Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 27 din 29 PrimulPrimul ... 172526272829 UltimulUltimul
Rezultate 261 la 270 din 289

Subiect: Oftalmologie/Ochi - Tulburari in vitros

Data înscrierii
    08.11.2014
    Posturi
    5
    Putere Rep
    0

Implicit

problema cea mai mare este ca iti trebuie viza pentru usa pentru a pleca din tara

Data înscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.584
    Putere Rep
    25

Implicit

Chiar dac ai avea viza daca pui drumul pana aici ajungi tot cam pe acolo la pret. Sunt sigura ca si la Genova doctorul de care spui este bun, parca ai zis ca te-ai interesat pe la cei care au mai facut , deci are experienta in tehnica asta nu ? Cand vrei sa te duci ? ai mai incercat alte metode naturiste ceva ?
    Ultima modificare făcută de Melina; 21.11.2014 la 14:15.
    free your mind before your mind will set you free

Data înscrierii
    08.11.2014
    Posturi
    5
    Putere Rep
    0

Implicit

cu naturiste nu scapi de asa ceva ,in vara o sa merg in italia s-au belgia

Data înscrierii
    12.10.2013
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

buna ,mai foloseste cineva acest site ? cei care au postat aici din 2005 pana in 2009 ,raluca ,vammpy ,razvan ,mihail ,marian mai ales ca era f grav la el si multi altii ce s-a mai intamplat cu voi ,ati gasit solutii ?

Data înscrierii
    06.07.2014
    Posturi
    12
    Putere Rep
    0

Implicit

Momentan nici o solutie. Si la mine s-au inmultit foarte tare. Miopia a crescut din nou. La mine a intervenit si problema vederii la intuneric si in spatii luminate insuficient. Far ochelari nu vad nici la 10 cm in fata. Dureri de ochi am in fiecare zi si totusi medici mi-au zis ca nu am nimic )

Data înscrierii
    12.10.2013
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

lasa-mi un id de mess sa de facebook sa vb mai bine

Data înscrierii
    06.07.2014
    Posturi
    12
    Putere Rep
    0

Implicit

efix66@gmail.com este mailul meu. PE FB Andries Felix

Data înscrierii
    16.10.2012
    Locație
    Calafat
    Posturi
    10
    Putere Rep
    0

Implicit

Am luat vreo 2 luni Vizual Forte de la Cosmopharm. De ieri am început să iau Visual de la Dacia Plant. Le iau mai mult pentru că am ochii obosiți (lucrez mult la PC). Mail-ul meu: dobreaurelian1988@gmail.com

Edit: A încercat cineva acupunctură?

Edit 2: A apărut o pagină pe Facebook >>> http://www.facebook.com/ComunitateaD...Miodezopsiilor
    Vă redau ce își propune cel care a creat-o (are și el această afecțiune):
    << As vrea sa strang sufieciente informatii cu privire la persoanele care au aceasta disfunctie (sex,grupa sanguina, alte afectiuni dezvoltate raportate la un factor cronologic, etc..). Informatiile vor fi culese cel mai probabil in prima faza prin intermediul unui formular pe care il voi crea impreuna cu ajutorul catorva medici. Datele din acest formular le voi folosi pentru a crea a baza de date. Asupra acestei baza de date voi face mai multe analize stohastice si voi incerca sa determin punctele de similitudine ale pacientilor ce au aceasta disfunctie. Cu cat baza de date este mai mare cu atat rezultatul va fi mai precis si acesta poate fi folosit ulterior pentru a găsi tratamente sau alte soluții asupra disfuncției. Această abordare este destul de ambițioasă și e nevoie de un număr mare de subiecți. Cum in acest moment nu se cunoaște cu exactitate cauzele acestei disfuncții si tratamentele sunt pur homeopatice, putina stiinta in această arie medicală nu strică. Important este să ne strângem cât mai mulți!
    Cu multă considerație,Mihai Arva>>
    Ultima modificare făcută de stefyazzurro; 03.06.2015 la 02:19.

Data înscrierii
    06.07.2014
    Posturi
    12
    Putere Rep
    0

Implicit

Am auzit ca exista un laser in Italia care le evapora. Ceva informatii?

Data înscrierii
    09.11.2015
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna ziua.

Cineva de aici a reusit sa trateze aceasta afectiune ?
    De curand am fost diagnosticata cu decolare de corp vitros. Mi-au spus ca retina este ok ( eu am o miopie forte din nastere). De o saptamana ma lupt cu aceste pete zburatoare si simt ca nu le mai suport, pur si simplu nu ma pot obisnui cu ele. La sfarsitul lunii noiembrie voi merge la clinica retina, la doctorul FLorian Balta sa vad ce imi spune.
    Intre timp am cautat info privind tratament laser, am gasit despre YAG laser la o clinica din Germania. A facut cineva o astfel de operatie?

Pagina 27 din 29 PrimulPrimul ... 172526272829 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. a se citi cu miinile la ochi... (revoltator!)
    De Felicity în forumul Despre Romania si despre romani-forum general
    Răspunsuri: 30
    Ultimul post: 14.04.2011, 09:16
  2. SINDROMUL DE OCHI USCAT
    De lara o în forumul Medicina pentru toti
    Răspunsuri: 19
    Ultimul post: 03.07.2010, 09:52
  3. oftalmologie: tulburari in vitros
    De în forumul Medicina pentru toti
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 13.06.2008, 01:14
  4. Caut pretena cu ochi de caprioara
    De moldoveanudelac în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 13.02.2007, 04:51
  5. vitros
    De elemerr în forumul Medicina pentru toti
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 14.09.2006, 01:38

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •