Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 19 din 29 PrimulPrimul ... 91718192021 ... UltimulUltimul
Rezultate 181 la 190 din 289

Subiect: Oftalmologie/Ochi - Tulburari in vitros

Data înscrierii
    12.08.2010
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de hype Vezi post
    Sunt 100% sigur, altfel nu postam aici ! si nu iau de mult, si de cand iau a inceput se sa mai diminueze din campul meu vizual, ce naiba nu am luat-o razna ! sunt vitamine foarte bune pt. corpu vitros, intr-o cantitate mare.
    Si eu urmaresc forumu ala.. is curios ce se alege de toate testele alea

Poarta ochelari de soare inchis cand iesi afara, eu am purtat, dar de 2 zile nu mai prea trebuie, si nici nu ma mai deranjeaza lumina puternica asa tare.
    Foarte bine ! tinete bine de un regim si un program! uite eu personal nu am nici o problema cu ochii, vad foarte bine , tensiunea mi foarte buna, totul e ok, deci vine din interior, asa ca ma ocup mai mult de restu organelor, si un reflexoterapeut, iti poate spune exact si localiza problema ce o ai ! incearca si varianta aia...
    Dpdv al meu operatia nu merita, pentru ca riscu sa apara iara, exista ! si costa mult ! mai bine mai asteapta, eu m-am obisnuit cat de cat cu ele si acuma chiar nu prea le bag in seama, mai ales k incep sa "fade away".
    Am mai avut prin 2006 aceeasi problema, dar am luat vitreoclar si inca ceva nu mai retin, si au trecut si atunci dupa 2-3 luni complet. la mine e vorba de lipsa de vitamina, acuma in iarna lui 2008 dupa un accident de masina mi-au aparut iara, cadere de calciu _+ alte probleme, au reaparut si nu le-am mai dat mare importanta acuma incerc sa ma scap de ele.Daca cineva gaseste aceste picaturi sa nu ezite sa posteze farmacia .Multumesc anticipat
    Eu am incercat pentru 2 luni tratamentul cu Vitreoxigen si pe linga faptul ca nu este tocmai ieftin nu am vazut nicio ameliorare. Tratamentul care am inteles ca era bun consta in niste picaturi de VITREOLENT care din pacate nu se mai gasesc pe piata.Sincer mai degraba as merge pe un tratament constand in picaturi decat pe niste vitamine efervescente. Aceste picaturi conform doctorului la care am fost pentru niste verificari amanuntite dizolva aceste miodezopsii care sunt niste condensari in vitros.

Data înscrierii
    04.04.2011
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

sa nu dizolve si altceva ... ) ci doar acele flocoane.. o sa ma interesez si eu mai bine despre ce ai spus.

Data înscrierii
    24.02.2011
    Posturi
    6
    Putere Rep
    0

Implicit

Ca sa aiba efect atat picaturile cat si alte medicamente trebuie sa patrunda cumva in corpul vitreos, ma indoiesc ca pot sa o faca. Flocoanele sunt niste reziduuri ce exista in forma fizica, nu pot fi inlaturate decat fizic sau cu ceva substante care sa ajunga in lichidul vitreos.
    Ultima modificare făcută de Techno; 27.04.2011 la 05:42.

Data înscrierii
    04.04.2011
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

din cate stiu eu, vitaminele si mineralele, ar trebuii sa fie transportate prin sange, acolo unde trebuie... impreuna cu nustiu ce., celule, sa faca treaba... gandestete cand iei vitamine, calciu spre exemplu, iei mult timp, daca ai lipsa mare, nu iti trec petele albe de pe unghii ? ba da... aceeasi treaba si acolo... ideea e, corpu vitros al celor care le apar flocoane, e de calitate slaba, si din lipsa anumitor vitamine apar aceste flocoane, din cauza oboselii ochilor dar si fizice si psihice, din cauza firisoarelor rosii de pe ochi sau alte probleme. Deci fiind calitate slaba la corpu vitros, unii dintre noi suntem mai predispusi la aceste flocoane, dar cu multe vitamine si odihna, flocoanele isi slabesc din intensitate si in timp dispar. Dar daca voi nu aveti putina rabdare, putina incredere in voi, si putin optimism, normal ca ramai depresiv...
    Astea sunt parerile mele. Cat despre disparitia flocoanelor propriuzisa din corpul vitros, daca luam vitamine minerale si antioxidanti, pe o perioada lunga de timp, anticorpii, o sa lucre in favoarea noastra, ducand in timp la eliminarea acestor "intrusi".

Data înscrierii
    27.04.2011
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

Eu am luat eridiarom cam 2 luni, si nu m-a ajutat cu nimica.
    Vitreoclar ? si-au facut efectul , dar dupa 2 pastile pe zi timp de 6 luni.
    Cat despre vitreoxigen, tot repectu. In nici 2 saptamani, deja simt o diminuare al nr de flocoane, si totodata, cele groase sunt cu 50% mai opace,..
    mai opace? nu prea inteleg..

ma rog.. voiam sa incep cu Vitreoclar dar din cauza lui hype am inceput azi cu Vitreoxigen... sa videm, a zis orbul..

Data înscrierii
    04.04.2011
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

la mine personal , si-a facut efectul mult mai repede...depinde de la o persoana la alta, si inca ceva, cand sunt obosit tare, is mai deranjante ,cand sunt odihnit nu prea am treaba cu ele.
    Mai opace ma refer ca si-au pierdut din intensitatea cu care sunt proiectate in campul meu vizual. sunt mai transparente..

Data înscrierii
    12.08.2010
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

la mine personal , si-a facut efectul mult mai repede...depinde de la o persoana la alta, si inca ceva, cand sunt obosit tare, is mai deranjante ,cand sunt odihnit nu prea am treaba cu ele.
    Mai opace ma refer ca si-au pierdut din intensitatea cu care sunt proiectate in campul meu vizual. sunt mai transparente..
    Probabil ca la tine au efect eu am aceste ''flocoane'' de la 13-14 ani adica de vreo 20 de ani care evident ca s-au inmultit cu timpul.Dar sa revenim la Vitreolent ,doctorul la care am fost unul foarte bun de altfel si care se ocupa de vitros (Horia Stanca) mi-a recomandat pe linga Vitreolent daca il gasesc, desi mi-a spus ca este sceptic in privinta asta, si LUTEIN OMEGA 3 care este de asemenea un complex de vitamine care ajuta vitrosul sa se mai ''refaca''. A...bineinteles mi-a recomandat si vitaminele pe care le iei si tu dar, i-am spus ca la mine din pacate nu au avut efect.

Data înscrierii
    05.01.2008
    Locație
    Suceava
    Posturi
    21
    Putere Rep
    0

Implicit

Mai hype, tu parca faci reclama la Vitreoxigen..... Am inceput sa iau si eu, sa vedem ce rezolv cu marginea aia care mi-a ramas de la prima operatie. E mai transparenta in prezent, dar inca ma chinuie.... si voi incerca si vitreoxygenul decat sa dau alti bani pe o operatie pe care nu mi-o doresc.... Zici ca te-a ajutat foarte mult , desi un rezultat asemanator nu am mai gasit pe alte forumuri straine.... Zici .... "cand sunt obosit tare, is mai deranjante" ....de fapt s-au diminuat sau nu ?

Data înscrierii
    04.04.2011
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

))))) lutein omega 3 ))) aiurea, alea sunt pentru inima, si sa nu se ingroase vasele de sange ... etc pentru vitros, nu prea stiu sa fie bune da o sa verific..

Data înscrierii
    07.05.2010
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

hype, la fel pot sa rad si eu de vitreoxigen asta al tau. Iti spun 100% ca vitreoxigen/vitreoclear sau ce alte efervescente mai iei tu sunt fix pix. Majoritatea doctorilor la care am fost mi-au zis ca nicio vitamina, niciun vitrooxigen/vitreoclear sau ce mai exista pe piata nu o sa le faca sa dispara si ca daca nu am ce face cu banii pot sa le cumpar. http://floatertalk.yuku.com/topic/25...le-cure?page=7 ia vezi cati au rezultate de la Vitreopraf asta. Unele persoane (ca tine) se pot adapta la situatie si in timp sa nu le mai observe asa de mult, in niciun caz nu trec de la niste vitamine.

Pentru un tratament adevarat urmariti threadurile astea:

1. http://floatertalk.yuku.com/topic/38...ible-Treatment
    2. http://floatertalk.yuku.com/topic/38...ible-Treatment

Eu as merge pe alte lucuri. De exemplu cand am fost ultima data la consult am avut de completat un formular. Printre altele ma intreba daca am/am avut probleme cu ficatul/rinichii. M-am gandit ca daca ma intreaba asta anumite probleme ale ficatului/rinichilor pot crea problema la ochi. Prin China se crede ca flocoanele sunt cauzate de anumite probleme ale ficatului/rinchilor. Sunt multe alte boli care pot da flocoane, cum ar fi hipertensiunea, cu care poti sa traiesti pana la adanci batraneti fara sa stii ca o ai.

Eu unul am alt plan de atac. Incep cu niste analize sa vad care e nivelul de Candida si Borrelia, cunoscute ca creaza flocoane. Apoi vreau sa vad cum stau cu tensiunea, cateva investigatii la ficat si rinichi. Daca totul e ok aici ma apuc de o cura de curatarea a ficatului dupa care o cura pentru colon. Astea intradevar mi se par ca merita incercate, nu efervescente. Din toate chestiile astea cu vitamine as mai incerca vitamina C 2000mg. Stand de vorba cu un prieten care a avut o operatie la ochi mi-a spus ca dupa operatia a avut si el flocoane in ochi (bine, era sange), i-au dat vitamina C 2000 (nu mai stiu pentru cat timp) si au disparut.
    Ultima modificare făcută de andreirr; 28.04.2011 la 06:13.

Pagina 19 din 29 PrimulPrimul ... 91718192021 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. a se citi cu miinile la ochi... (revoltator!)
    De Felicity în forumul Despre Romania si despre romani-forum general
    Răspunsuri: 30
    Ultimul post: 14.04.2011, 09:16
  2. SINDROMUL DE OCHI USCAT
    De lara o în forumul Medicina pentru toti
    Răspunsuri: 19
    Ultimul post: 03.07.2010, 09:52
  3. oftalmologie: tulburari in vitros
    De în forumul Medicina pentru toti
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 13.06.2008, 01:14
  4. Caut pretena cu ochi de caprioara
    De moldoveanudelac în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 13.02.2007, 04:51
  5. vitros
    De elemerr în forumul Medicina pentru toti
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 14.09.2006, 01:38

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •