Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: Kitchener

Data înscrierii
    06.03.2008
    Locație
    Canada
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

Este cineva din Kitchener pe aici?

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

cred ca sunt dar stau ascunsi pe la matrimoniale [img]smileys/smiley17.gif[/img]dar tu Emily, pe-aci pe net cauti romani ca la tine in kitchener daca iesi pe strada dai de ei [img]smileys/smiley92.gif[/img]

Data înscrierii
    06.03.2008
    Locație
    Canada
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

Poate la vara... caci cu zapada care ii acuma nu poti iesi decat cu masina pe afara [img]smileys/smiley4.gif[/img]

Data înscrierii
    09.09.2012
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit Eu imi caut iubitul

Citat Postat în original de Emily Vezi post
    Poate la vara... caci cu zapada care ii acuma nu poti iesi decat cu masina pe afara [img]smileys/smiley4.gif[/img]
    eu imi caut iubitul din kitchener.ma numesc nicolleta din braila romania.locia pe 84 wilson ave. acum o luna s-a mutat la o casa de odihna si relaxare.am inteles ca im waterloo.nu a apucat decat atat sa imi spuna si apoi am pierdut legatura. el e foarte bolnav, i-a murit si fiica in accident de masina acum 2 ani, are si pensia mica nu mai are bani de telefon,nu mai stiu nimic de el. e singur acolo si sigur are nevoie de mine dar nu mai stiu cum sa iau legatura cu el pentru ca nu mai poate plati telefonul. ma puteti ajuta sa il gasesc?se numeste grigore sima are 63 ani. va multumesc oricum adresa mea de mail etuta59@yahoo.com

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de NICO2 Vezi post
    eu imi caut iubitul din kitchener.ma numesc nicolleta din braila romania.locia pe 84 wilson ave. acum o luna s-a mutat la o casa de odihna si relaxare.am inteles ca im waterloo.nu a apucat decat atat sa imi spuna si apoi am pierdut legatura. el e foarte bolnav, i-a murit si fiica in accident de masina acum 2 ani, are si pensia mica nu mai are bani de telefon,nu mai stiu nimic de el. e singur acolo si sigur are nevoie de mine dar nu mai stiu cum sa iau legatura cu el pentru ca nu mai poate plati telefonul. ma puteti ajuta sa il gasesc?se numeste grigore sima are 63 ani. va multumesc oricum adresa mea de mail etuta59@yahoo.com
    Bună ziua şi bine-aţi venit pe acest forum Doamnă Nicoleta,

În primul rând vreau să vă spun că-mi pare rău să aud că Domnul Sima este atât de bolnav la numai 63 de ani şi a trecut prin şocul pierderii fiicei dumnealui. Casa de odihnă şi relaxare despre care vorbiţi este probabil una dintre casele pentru bătrâni sau oameni bolnavi cărora li se acordă cadru şi personal calificat pentru întreţinere. Aceste instituţii sunt dotate cu cantine care asigură cele 3 mese pe zi plus gustări, locuinţe/ apartamente individuale, centre cu activităţi recreative, medici, asistente şi femei de seviciu care curăţă apartamentele, spală hainele, însoţitori care-i ajută să-şi desfăşoare activităţile zilnice, în funcţie de nevoile sau cerinţele fiecarui rezident.
    De asemnea aceste case asigură unul sau mai multe telefoane fixe, acces la internet şi mass-media, mijloace de transport în comun, special amenajate pe plan local.

Am făcut doar o scurtă prezentare a ceea ştiu eu din văzute că presupun aceste case, iar din perspectiva acestor informaţii o să continui cu cazul dumneavoastră:
    Depinde de cât este de bolnav Domnul Sima ca să vă îngrijoraţi că nu a luat legatura cu dumneavoastră de când s-a mutat. A trecut foarte mult timp de când aţi vorbit ultima dată? Dacă nu, probabil este încă în perioada de acomodare în acea casă, nu trebuie neapărat să aibă telefon mobil, poate cumpăra sau poate cere cuiva să-i cumpere o cartelă telefonică şi dacă vrea, vă poate suna. De asemenea, dacă este familiarizat cu computerul şi dacă vă ştie adresa de email, dacă vrea, vă poate scrie.

Ştiu că nu sună prea încurajator, însă dacă prin acest mesaj faceţi apel la populaţia de naţionalitate română din Kitchener să vă ajute aveţi:
    - puţine şanse sunt să vă citească acest mesaj cineva care l-a cunoscut personal şi care vă poate pune în legătură cu dumnealui;
    - şi mai puţine şanse sunt să se ofere un necunoscut să-l caute prin acest gen de case in zona menţionată, Kitchener-Waterloo, având atât de puţine informaţii personale şi având în vedere că lucrătorii acestor intituţii nu prea dau detalii despre rezidenţi decât dacă sunt căutaţi de membrii de familie sau prieteni foarte apropiaţi care au fost declaraţi în prealabil la înscriere.

P.S. Doar o curiozitate a mea: convinsă fiind, din mesajul dumneavoatră, că acum locuiţi în Brăila/ România, cum credeţi că-i puteţi fi de ajutor Domnului Sima în aceste momente?

Data înscrierii
    09.09.2012
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit raspuns

Multumesc pentru raspuns. M-ati mai linistit.
    Nu stiam ca sunt astfel de conditii.Voiam sa vin sa il iau acasa ca sa ma pot ocupa de el personal.Daca e asa cum ziceti inseamna ca ma v-a cauta el cand va fi mai bine.
    Ultima modificare făcută de sorin; 02.11.2012 la 12:27. Motiv: exista si buton de "reply", nu doar de "reply with quote", nu e nevoie sa repeti ce s-a spus inainte

Subiecte similare

1. Oferta apartament in Kitchener, Ontario
    De Dan1 în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 01.01.2007, 03:52

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •