Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 25

Subiect: Canada stransa cu usa de EU

Data înscrierii
    16.09.2007
    Locație
    Canada
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Cred ca de data asta lucrurile sunt mai serioase. Ziua cand romanii nu mai trebuie sa treaca pe la ambasada Canadei pentru viza pare sa se apropie, desi asta nu se va intampla chiar maine.

http://www.ctv.ca/servlet/ArticleNews/story/CTVNews/20070917 /visa_travel_070917/20070917?hub=Canada

editat de sorin: am editat eu linkul, si functioneaza acum, asa ca am sters textul

Data înscrierii
    18.12.2003
    Locație
    Canada
    Posturi
    1.392
    Putere Rep
    28

Implicit

Eu sper ca ziua aia sa fie cat mai departe si, daca s-ar putea, sa nu vina niciodata. Vreau sa mai profit de "linistea" de pe-aici. Deja exista cateva "rara avis" prin imprejurimi.
    When the going gets tough, the tough get going
    Nu stiu ce-nseamna, da'mi place cum suna.

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

Mai,da' ce baiat fain esti mai nea kiddy!Nu vrei sa se scoata vizele de care s-ar bucura o multime de oameni,ca nu cumva sa te deranjeze pe Maria-ta,vezi doamne!Bine c-ai ajuns tu in Canada,dupa tine potopul,este?Bravo taticu',mai ai multe d-astea prin repertoriu?
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Data înscrierii
    18.12.2003
    Locație
    Canada
    Posturi
    1.392
    Putere Rep
    28

Implicit

Citat Postat în original de shogunelu
    Nu vrei sa se scoata vizele de care s-ar bucura o multime de oameni,ca nu cumva sa te deranjeze pe Maria-ta,vezi doamne!Bine c-ai ajuns tu in Canada,dupa tine potopul,este?
    Yeap, you got it![img]smileys/smiley9.gif[/img]

Bravo taticu',mai ai multe d-astea prin repertoriu?
    Posibil, depinde de situatie.[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Data înscrierii
    12.09.2007
    Locație
    Canada
    Posturi
    759
    Putere Rep
    0

Implicit

Mai bine sa nu se scoata vizele de intrare in Canada , altfel vom fi invadati de toti tiganii care vor veni la cersit . Si asa , numele de roman este discreditat deja de anumite persoane venite din Ro la furat si falsificat credit cards.[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

Asa baieti,sa nu se scoata vizele,da-i dracului pe toti,bine ca v-ati vazut voi cu sacii in caruta(vorba vine).Ma doare capul cand vad d-astia ca voi,noroc ca nu sunteti prea multi.

Data înscrierii
    18.12.2003
    Locație
    Canada
    Posturi
    1.392
    Putere Rep
    28

Implicit

Shogunelu</span>, cred ca daca ai sta sa numeri intr-adevar, ai avea o mare surpriza... o sa-ti trebuiasca cam multe antinevralgice...[img]smileys/smiley36.gif[/img]
    Nu stiu prin ce colt de lume se gaseste zona asta a ta "neutra", dar afla ca multi din cei care au luat calea pribegiei au invocat si problema asta ca unul din motive, referitor la ce spunea Lordul</span>.

Guest

Implicit

Problema nu sunt atat romanii propriu-zis care vin la furat si alte alea,cat tiganii care au impanzit deja Europa si au devastat tot, ca lacustele. Ca, fie ca noua ne place sau nu, sunt cetateni romani cu pasaport romanesc. Deja in Europa cine aude "roman" gandeste "tigan", si asta declanseaza imediat o reactie adversa... Ar fi ideal sa se poata face o triere, sa se scoata vizele numai pentru cei mai putin "colorati" [img]smileys/smiley4.gif[/img], dar din pacate nu se poate, regimul de vize este valabil pentru toti cetatenii unei tari.

Cred ca de asta le e mai mult frica romanilor din Canada. Daca ajung rromii nostri si pe acolo la furat si cersit, e foarte posibil ca toti romanii sa inceapa sa fie priviti cu alti ochi. Pana acum canadienii nu au avut de-a face cu minoritarii nostri, si nu prea stiu ei ce-i asteapta... [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

Durerea mea de cap e la figurat,nu la propriu,kiddy,in schimb alora multi sau putini care gandesc asa le-ar trebui niste medicamente,tot pt cap,numai ca nu algocalmin.Zona mea neutra e in California,am trecut-o asa pt ca nu ma umfluin pene ca altiica stau in SUA sau Canada.Ma umflam in pene daca stateam in tara mea,dar asa nu e nici o falosenie.

Data înscrierii
    18.12.2003
    Locație
    Canada
    Posturi
    1.392
    Putere Rep
    28

Implicit

Durerea mea de cap e la figurat,nu la propriu,kiddy,in schimb alora multi sau putini care gandesc asa le-ar trebui niste medicamente,tot pt cap,numai ca nu algocalmin.Zona mea neutra e in California,am trecut-o asa pt ca nu ma umfluin pene ca altiica stau in SUA sau Canada.Ma umflam in pene daca stateam in tara mea,dar asa nu e nici o falosenie.
    Stai linistit, mi-am dat seama ca vorbesti la figurat.
    Si totusi ma incapatanez sa te asigur ca nu am nevoie de medicamente pentru cap in privinta asta.
    N-am vizitat California, dar imi vine greu sa-mi inchipui "conationali" de-ai nostri umbland nestingheriti prin down-town in San Diego, LA, San Francisco, Sacramento si mai stiu eu prin ce oras mai important de pe-acolo. Ca-n alea mai micutze... inutil sa mai amintesc cum i-ar privi comunitatile locale. Bineinteles, asta dupa ce s-a depasit faza initiala, cea de mirare, de curiozitate. Chiar, ai putea sa-ti imaginezi o piranda cu vreo 2 plozi atarnand pe ea, luand la pas Sunset Blvd. dintr-un capat in altul si batand din poarta-n poarta, cersind cate ceva? Fara a uita sa mentioneze ca sunt romani? Sau sa-i vezi spargand seminte pe Walk of Fame? Eu cred ca pana si Arnold Schwarzenegger</font> ar uita ca e imigrant.[img]smileys/smiley36.gif[/img]
    Shogunelu</span>, uneori incerc sa-mi mai dau o parere celor ce-i intereseaza venirea in Canada. Iar faptul ca in dreptul avatar-ului meu scrie Canada, ma gandesc eu ca-i face sa creada ca mai am ceva habar de ce-i pe aici si nicidecum ca ma umflu in pene. Dar fiecare e liber sa creada ce vrea.[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •