-ai fript, nu prea mult si cu grija, sa nu-l usuci prea tare, il pui intr-un vas si-l acoperi cu capacul

</font></span></span></font>
    Citat Postat în original de angelaiancu Vezi post
    Pestele sa fie caras, cam la 250gr unul, ori poti alege ciortanas(pui de crap) da' la aceeasi greutate, 6 pesti. Ii tai capatana si-l cureti - vezi sa-i tai si inotatoarele de pe burta cu oasele de langa ea ! Il stergi bine de apa si-l pui alaturi p-un prosop. Iei o tava mare, pui in ea sare grunjoasa si frigi pestele. Iar sa fii atent(a), c-o sa faci un fum in bucatarie, de-ti vine sa fugi ! Dupa ce l-ai fript, nu prea mult si cu grija, sa nu-l usuci prea tare, il pui intr-un vas si-l acoperi cu capacul.
    Interesanta reteta!de ce n-ai copiat-o toata?!
    Eu sint si bun si rau ,asa cum sint,
    Nu-mi tin rabozul la cusururi."

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

pentru că e doar un spamer ce-și făcea reclamă...
    plecat de-acasă.

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234

Subiecte similare

1. Peste la gratar
    De don_mario001 în forumul Retete Culinare Romanesti si Internationale
    Răspunsuri: 114
    Ultimul post: 15.09.2009, 06:11
  2. Cunostinta domn peste 60 ani ...
    De LauLA în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 01.01.2008, 17:51
  3. RADIO PESTE INTERNET
    De JOANN în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Ultimul post: 27.02.2007, 23:25
  4. job-uri in Montreal cu peste 8$ la ora
    De Daniel Cristian în forumul Montreal si suburbii- Quebec- Romani, Comunitatea Romaneasca
    Ultimul post: 26.08.2005, 10:00
  5. Bani pe net,peste 25$ pe luna
    De în forumul Vize de munca, afaceri in SUA/America-H1B, H2B,etc
    Ultimul post: 01.01.1970, 01:00

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •