Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 77

Subiect: Bancuri (limba romana)

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.436
    Putere Rep
    10

Implicit

Pentru a evita posibilele comentarii/critici de la unii forumisti, am deschis doua topice separate, pentru bancuri in limba romana si bancuri in limba engleza. Celelalte topice de bancuri vor fi inchise si sterse, pentru ca bancurile s-au invechit.

Va invit sa postati aici bancuri <B style="mso-bidi-font-weight: normal">numai[/B] in <B style="mso-bidi-font-weight: normal">limba romana[/B]

Data înscrierii
    18.06.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.574
    Putere Rep
    19

Implicit

Primit azi proaspat din Romania si il pun aici....

Ursu' iese din viziuna, dupa o iarna lunga de hibernare, cu mare chef de f.... Vestea se duce repede, asa ca toate animalele se ascundeau, care pe unde. Ursu', furios la culme si cu o erectie infricosatoare, ajunsese sa rascoleasca tufisurile - unde da peste arici. Ariciu', ghinionist, abia trezit si el din hibernare, se face ghem de frica. Ursu' - intorcandu'l pe toate partile - "undeee'i pi....ma?!?! Unde ai tu ma, p..da...?!" Dupa cateva momente de panica, ariciu', cu vocea gatuita de frica, zice "nenea.. io n'am p..da...!.." Ursu', continuand sa'l rasuceasca febril - "Pe unde vorbesti ma?!?!"

Data înscrierii
    18.06.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.574
    Putere Rep
    19

Implicit

Doi contabili mergand spre casa vad un rahat pe trotuar. - Daca il mananci iti dau un milion. zice primul. Acesta il mananca, dar mergad mai vede unul si zice: - Daca il mananci si tu iti dau un milion. Primul contabil mananca si el. Pe drum au mancat fiecare cate zece rahati si la despartire unul zice: - Am mancat atata rahat si suntem fiecare la banii lui.

Ce folos? Celalalt raspunde: - Da, dar am avut rulaj de douazeci de milioane!

Data înscrierii
    29.01.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    1.686
    Putere Rep
    22

Implicit

Intr-un tren doi ardeleni si un negru:
    - Bre, da tu nu esti de aici.
    - Da, tatal meu este din Africa, dar mama mea este de aici.
    - Pai cum?
    - Pai tata a fost o data pe aici si, a vazut-o pe mama si a inceput sa alerge dupa ea si a alergat si a alergat, si a alergat... si asa m-am nascut eu!
    Dupa vreo 5 minute ardelenii aveau o nelamurire:
    - Mai, dar stii ce ne intrebam noi: o fi prins-o pe maica-ta?

Data înscrierii
    06.09.2007
    Posturi
    1.162
    Putere Rep
    23

Implicit

Se intalnesc doi ardeleni.
    Primul intreaba: - Tu nu tii minte, ce numar de telefon are Ion?
    Al doilea: - Nu prea tin minte.
    Primul: - Spune macar aproximativ.

Un politai intra A

Data înscrierii
    23.02.2006
    Locație
    Chicago, United States
    Posturi
    1.102
    Putere Rep
    18

Implicit

Pe Titanic, se pare ca a fost si un roman. Dupa impact, tipul ia o barca si vasleste disperat sa se salveze. - Unde pleci dom'le singur, ca mai sunt femei aici, zice unu ? Romanul replica : - Lasa-ma in pace omule, mie de f***t imi arde acum.

Un culturist se duce si el la un bordel. Aflat in camera cu o dama incepe sa se dezbrace. Isi da camasa jos, iar dama exclama: - Vai ce bicepsi mari! Tipul: - Dinamita. Isi da jos pantalonii. D:- Vai ce gambe mari ai! T:- Dinamita. Isi da jos maieul. D: - Vai ce pectorali! T: - Dinamita. Urmeaza chiloteii. D: - Vai ce fitil mic la atata dinamita....

Un inculpat in sala de judecata se enerveaza pe judecatoare si o injura: "Sugi p...". Judecatoarea ii spune: "Afara!", la care inculpatul raspunde: "Nu, aici, sa vada toata lumea!".

Doua blonde stateau de vorba. - Te-ai uitat vreodata in ochii sotului tau in timp ce faceai sex? - Da. - Si ce mutra avea? - Statea in usa ca prostul!...

Data înscrierii
    06.09.2007
    Posturi
    1.162
    Putere Rep
    23

Implicit

Un trecator il intreaba pe James Bond cat este ceasul.
    Acesta ii raspunde: - Zece, unu fara zece!

Stewardesa unui avion Tarom catre un calator:
    - Doriti cina?
    - Ce pot sa aleg?
    - Da sau nu....

Bunicul, cu un nepot pe un genunchi, cu alt nepot pe celalalt
    genunchi incepe sa le povesteasca acestora din tineretile lui:
    - Ei dragii bunicului, vedeti voi pusca aia? Am fost odata cu ea la
    vanatoare. La un moment dat vad un mistret mare. Ochesc, trag si il dobor. Fiind asa mare nu aveam cum sa il car, asa ca am luat cutitul, i-am taiat o pulpa, am pus-o pe umar si am mers mai departe. Deodata imi apare in fata alt mistret, mai mare. Nu am putut sa ma abtin. Ochesc,trag il dobor si pe asta. Iau cutitul si tai o pulpa, ca nu aveam cum sa il car, si o pun pe celalt umar...
    Intervine bunica:
    - Bunicule ti-ai luat pastilele?
    Ia bunicul pastilele si se intoarce la nepotei:
    - Asa dragii bunicului, unde am ramas?
    - Ai pus o pulpa pe un umar, una pe celalalt...
    - Aaaa asa, o pulpa pe un umar, o pulpa pe celalalt, am apucat-o de fund si i-am dat la buci pana dimineata...

Maria Magdalena e urmarita de multimea infuriata de desfraul ei...
    Se intrevede o bataie cu pietre, cum era la moda.
    Isus: - Stati! Cine n-a pacatuit niciodata sa arunce primul! Liniste in multime.
    Totusi, de undeva din spate o femeie imbracata in negru lanseaza o caramida
    fix in teasta Magdalenei.
    Isus (uitandu-se in multime): - Mai, mama, ma disperi!

Data înscrierii
    27.08.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    37
    Putere Rep
    0

Implicit

Iepurasul alerga prin padure intr-o zi insorita , avea costumatia adecvata pt jogging , vesel , sprinten...se intalneste cu vulpea , care fuma marihuana....la care iepurasul spuse : Vulpe-o esti ok ? Ce-i cu tine ? Pe vremea asta tu tragi iarba ? Uite-te ce frumos e afara , hai sa alergam , soare , natura , sanatate curata , da-o incolo de iarba ca tragi tu altadata ..Zis si facut , o prosteste pe vulpe si o ia la alergat cu el ....peste ceva timp se intalnesc cu lupul . Lupul statea tolanit si isi aranjase pe un ditamai pietroiul vreo 3 linii de cocaina , se pregatea sa le traga pe nas...la care vulpea si iepurasul in cor : Lupule ti-e rau ? Ce-i cu tine ? Tu nu vezi ce vreme e afara ? Hai sa alergam , hai la jogging....ii spala creierul si lupului , il tarasc dupa el si nu dupa putin timp se intalnesc toti 3 cu ursul...Ursul statea rezemat de un ditamai busteanul , legat cu un garou de antrebat isi injecta heroina in vena...Astia toti in cor : Ursule revino-ti ....te-ai stricat la cap , ce-i cu tine ? pe vremea asta frumoasa vrei sateinjectezi ? hai cu noi la un jogging....La care ursul : Sa-mi bag p... in gura iepurasului , adica cum vine asta de fiecare data cand ia el extasy trebuie sa alerg si eu ?

Data înscrierii
    15.02.2008
    Locație
    United States
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Un tip merge la farmacie: -Dati-mi si mie un prezervativ, ca merg la prietena mea si o comit in seara asta, ca e buna rau...De fapt, dati-mi doua, ca are o mama... au... si pe aia o ard... Ba nu, dati-mi 3, ca are si o sora buna. Ii da farmacistul prezervativele, merge el acasa la prietena lui, se aseaza toti la masa, vine si tatal, se aseaza in capul mesei si isi apleaca toti capetele sa faca rugaciunea inainte de masa. Dupa jumatate de ora, tipul inca isi facea rugaciunea, iar prietena lui ii sopteste: - Vai, dragule, dar nu stiam ca esti asa de credincios... Nici eu nu stiam ca taica-tu e farmacist!

Cica in Cluj, in fatza unui bloc cu 10 etaje, un tzaran cosea linistit iarba ..hrrrsssht .. hrrrsssht .. Deodata apare in zbor un deltaplan, care purtat de o pala de vant se izbeste de bloc pe la etajul 6-7 si se prabuseste in fata taranului. Taranul: "Tara de rahat, atentate de rahat!"

Data înscrierii
    18.12.2003
    Locație
    Canada
    Posturi
    1.392
    Putere Rep
    28

Implicit

Ion si Maria gradinari... se trezira de dimineata sa plece la targ sa
    prinda loc pt taraba; incarca caruta cu varza si castraveti si pleaca.
    Pe drum Maria:
    -Ioane opreste un pic caruta, da-te jos si vino de ma pupa ca nu mai pot !

Opreste Ion se da jos o pupa pe Maria ...si plecara iar la drum. Dupa 10 minute Maria:
    -Ioane ,opreste caruta de-te jos si vino de ma pupa ca nu mai pot!...
    -Marie da esti nebuna! Nu mai prindem targul.
    -Hai repede Ioane, acu, acu, ca nu mai pot!

Se da Ion jos si iar o pupa pe Maria. Dupa vreo 10 minute Maria incepe:
    -Ah Ioaneee, ah, opreste caruta si vino repede si ma pupa ca nu mai pot!
    Ion enervat:
    -Auzi fa Marie... da-te jos de pe castraveti aia si asaza-te pe varza.
    When the going gets tough, the tough get going
    Nu stiu ce-nseamna, da'mi place cum suna.

Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Bancuri (limba engleza) / Jokes
    De sorin în forumul Divertisment – jocuri, bancuri, muzica, poze postate de forumisti, etc.
    Răspunsuri: 154
    Ultimul post: 22.01.2016, 13:02
  2. Bancuri (limba franceza) / Blagues
    De kiddy în forumul Comunitatea romaneasca din Franta
    Răspunsuri: 17
    Ultimul post: 14.02.2011, 14:15
  3. limba tiganeasca=limba romana?
    De incognita în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 09.06.2010, 14:07
  4. Bancuri (limba franceza) / Blagues
    De kiddy în forumul Divertisment – jocuri, bancuri, muzica, poze postate de forumisti, etc.
    Răspunsuri: 15
    Ultimul post: 07.08.2009, 09:25
  5. Limba romana
    De fl%rin în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 25
    Ultimul post: 27.11.2007, 11:56

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •