Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: help emigrare australia@new zeeland

Data înscrierii
    28.07.2007
    Locație
    Ireland
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

[img]smileys/smiley65.gif[/img]sunt din bistrita si locuiesc de 4 ani in irlanda impreuna cu sotia si [img]smileys/smiley59.gif[/img] , dar as dori sa schimbam clima. personal lucrez in constructii (plasterer) si stiu ca aceasta meserie se regaseste si in australia si este chiar f cautata, mai mult decat ...stiu ca multi dintre voi se intreaba cu ce se mananca dar cine este in domeniu stie. sotie este asistenta medicalacu un curs obtinut aici. as dori sa stiu daca exista ceva sanse sa emigrez legal sau daca ajung acolo daca reusesc sa ma integrez. personal cred ca pot ajunge usor dar nu cunosc modul de integrare in cazul unei "aterizari fortate" .sfaturi please

Data înscrierii
    17.04.2006
    Posturi
    273
    Putere Rep
    18

Implicit

Salut.Daca va ganditi la o posibila emigrare ca skilled independent(bn136) si ai aflat deja ca acea meserie se regaseste pe liste(Sol)si este f cautata atunci e super ok.Nu iti ramane decat sa contactezi autoritatea australiana ce evalueaza experienta ta profesionala pt acea categorie de job.In cazul in care primesti "assessment-ul "pozitiv urmatorul paseste testul Ielts ,medicalele,dupa caredepunerea dosarului la departamentul de emigrari .Nu uita de site-ul oficial unde vei gasi cele mai freshinfo ,mai ales ca din septembrie se anunta schimbari drasticein cea ce priveste politica emigratiei australiene.Asa ca atentie si multa bafta .Cat despre "aterizarile fortate" vei gasi ample capitole despre acest subiect tot pe site-ul oficial.[img]smileys/smiley1.gif[/img]

succes

Data înscrierii
    21.03.2008
    Locație
    Belgium
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

salutare eu sun nou pe aici si as vrea sa povestesc cu romani ce locuiesc in new zealand sa ma lamuresc si io despre cum e acolo ; momentat locuiesc in Bruxelles cu familia Astept raspuns de la cineva cine sta in NZ. mersi mult

Subiecte similare

1. emigrare australia
    De popeyeradu în forumul Comunitatea romanilor din Australia si Noua Zeelanda
    Răspunsuri: 12
    Ultimul post: 25.07.2010, 14:00
  2. emigrare australia
    De mgsm în forumul Imigrare in Australia si Noua Zeelanda / New Zealand
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 13.07.2007, 00:29
  3. Emigrare Australia
    De în forumul Imigrare in Australia si Noua Zeelanda / New Zealand
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 03.07.2007, 03:10
  4. emigrare in australia
    De spot în forumul Imigrare in Australia si Noua Zeelanda / New Zealand
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 03.12.2006, 08:54
  5. Emigrare Australia
    De CataGeorge în forumul Imigrare in Australia si Noua Zeelanda / New Zealand
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 07.03.2005, 22:54

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •