Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: ROCK FILARMONICA ORADEA

Data înscrierii
    18.06.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.574
    Putere Rep
    20

Implicit

Cu vreo doi ani in urma am auzit pe undeva ( probabil TVR-i) citeva cintece realizate de Rock Filarmonica Orchestra din Oradea.

Imediat, mi-a atras atentia dar am avut dificultati sa-i contactez pentruca unchiul "google" nu avea informatii, iar eu nu am fost niciodata la Oradea (spre rusinea mea!). (vezi mesajul meu din 20 June, 2005 la 9:38 ) ori acest link:

http://www.romanian-portal.com/forum...ts.asp?TID=208 8&PN=1&TPN=1

Recent, i-am auzit din nou la TVR-i si de aceasta data i-am localizat si astfel am intrat in posesia a 12 CD-uri de o valoare inestimabila.

Acest grup foarte talentat si unic in felul sau ar cuceri usor America prin muzica lor, dar cred ca fiecare dintre noi se poate involva pentruca acest grup sa-si continue activitatea pentru proiectele care sunt in desfasurare, proiecte care din pacate nu sunt sprijinite de Ministerul Culturii.

Daca puneti pe google: "Rock Filarmonica Oradea" ve-ti gasi mai multe informatii unele sunt copiate maijos.

Rog cei care vor sa seimplice, ori chiar Rock Filarmonica Orchestra vad acest post pe forum sa aduca completari.

Deasemenea rog"Pisoiul" sa posteze pozele CD-urilor pe care o sa i le trimit.

Multumesc pentru atentie.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    18.06.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.574
    Putere Rep
    20

Implicit

Multumesc Pisoi pentru postarea pozei.

Cei care doresc dinaceste CD-uri, pot trimite e-mail la adresa mentionata in primul post.

Comandind CD-uri ajutati la implinirea altor proiecte care sunt in lucru la Rock Filarmonica Orchestra Oradea, pentruca orice proiect costa.

Daca aceasta orchestra s-ar fi nascut in America ar fi umplut stadioane!

Subiecte similare

1. muzica rock ?
    De elena_mirela_sandu în forumul Divertisment – jocuri, bancuri, muzica, poze postate de forumisti, etc.
    Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 01.07.2010, 16:51
  2. Tinar din oradea
    De becs1972 în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 19.07.2008, 04:21
  3. Caregiver Oradea
    De Minxy în forumul Oferte / Cautare locuri de munca SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 19.07.2008, 03:24
  4. oradea tooning show 2005
    De ioosergiu în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 15
    Ultimul post: 01.03.2006, 21:22
  5. Salut din Oradea
    De vasilef în forumul Sugestii, critici, pareri - parerea ta conteaza / Feedback
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 06.12.2005, 00:47

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •