Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 20

Subiect: RUGAMINTE

Data înscrierii
    31.03.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0

Implicit

Catre toti cei care ma pot ajuta cumva....
    Este mult timp de cind ma chinui sa rezolv o problema grea ptr. mine si ai mei.Am o matusa (sora mamei)pe care o caut de 4 ani.Povestea e lunga....ideea este ca mama si cu ea nu se cunosc.E plecata din tara din 1974,s-a stabilit la New York,ubde a lucrat pina prin 2000 ca medic pediatru anestezist.Ea a luat legatura cu noi in anul 2000,am vorbit cu ea la telefon,am scris scrisori si deodata totul s-a intrerupt.Stiu ca a divortat,stiu ultima adresa si ultimul nr. de telefon.Ce s-a intimplat??? Nu stiu...Sotul ei este de origine maghiara,din Romania,el este scriitor,poet,deci ar trebui sa aibe o adresa de e-mail,ceva....Deci:
    Dr.Aszody Magda Gabriela (Coltu sau Pufu nume anterior)
    225 W70 Fl. St.#4E
    New York 100 23 SUA
    Nr. telefon: 001/212-7243896
    Aceasta este ultima adresa si ultimul tel. pe care-l stiu.Dupa divort s-a mutat si nu mai stiu nimic de ea.Pe sotul ei il cheama Aszody Andris.Va rog sa-mi dati un raspuns,macar cu o idee de cautare sau vreo asociatie
    de romani din New York care ma poate ajuta.Poate un om de bine din New York ma poate sfatui sau ajuta.

Cu respect, Cosmin.

Dr.Aszody Magda Gabriela (Coltu sau Pufu nume anterior)225 W70 Fl. St.#4ENew York 100 23 SUANr. telefon: 001/212-7243896Catre toti cei care ma pot ajuta cumva....

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit

Cosmin,
    S-ar parea ca singurele persoane (2) cu numele Aszody din State gasite intr-o baza de date publica sunt in <st1:State><st1:place>New Mexico</st1:place></st1:State>. Fa click pe linkul de mai jos:
    http://yellow.whitepages.com/1005/se...Person?firstna me_begins_with=1&amp;firstname=&amp;name=Aszody&am p;city_zip =&amp;state_id=United+States

Eu zic ca n-ar strica sa-i contactezi poate exista vreo relatie de rudenie intre ele, sau mai stii, poate cel cu prenumele doar

Data înscrierii
    31.03.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0

Implicit

Iti multumesc foarte mult pentru timpul acordat si rabdarea de a imi citi mesajul pana la sfarsit.
    Sincer, chiar imi place acest forum (in general nu prea imi plac forumurile dar acesta are ceva aparte...) toate subiectele de discutie sunt interesante, se ofera informatii, se ajuta diferite persoane, chiar siforumistii intre ei se pot ajuta, ca intr-o familie.
    Voi lua legatura cu cele doua persoane gasite de tine, voi lua legatura si cu bisericile romanesti din NY. Deasemeni voi apela la ajutorul lui Garfield si Sauzimdebine. Si....... cu ajutorul vostru, poate voi reusi sa imi gasesc matusa. [img]smileys/smiley1.gif[/img]
    Am vazut ca se posteaza retete culinare, ma bate gandul sa postez si eu niste retete foarte interesante si delicioase, am terminat scoala de bucatar, e frumoasa meseria (dar vreau sa continui studiile fara a ma axa prea mult pe aceasta meserie).
    Multumesc din nou pt. informatii si pentru rabdarea de a termina de citit....... gata! nu te mai cicalesc... mai ai si alte mesaje de citit.... Mai tinem legatura...

Bafta [img]smileys/smiley73.gif[/img]

Data înscrierii
    31.05.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    2.102
    Putere Rep
    24

Implicit

http://phone.people.yahoo.com/py/lg:...sPhoneEntry.py ?firstname=Gabriela&lastname=Aszody&middleName=&st reet=&city =Rochester&state=NY&zip=14603&phone=5853356884

http://www.wcb.state.ny.us/content/m...edReg/prt24.pd f

Marina Parlog se intereseaza de aceeasi persoana:
    http://64.233.187.104/search?q=cache...JoJ:www.tvr.ro /tv/tvri/promo/text.php%3Fid%3D19+Aszody+Gabriela&hl=en&clie nt=firefox-a
    opinia mea este doar referitoare la ceea ce ai spus - nu aduce in discutie daca esti sau nu cracanat - nici nu-ti judeca spusele in functie de culoarea ochilor sau a parului.
    in rest sauzimdebine

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.485
    Putere Rep
    10

Implicit

Cu placere Cosmin si chiar te rog sa postezi niste retete culinare pentru ca pana acum nu prea am gasit un concurent redutabil pentru Angela la acest capitol. Poate ar fi binevenite si niste retete pentru Sarbatorile de Pasti (drob, miel, etc.) [img]smileys/smiley2.gif[/img]

P.S. S-ar parea ca Sauzimbebine deja a descoperit ceva [img]smileys/smiley20.gif[/img]

Data înscrierii
    31.03.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0

Implicit

Iti multumesc pentru noi informatii Sauzimdebine, am incercat sa iau legatura telefonic cu Gabriela Aszody dar se pare ca telefonul este deconectat sau nu mai exista numarul. Exista vreo posibilitate de a afla adresa de email? O sa trimit si o scrisoare, poate locuieste acolo sau poate daca nu este persoana pe care o caut eu, poate o cunoaste.....
    Apropo, Marina Parlog este mama mea...... [img]smileys/smiley4.gif[/img] Iti multumesc inca o data pentru timpul acordat si informatiile pe care mi le-ai oferit. Aseara am trimis mesaje la toate bisericile ortodoxe, organizatiile romanesti si centrele culturale din NY care au casuta de email.
    Am primit 3 mesaje printe care unul de la un domn care a cautat pe www.switchboard.com si a gasit exact aceleasi informatii pe care mi le-a oferit si Sauzimdebine. Astept in continuare raspunsuri si de la alte organizatii si centre culturale romanesti precum si de la voi, daca se mai poate gasi ceva........ (poate o adresa de email)
    Multumesc pt. rabdarea de a citi acest mesaj....e cam mare.

P.S. Va urez o saptamana plina de evenimente placute [img]smileys/smiley4.gif[/img]

Data înscrierii
    31.05.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    2.102
    Putere Rep
    24

Implicit

Se pare ca persoana este disparuta. Cam cati ani ar avea?
    opinia mea este doar referitoare la ceea ce ai spus - nu aduce in discutie daca esti sau nu cracanat - nici nu-ti judeca spusele in functie de culoarea ochilor sau a parului.
    in rest sauzimdebine

Guest

Implicit

1.Gabriela Aszody tel : (585) 335-6884 Rochester, NY 14603

sau

2.Gabriela Aszody , nasuta Apr 1946, adresa: 4383 10<SUP>th</SUP> PL Deerfield Beach FL

sper sa iti fie de folos cu ceva ,Bafta

Data înscrierii
    31.03.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0

Implicit

Melina, iti multumesc mult pentru informatii, se pare ca ea este (varianta a doua: 2.Gabriela Aszody , nasuta Apr 1946 , adresa: 4383 10th PL Deerfield Beach FL) sunte reale datele.
    Cu toate ca banuiesc raspunsul, as vrea totusi sa te intreb daca acolo unde ai gasit acele date despre Gabriela Aszody nu era vreun nr. de telefon sau o adresa de email sau locul unde munceste. Ea este doctorita. Cred ca va ramane varianta de a trimite o scrisoare la adresa din varianta a 2-a.
    Iti multumesc din nou pt. toate informatiile. Sper sa nu te deranjez cu toate intrebarile mele.

P.S. Observ ca locuieste in statul Florida dar in ce oras...?

Data înscrierii
    31.03.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0

Implicit

Sauzimdebine, ce te face sa crezi ca este disparuta (orice este posibil)[img]smileys/smiley92.gif[/img] Are aproximativ 59 de ani.
    Poate voi reusi vreodata sa o cunosc personal, nici mama (sora ei) nu o cunoaste, si este vorba de o viata intreaga in care nu s-au cunoscut ci numai s-au auzit la telefon....

Va urez o saptamana prolifica (si tie si lui Melina)

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. rugaminte
    De niculina în forumul Cautare persoane - Anunturi, intrebari, raspunsuri, sfaturi
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 16.12.2008, 11:37
  2. Rugaminte
    De sauzimdebine în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 15
    Ultimul post: 11.03.2008, 23:43
  3. Rugaminte
    De în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 08.08.2006, 06:39
  4. RUGAMINTE
    De Chiprianos în forumul Cautare persoane - Anunturi, intrebari, raspunsuri, sfaturi
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 15.03.2005, 19:13

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •