Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 9 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 86

Subiect: Com-Invest, teapa sau nu?

Data înscrierii
    20.01.2008
    Locație
    Romania
    Posturi
    17
    Putere Rep
    0

Implicit Com-Invest, teapa sau nu?

A plecat cineva prin Com-invest?

Data înscrierii
    20.01.2008
    Locație
    Romania
    Posturi
    17
    Putere Rep
    0

Implicit

Si...raspund tot eu ptr. cei interesati: pe site-ul lor si la telefon ni s-a spus ca plecarile vor fi in aprilie. Iata ca n-a fost asa...Contactandu-i din nou, in aprilie, ni s-a spus ca vor fi in iulie-august...Ce sa mai crezi?

Data înscrierii
    05.05.2008
    Locație
    Romania
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

draga mea,vorbesc din experienta proprie...firma asta concureaza cu ameritrex la firma nr 1 de sharlatani,tzepari si nesimtiti,au oferte pina platesti cei 375 $ si culmea,brusc dupaia nu mai au nimic...decit peste o luna,apoi pica oferta aia dar apare alta si tot asa...te duc cu nasul,nu stiu cit o sa le mai mearga tot asa...m-as mira sa aiba contracte in perioada iulie-august deoarece sezonul abia s-a treminat si ce de-al doilea incepe in octombrie,ma refer la H2B...nu pot da mai multe detalii dar voi ajunge in instantza curind pt ca sunt atit de nesimtiti incit nici macar nu-si dau interesul sa rezolve situatia pe cale amiabila,sper insa ca lumea sa citeasca si sa nu faca greseala de a apela la aceasta firma,mai ales ca sunt atitea firme de unde sa alegi,momentan nu sunt oferte H2B pe piatza nu-i credetzi ca ei au, iar cind vor aparea ofertele pt H2B vor avea mai toate firmele.succes tuturor!!!

Data înscrierii
    20.06.2008
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

si eu ar trebui sa plec cu com-inest sapt viitoare in grecia, in data de 25, dar oferta a sosit numai ieri, si acum ma cam grabesc sa platesc, pu sa spun asa un pic de presiune pe mine, ce parere aveti??? e risc mare sa iau tzeapa??? raspundeti pls urgent

Data înscrierii
    30.11.2008
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna,

si eu m-am inscris la Com invest pt un loc de munca in anglia si mi-au tras teapa; sunt aici fara loc de munca si cu banii dati. Vreau sa ii dau in judecata si m-ar ajuta foarte mult sa stiu cum ai facut.
    te rog scrie-mi
    multumesc

Data înscrierii
    30.11.2008
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit Com Invest Tepari!

Salut,
    si eu am avut incredere in Com Invest si mi-au tras teapa. Tu cum te-ai descurcat cu ei?
    astept raspunsul tau
    mersi

Data înscrierii
    24.02.2009
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit ciao!

Citat Postat în original de alinacatalinad Vezi post
    Salut,
    si eu am avut incredere in Com Invest si mi-au tras teapa. Tu cum te-ai descurcat cu ei?
    astept raspunsul tau
    mersi
    Salut!
    Vreau sa plec in SUA (eventual UK), poate sa-mi zpuna careva va rog o firma serioasa. Am fost in SUA cu Adira si sunt ok dar din pacate nu au acum oferte.
    Stie cineva care este treaba cu urmatoarele firme: Com Invest (alias Work Opportunities), G&G International Recruitment, Global Recruting, Work Experience????
    Astept raspuns, merci!

Data înscrierii
    02.06.2009
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit Cascati bine ochii!

vad ca nu am mai scris nimeni de mult aici.eu am venit cu com invest anu asta la job in londra cu inca 7 baieti.da hop surpriza cand am ajuns nu exista job ci doar unu care neo luat banii pe prima luna de chirie a plecat si ne-o lasat cu ochii in soare.is f multe de spus dar eu inca astept sa muncesc in anglia, din aprilie pana acu m-am chinuit sa fac cumva sa lucrez si cred ca saptamana asta voi incepe.dar se cheltuie f f f multi bani.cand veniti cereti si voi sa vb cu angajatorul, sa va convingeti .Sa stiti ca astia de la cominvest mai si mint cu perioada de asteptare.de exemplu spun ca dureaza intre o luna si 3,eu is caz fericit dupa o luna m-au sunat(fericit pe draq ca m-au trimis la o teapta )dar unu din aia 7 a asteptat si 6 luni, altu 5 si tot asa.daca mai doriti sa aflati ceva postati aici si o sa va mai spun.

Data înscrierii
    03.06.2009
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit eurolife

dar de eurolife a auzit cineva?eu am dosarul la ei...inca nu le-am dat nici un ban

Data înscrierii
    14.07.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    130
    Putere Rep
    14

Implicit

ok, nu mai stiu care e situatia cu firmele din tara care spun ca au contracte si dupa aia nu le mai au...dar, stiu situatia multor firme care se ocupa cu extensii in state si de la 1 ianuarie 2009 de cand sa modificat legea si firmele de intermediere nu mai dreptul sa perceapa taxe ptr participanti ci doar ptr angajatori(la care le-au marit taxele normal), o gramada de angajatori au renuntat sau incearca sa renunte la angajati cu viza h2b ptr a-si reduce costurile. astea toate fara a pune la socoteala criza economica, care are si ea multe de zis cand e vorba de a angaja personal nou, mai ales care e din afara tarii(h2b ma refer). Sfatul meu: incercati sa gasiti niste alternative ptr h2b, ca experienta nu strica, dar daca va asteptati sa faceti averi in mod sigur ati gresit cand ati facut decizia de a aplica ptr viza de state. cine e sau a fost in state va poate confirma ce am spus

o zi buna si succes.
    Home is where love is.

Pagina 1 din 9 123 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. contracte H2B cu Com Invest
    De coraliv în forumul Vize de munca, afaceri in SUA/America-H1B, H2B,etc
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 21.05.2012, 08:31
  2. COM INVEST opinii!?
    De Verrutza în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 01.06.2007, 02:38
  3. STITI CUMVA DACA E TEAPA - O FIRMA AMERIC
    De opranninel în forumul Vize de munca, afaceri in SUA/America-H1B, H2B,etc
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 01.03.2007, 18:52

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •