Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 18 din 29 PrimulPrimul ... 8161718192028 ... UltimulUltimul
Rezultate 171 la 180 din 289

Subiect: Oftalmologie/Ochi - Tulburari in vitros

Data înscrierii
    24.02.2011
    Posturi
    6
    Putere Rep
    0

Implicit

Salut, vad ca aici gasesc oamenii care se confrunta cu floaters si care au rezolvat sau inca incearca sa rezolve problemele. Mie mi-au aparut flocoanele dupa ce am fost muscat de o capusa care era infectata cu borrelia. Am tratat si inca mai tratez bacteria dar flocoanele nu am reusit sa le tratez. Nici nu am incercat propriu-zis, aportul de vitroclar (recomadat initial de un oftalmologist) si alte suplimente nu as considera ca sunt tratament neobservand nicio modificare.
    Flocoanele astea nu sunt extrem de multe si nici foarte mari, am cate unul mai mare in fiecare ochi pe care le vad mai mereu (ma rog, pe fond alb), celelalte sunt mai mici si le vad doar cand ma uit pe un cer senin.
    Ma gandeam, din ce am citit pana acum, sa incerc sa le sparg pe cele doua mai maricele prin procedura cu laser, care chiar daca nu le elimina le face mai mici sau le muta din campul vizual spre periferie. La ochiul stang am si astigmatism, aici fiind si floconul mai mare.
    Ce ziceti, e prea riscanta operatia asta, ce medici sunt foarte buni, au experienta in Europa (chiar si in America daca e cazul). Multumesc.
    Ultima modificare făcută de Techno; 24.02.2011 la 10:34.

Data înscrierii
    04.04.2011
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit diminuare de flocoane cu peste 30%

Dupa cam 6 zile de cand am inceput sa iau vitreoxigen, deja vad o reducere consistenta a numarului de flocoane, cam cu 30%, nu mint, nu vorbesc aiurea, vorbesc ce vad, nu vreau sa induc pe nimeni in eroare si nici sa fac sa cumparati acest produs, dupa cum poate ati mai citit, altii care au cumparat au avut efect, altii nu, la mine, Doamne multam, da !
    Mai mult, nu mai trebuie sa port ochelari de soare, si nici nu ma mai dor ochii cand stau fara ochelari de soare , pe acest soare puternic !
    Incercati si voi, nu va costa mare lucru ! sunt doar vitamine intro concentratie foarte mare care va fac bine ochiilor.
    Vreau sa zic, ma chinui sa le vad flocoanele in timp ce scriu, dar nu mai le vad, aveam ca si asteroizi, in tot campu vizual, cum e mai rau, in mijloc, si acuma nu le mai vad aproape deloc dupa 6 zile
    Cine nu ma crede sau crede ca fac reclama, sa nu incerce, dar cine stie bine prin ce trecem, datii o sansa no sa regretati !
    Si mancati sanatos, luati-va un blender si bagati zilnic mere+portocale+morcovi+afine cum fac eu, 3 pahare pe zi, nediluat cu apa.
    Traiti sanatos, evitati chimicalele mai bine mancati slanina si paine in fiecare dimineata decat prostii de ....... cumparate din magazine. Cumparati produse romanesti nu va uitati la mar k arata bine, cumparati din piata de la batrani/ batrane, va vinde produse sanatoase 100%
    Per final eu personal am urmatorul program :
    Dimineata cand ma trezesc, beau 1 litru de apa pe stomacul gol,apoi merg la baie, pe urma imi fac micu dejun + 2 pahare de suc natural din blender nediluat cu apa, apoi pe la 10 iau o tableta efervescenta de Vitreoxigen. La ora 2 iau masa normala. Binenteles, multa apa intre mese, iar seara pe la 8 servesc cina, iarasi cu mult suc de fructe.
    O data pe saptamana, merg la reflexoterapie unde m-am vindecat dupa cateva saptamani de anumite probleme, pentru ca la cine merg eu mi-a spus si ceva suplimente alimentare naturiste sa iau.
    Sper sa imi urmati sfatul care stiti prin ce trecem si sa auzim numai de bine!
    aaa,
    era sa uit,
    Autosugestia impreuna cu ceva nou, face minuni, credeti-ma din autosugestie ne putem vindeca de multe , eu personal am facut-o !

Data înscrierii
    07.05.2010
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

Esti sigur ca e de la vitreoxigen? Eu am zile/saptamani in care abia daca vad porcariile astea din ochi, insa sunt zile (ca azi) in care imi vine sa ma arunc de la etaj. Astazi cat am fost pe afara a fost dezastru.
    Tine mult si de cum e cerul de afara, cum e soarele si mutli alti factori. Sunt zile in care abia daca le vad si zile in care imi vine sa ma inchid intr-o camera intunecata.
    Mananc destul de sanatos, apa beau destula, vitreoxigen am luat (fara niciun rezultat), mananc legume, afine, goji si multe altele.
    Deja am 1 an de cand am porcariile astea in ochi, mai astept 1 an sa vad cum evolueaza si daca apar si alte proceduri de a le inlatura...daca nu, o sa ma operez la ambi ochi.
    Oriucm, tot mai des vad ca apar noi informatii cum ca se incearca diverse : http://floatertalk.yuku.com/topic/38...--eye-floaters .
    Din cate stiu sunt 3 doctori/companii diferite care lucreaza la un tratament. Sa speram ca in urmatorii ani prostiile astea or sa fie eliminate/distruse printr-o simpla injectie.

Data înscrierii
    04.04.2011
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

Sunt 100% sigur, altfel nu postam aici ! si nu iau de mult, si de cand iau a inceput se sa mai diminueze din campul meu vizual, ce naiba nu am luat-o razna ! sunt vitamine foarte bune pt. corpu vitros, intr-o cantitate mare.
    Si eu urmaresc forumu ala.. is curios ce se alege de toate testele alea

Poarta ochelari de soare inchis cand iesi afara, eu am purtat, dar de 2 zile nu mai prea trebuie, si nici nu ma mai deranjeaza lumina puternica asa tare.
    Foarte bine ! tinete bine de un regim si un program! uite eu personal nu am nici o problema cu ochii, vad foarte bine , tensiunea mi foarte buna, totul e ok, deci vine din interior, asa ca ma ocup mai mult de restu organelor, si un reflexoterapeut, iti poate spune exact si localiza problema ce o ai ! incearca si varianta aia...
    Dpdv al meu operatia nu merita, pentru ca riscu sa apara iara, exista ! si costa mult ! mai bine mai asteapta, eu m-am obisnuit cat de cat cu ele si acuma chiar nu prea le bag in seama, mai ales k incep sa "fade away".
    Am mai avut prin 2006 aceeasi problema, dar am luat vitreoclar si inca ceva nu mai retin, si au trecut si atunci dupa 2-3 luni complet. la mine e vorba de lipsa de vitamina, acuma in iarna lui 2008 dupa un accident de masina mi-au aparut iara, cadere de calciu _+ alte probleme, au reaparut si nu le-am mai dat mare importanta acuma incerc sa ma scap de ele.

Data înscrierii
    08.04.2011
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Salut , am citit si eu cu atentie ce s-a vorbit pe aici Mi-au aparut si mie niste flocoane cam de 2 sapt. si m-am documentat f bine ( dupa ce m-am panicat initial)) sa vad despre ce este vorba.
    Am fost ieri la oftalmolog si mi-a recomandat Vitreoclar sau Vitreoxigen. Vroiam sa va intreb: voi cate tablete de Vitreoclar ati luat pe zi? Mie mi s-a recomandat 1/zi ,dar am citit ca unii au luat cate 2...
    Am inceput de ieri cu Vitreoclar-ul si cam de 5 zile iau si Eridiarom ( 9tb/zi ).Citisem ca multi s-au vindecat doar cu Eridiarom.Deocamdata, nu vad nici o imbunatatire, dar ma bate gandul sa iau 2tb /zi de Vitreoclar si nu 1...

Astept sfatul vostru, impreuna cu alte sugestii de tratament, care pe voi v-au ajutat si sunt hotarat sa nu ma las pana nu ii dau de cap acestei "piedici" din viata noastra.

Data înscrierii
    04.04.2011
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

Eu am luat eridiarom cam 2 luni, si nu m-a ajutat cu nimica.
    Vitreoclar ? si-au facut efectul , dar dupa 2 pastile pe zi timp de 6 luni.
    Cat despre vitreoxigen, tot repectu. In nici 2 saptamani, deja simt o diminuare al nr de flocoane, si totodata, cele groase sunt cu 50% mai opace, si asteroizii care ii vedeam eu, au disparut pur si simplu!. Imi pare rau ca nu la toata lumea ajuta, mie personal mi-au prins bine vitaminele din vitreoxigen. Iti recomand sa renunti la vitreoclar, si incearca vitreoxigen, e o tableta efervescenta, si contine cu mult mai multe vitamine, etc, intr-o cantitate tripla chiar, de aia se recomanda doar 1, si nu 2. Oricum unele elemente sa zic asa, nu se regasesc pe prospectul vitreoclarului.
    Eridiaromul este doar ceva supliment alimentar cu continut marit de afine, si in plus la 9 tablete pe zi, te cam constipa si nui bine la stomac!

Parerea mea, renunta la vitreoclar nu zic ca nu e bun, dar cam dureaza pana isi face vreun efect.
    La noi, tinerii, problema e de la lipsa mare de vitamine, si de acolo pleaca multe alte.
    Incearca vitreoxigen iti spun din experienta cu toate!
    Si nu mai manca prostii, dulciuri, ce mai, chimicale

Data înscrierii
    08.04.2011
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Wink

Mersi frumos pt reply O sa iau in continuare Vitreoclar, cate 2 tb/zi , ca nah, tot l-am cumparat si nu e chiar ieftin si dupa aia o sa trec pe vitreoxigen.

Sa stii ca nu ma omor cu dulciurile,fac si sport de ani buni si incerc sa mananc fara prea multe chimicale ,prajeli , etc.La mine cred ca stresul e problema si o tensiune un pic cam mare...

O sa postez in continuare , in functie de progresul facut, pt ca ,cel putin pt mine, acest forum chiar a fost de mare ajutor ( cel putin psihic, pana acum ) si cred ca merita ca toti cei care au astfel de probleme, sa stie ca se poate face ceva si ca nu e asa grav cum pare initial ( eu cel putin, in primele zile am fost cu psihicul la pamant pt ca citeam peste tot ca nu prea exista tratament si parca imi si vedeam viata printre "musculitzele" astea nenorocite ).

Sanatate multa si keep in touch !

Data înscrierii
    24.02.2011
    Posturi
    6
    Putere Rep
    0

Implicit

Salut, chiar credeti ca vitaminele pot distruge flocoanele? Nu cumva doar e o impresie si nu se mai vad (sau ochiul le ignora) ele existand acolo inca?
    Sau sunt flocoane de tipuri diferite care dispar in timp (unele) sau raman permanent acolo (altele)?
    Oricum e cam ciudat ca medicina zilelor noastre nu gaseste rezolvarea sigura la o problema fizica (mecanica).

Data înscrierii
    04.04.2011
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

da, le distruge, sunt antioxidanti puternici si alte vitamine/minerale, in anumite pastile care sunt in acest scop, pentru inceput le fac mai opace, apoi in timp dispar , dar dureaza, si flocoanele sunt de mai multe tipuri, nu fiecare medicament reactioneaza la fel de bine, dar cu siguranta in timp isi fac efectul. Eu personal ziceam si mai sus, aveam asteroizi , punctulete mici in campu vizual, foarte multe, eram foarte deprimat, si acuma nu mai am aproape mai deloc. 80% mi-au disparut si restul sunt mai opace.
    Medicina zilelor noastre nu vrea sa gaseasca o rezolvare , pentru ca s-ar putea gasii foarte usor, din simplu fapt ca masochistii internationali care conduc lumea, dicteaza cine castiga, cine are voie sa se exprime, samd... din pacate asta e adevarul si nu avem ce face, ne conformam jocurilor lor!
    Uitate ce minuni se fac in alte sectoare, dar cu ce preturi ? cu ce preturi se trateaza un pacient de o boala? poate 70% din populatia lumii nu ar avea bani si access la acele tratamente!
    Numa bine, si multa incredere !

Data înscrierii
    24.05.2009
    Posturi
    1.151
    Putere Rep
    19

Implicit

Citat Postat în original de hype Vezi post
    da, le distruge, sunt antioxidanti puternici si alte vitamine/minerale, in anumite pastile care sunt in acest scop, pentru inceput le fac mai opace, apoi in timp dispar , dar dureaza, si flocoanele sunt de mai multe tipuri, nu fiecare medicament reactioneaza la fel de bine, dar cu siguranta in timp isi fac efectul. Eu personal ziceam si mai sus, aveam asteroizi , punctulete mici in campu vizual, foarte multe, eram foarte deprimat, si acuma nu mai am aproape mai deloc. 80% mi-au disparut si restul sunt mai opace.
    Medicina zilelor noastre nu vrea sa gaseasca o rezolvare , pentru ca s-ar putea gasii foarte usor, din simplu fapt ca masochistii internationali care conduc lumea, dicteaza cine castiga, cine are voie sa se exprime, samd... din pacate asta e adevarul si nu avem ce face, ne conformam jocurilor lor!
    Uitate ce minuni se fac in alte sectoare, dar cu ce preturi ? cu ce preturi se trateaza un pacient de o boala? poate 70% din populatia lumii nu ar avea bani si access la acele tratamente!
    Numa bine, si multa incredere !
    Am sa incerc si eu dar tare mi-e frica ca pe parcursul tratamentului voi experimenta doar usurarea buzunarului. Bine ar fi sa ma insel...

Pagina 18 din 29 PrimulPrimul ... 8161718192028 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. a se citi cu miinile la ochi... (revoltator!)
    De Felicity în forumul Despre Romania si despre romani-forum general
    Răspunsuri: 30
    Ultimul post: 14.04.2011, 09:16
  2. SINDROMUL DE OCHI USCAT
    De lara o în forumul Medicina pentru toti
    Răspunsuri: 19
    Ultimul post: 03.07.2010, 09:52
  3. oftalmologie: tulburari in vitros
    De în forumul Medicina pentru toti
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 13.06.2008, 01:14
  4. Caut pretena cu ochi de caprioara
    De moldoveanudelac în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 13.02.2007, 04:51
  5. vitros
    De elemerr în forumul Medicina pentru toti
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 14.09.2006, 01:38

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •