Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 19 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 183

Subiect: Fotoreportaj forum discutii

Data înscrierii
    20.11.2004
    Locație
    Germany, Köln
    Posturi
    2.188
    Putere Rep
    29

Implicit

Citat Postat în original de sorin
    pe mine ma enerveaza in ultimul timp ca nu mai avem nici un petrica, sa ne mai distram un pic
    Citat Postat în original de sauzimdebine
    "Rara Avis" sau ... inca este pe aici...
    Citat Postat în original de hazel
    chiar asa sorine, data viitoare in loc sa ii banezi intrarea pe forum sa ii banezi iesirea ca sa il tinem aici la noi
    Citat Postat în original de nicoletamihai
    ...Nu stiu daca tu ai prins,cand bateam din palme si in fata tv-ului...

Data înscrierii
    20.11.2004
    Locație
    Germany, Köln
    Posturi
    2.188
    Putere Rep
    29

Implicit

Citat Postat în original de sorin
    acum chiar ca ma enerveaza toni42 ca i-a trebuit atata timp sa vina cu topice din astea inteligente si subtile [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Lasati asta domnu' sorin...

Fotoreporterul de serviciu urmarind cu atentie evenimentele

Data înscrierii
    20.11.2004
    Locație
    Germany, Köln
    Posturi
    2.188
    Putere Rep
    29

Implicit

Citat Postat în original de RaluT
    eww. Ce lagatura au amintirile din copilarie cu arabii si povesti scarboase? [img]smileys/smiley21.gif[/img]

Si cand ma gandesc ce frumos incepuse topicul acesta.

Data înscrierii
    20.11.2004
    Locație
    Germany, Köln
    Posturi
    2.188
    Putere Rep
    29

Implicit

wrote:

Data înscrierii
    20.11.2004
    Locație
    Germany, Köln
    Posturi
    2.188
    Putere Rep
    29

Implicit

discutii

Data înscrierii
    20.11.2004
    Locație
    Germany, Köln
    Posturi
    2.188
    Putere Rep
    29

Implicit

Citat Postat în original de fifi
    i feel purple today [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Data înscrierii
    07.05.2007
    Posturi
    3.757
    Putere Rep
    35

Implicit

Fifi</span> poate faci un efort minim si scoti poza aia dezgustatoare, v. un pic mai sus.
    Gasesti tu sa dai alt reply la americanizarea lui Jane</span>, nu-i greu.

Nu face asta pt. mine, fa-o pt. tine. Nu-ti face cinste, din contra (suntem ceea ce facem).
    Regret ca nu ti-ai dat seama de asta.

PS: Toni</span>, nu-i nevoie sa-mi reamintesti despre defilarile de 23 August sau despre Daciada. N-am uitat inflatia de aplauze la afisarea omului nou acum si in a street near you (v. sezonul de summer sale in plina desfasurare).
    Everything the same; everything distinct. (Zen)

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

cu regret trebuie sa-ti spun, Raven, ca te dezamagesc de data asta sau si de data asta, neavand nici cea mai mica intentie de a scoate acea poza. [img]smileys/smiley5.gif[/img]

eu cred ca-si are foarte bine locul aici, aceasta fiind Vitoria Lipan (n-a fost vorba nici macar o secunda de americanizarea lui jane)dupa ce-a trecut prin mana unor binevoitoare, superpacifiste, nespus de open mind si fara nici un fel de prejudecata. [img]smileys/smiley32.gif[/img]

pana si toni42, initiatorii acestui topic au gasit de cuviinta ca interventia mea este reusita, chiar daca numai cu o icoana ceea ce contravine drastic regulamentului forumului,acelasi lucru se intelegea sidaca ziceau "buna treaba, mai fifi".

asa ca, Raven, neavand incotro trebuie sa te conformezi lumii acesteia cam dure, sclipiciuri"este"peste tot,arunca o privire chiar aici, pe forum.

eu de data asta am fost chiar indulgenta, pt ca daca voiam sa varanesc ochii, aveam material de pitzipoance romance americanizate destul de bogat, asa ca, te rog nu ma provoca... hi hi hi, am glumit! [img]smileys/smiley3.gif[/img]oops incep sa scotpasarici din gura, incep sa ma molipsesc, e de rau...gata, ma fac la loc mica, urata, reasi patetica. [img]smileys/smiley36.gif[/img]

p.s. o sa revin in curand cu o poza in topic, legata de forum [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Data înscrierii
    07.05.2007
    Posturi
    3.757
    Putere Rep
    35

Implicit

Ma conformez numai la ce vreau eu.

Faptul ca nu scoti poza aia nu ma dezamageste cu nimic. Vad ca nici pe tine.

BTW, prejudecatile nu sunt numai necesare sunt obligatorii. Doar orice prejudecata e expresia unui principiu. Exista principii bune &amp; rele, la fel si cu prejudecatile. Asa ca inainte sa ejaculezi termeni din dexurile injectate cu grija in programele scolare, numara pana la 10 si vezi ce mai ramane din ele. E si asta o prejudecata, sa limitezi sabloanele si sa fii open minded &amp; binevoitoare, nu sa crezi ca esti asa.

Nu e nevoie sa te intorci la defilarile de 23 August unde se aplauda en-masse, esti servita aici in acelasi stil.

De cand faci confuzie intre Toni</span> si mine? Eu nu sunt nici Toni</span> si nici altii (hey Toni</span> cati sunteti, 2-3, o clasa-ntreaga, matricole aveti?).
    "Interventia" ta cu reclama la readymealuri de genul feminin nu priveste pe Toni</span>, ma priveste pe mine la modul direct. Asa ca aprecierea sau neaprecierea made in Toni </span>are valoarea gestului unui spectator si atat. Zi repede acuma ca tu te-ai adresat audientei sau oricui numai mie nu.

Everything the same; everything distinct. (Zen)

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

deci, s-o luam de la inceput, fara alambicuri verbale, pe romaneste 100%, Vitoria Lipan este un ideal moral, un simbol, pe cale de disparitie pt ca societatea moderna, modernizata, americanizata tinde s-o transforme pe femeie, ca e ea romanca sau americanca, maria sau jane, intr-o pitipoanca. asta am vrut sa arat eu aici, contrastul dintre normal si modern, artificial.

nu, nu ti-a fost defel adresata tie acea postare cu poza, ci acelora care gandesc stramb crezand ca detin adevarul suprem si care incearca sa te schimbe pe tine, pe mine, si s-o transforme pe Lipan in Leipan.

nu stiu daca este corect sa te superi pe mine pt evidentierea acestui lucru, sau daca este corect sa te superi pe mine mai mult decat pe cei/ celecare afirma si cred ca Vitoria Lipan pe care o iubesti tu este o femeie cu par pe picioare si transpirata ca un sconc.

Eu ma consider oreminiscenta aVitoriei Lipan, de exemplu, ca ma epilez in cada, nu la spa saloon, ma spal bine in fiecare dimineata dar nu ma parfumez ca nu suport mirosurile tari la acea ora, merg la cumparaturi cu lista, exact unde am de cumparat si incer sa fug cat pot de repede din aglomeratia raufacatoare la degetele de la picioare si la respiratie, ma dau cu unsoare(crema) pe maini, fata si corp numai iarna ca sa nu-mi plesneasca pielea de ger, ma innebunesc dupa pantaloni de in si nu suport plasticele pe corp, chiar daca"e" cu dantelutze. Imi place sa manac usturoi si sa-mi puta gura, plang de 2 ori in 5 ani, nu-mi plac unghiile lungi la maini si la picioare, prefer sa "ma uit afara din cap" pe marginea unui lac dintr-un loc salbatec, in ciuda mustelor si a tzantzarilor stresantidecat sa am "fun" prin vreun mall sau sa ma inunde tropotul toacelor de fomei "feishan" de pe vreo strada stramtutza dar renumita, gen 5th street sau 6th avenue.

si mai am... dar nu are sens, fiind destule "calitaturi" spuse, de aceea am stat atata amar de timp singura, ca nici dracu nu s-a uitat la mine in halul asta, de-as fi fost si io mai de gashca heheh, roiau dracii-n jurul meu, dar de draci sunt satula, am ramas asa, patetica pan` ce-a dat ramos ul asta peste mine si-acum nu mai am scapare, "necazul" meu, ca-i place exact ce nu place la restul lumii si eu inca sperc-o sa-i placa, sa nu-l ia strampii sclipiciosi de ochi intre timp[img]smileys/smiley1.gif[/img]

despre prejudecati, mai bine sa nu vorbim, ca aci spui ca sunt obligatorii, aci spui ca sunt prejudecati bune si rele. stiu si eu stiu ca ragaitul la masa, chiar si in spatii publice este open mind un adevarat delir al spiritului, lipsa de prejudecati daca te abtii, foarte apreciat de modernism, dar in din cauza din principii bune sau rele, eu nu-l accept, si nici besitul la masa care tot open mind e.

gata, intelegeti ce vreti fiecare. [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Pagina 2 din 19 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. AOS - informatii, discutii
    De Corry26 în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 322
    Ultimul post: 08.05.2017, 16:31
  2. caut discutii
    De alexthegreat în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 21.10.2007, 01:15
  3. Pt prietenii si loc de discutii and more.
    De Ionut Macelaru în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 23.03.2007, 10:51
  4. Pierdut doi parteneri de discutii
    De aconi în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 03.05.2006, 21:43
  5. Pareri, opinii, discutii
    De sorin în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 29
    Ultimul post: 08.09.2005, 14:31

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •