Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 32 din 32 PrimulPrimul ... 22303132
Rezultate 311 la 319 din 319

Subiect: ’’Iubiri’’ pierdute... sau regasite...

Data nscrierii
    30.09.2008
    Locație
    Augsburg De
    Posturi
    2.278
    Putere Rep
    29

Implicit

Citat Postat n original de Raven Vezi post
    De la nastere ducem cu noi o povara: povara dorului de-a ne intoarce de unde am venit.

Visam la ceva din viitor, tanjim dupa ceva din trecut.

Viata incepe si se termina cu o respiratie.
    Am avut privilegiul sa asista la "prime respiratii" si..ghinionul de asista la ultima...
    Da,viata incepe cu un act respiratoriu(nu totdeauna usor),cum usor nu este nici ultimul...
    Putem face doar lucruri bune in intervalul dintre cele doua acte respiratorii(ce simplu suna un lucru complicat!!)
    Cred ca singurul lucru din trecut la care tanjim cu adevarat, este tineretea...si aceea, sigur nu se mai intoarce
    Eu sint si bun si rau ,asa cum sint,
    Nu-mi tin rabozul la cusururi."

Data nscrierii
    01.05.2008
    Locație
    NJ
    Posturi
    1.350
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat n original de Raven Vezi post
    De la nastere ducem cu noi o povara: povara dorului de-a ne intoarce de unde am venit.

Visam la ceva din viitor, tanjim dupa ceva din trecut.

Viata incepe si se termina cu o respiratie.
    poveri, poveri, poveri.... unele mai "nobile" de cat altele...yo, de aia ma inteleg eu cel mai bine cu copiii, ca nu-ti povestesc de poveri si de limite...se trezesc dimineata si isi fac de lucru pana vine seara, la fel ca noi, "adultii", insa, fara toata drama, si cu un zambet pe toata fata.... what makes me feel alive is the energy to smile.

update: (what makes me alive) is also ... when I am done writing a really cool piece of code, or when I build something, and even when I have a pleasant encounter, although I gotta recognise Im more of a loner...
    Ultima modificare făcută de Georgian@; 24.02.2011 la 21:01.

Data nscrierii
    10.01.2010
    Locație
    Italy
    Posturi
    223
    Putere Rep
    14

Implicit

Vezi, asta-i faza cu despartirile, te uiti in urma si ti-e greu sa accepti ca tot ce ai acum sunt simple amintiri, ca esti mai batran cu cateva luni, poate 1 an, poate mai multi, ca ce a fost ramane in trecut si nu se va intoarce , ca privirea lor, a celor pe care i-ai cunoscut/apreciat, va cuprinde si va invalui usor, ca 1 fum, alte fiinte dragi, altele decat tine, te intrebi daca vei mai fi iubit, te intrebi daca te poti intoarce si raspunsul penduleaza mereu intre "nu" si "da", te proiectezi intr-un viitor langa ei si realizezi ca aceea nu esti tu, cel de acum, ca nu acolo e sufletul tau, ci umbla aiurea, pierzandu-se intr-o negura a ne-cunoasterii si a aparentei nepasari... Nu stiu care mi-e locul, niciodata nu l-am gasit printre oameni, ii admir pe cei care ratacesc si care sunt asteptati, in pofida tuturor ratacirilor , de cineva drag in aceeasi casa, in acelasi cuib, de unde n-au plecat niciodata pt a nu mai veni.

Data nscrierii
    18.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    3.088
    Putere Rep
    35

Implicit

s_wind.......

amintirile le poti retrai,mereu , numai pe cele placute !iti recomand sa uiti pe cele ce te intristeaza...
    amintirile frumoase nu avem voie sa le uitam!sunt o terapie buna in vremurile astea ...

amintindu-mi lucrurile frumoase,imi permit sa ma si bucur ,undeva in minte le retraiesc ...
    "Numai cu inima poti vedea ceea ce este invizibil pentru ochi"
    Antoine de Saint-Exupery

Data nscrierii
    10.01.2010
    Locație
    Italy
    Posturi
    223
    Putere Rep
    14

Implicit

E mult mai usor, Loniia, SA PLECI STIIND ca portile inspre oameni nu sunt ferecate, ca zidurile care s-au tot ridicat, pastrandu-ti draganul de ei ori iubirile intacte in memorie, nu se vor clatina si nu vor cadea peste tine, strivindu-te sub povara lor. Am plecat descult si voi continua sa merg pana imi vor sangera picioarele, pana nu voi mai avea picioare si voi merge in maini, pana-mi vor creste aripi, la nevoie. Pastrez in toata fiinta mea figura lor draga, parfumul lor, buzele, soaptele, mirosul dragostei, urma calcaiului in cearsaful meu, plansetul din perna, fornaitul narilor, desprinderile tot mai dese din imbratisarea unuia sau a altuia si micul meu dor de fiecare, ce ma copleseste uneori. Nu cedez tentatiei de-a ma intoarce, totul e pustiu in locul de unde-am plecat si incerc, cum sugerezi, sa pastrez doar bunul/placutul din ei, desi astfel, risc sa-mi amintesc c-as fi trait doar pe jumatate. Vezi tu, L., devenim aici, in aceste casute, fara sa vrem, martori ai existentelor noastre pamantene si poate de aceea simtim, tot mai des, inconstient ori nu, nevoia sa venim "in genunchi" in fata celorlalti, the others-vocile constiintei noastre, alti alter-ego, egali cu noi, si sa le marturisim zbaterile noastre marunte. Intre timp, las Vantul sa se plimbe prin amintiri/inauntrul meu , risipind stropii tai de bucurie si optimism, ca intr-o casa bantuita de toate aromele toamnei ....

Data nscrierii
    25.11.2006
    Posturi
    2.197
    Putere Rep
    27

Implicit

s_wind...ma regasesc in ceea ce scrii...!

Data nscrierii
    10.01.2010
    Locație
    Italy
    Posturi
    223
    Putere Rep
    14

Implicit

Tu esti foc, eu sunt apa. Focul e bun, apa e buna. Focul si apa fac impreuna cenusa. Fii tu, opium_female, foc si pe mai departe, iar eu iti promit ca voi ramane apa, de dragul tau si de DORul meu ...

Data nscrierii
    18.08.2009
    Posturi
    853
    Putere Rep
    18

Implicit

"Feuer und Wasser kommt nicht zusammen
    Kann man nicht binden sind nicht verwandt
    In Funken versunken steh ich in Flammen
    und bin im Wasser verbrannt"

Rammstein, 2005.

Data nscrierii
    28.08.2016
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

Am citit povestea ta,cam tarziu....dar mi a placut f mult modul in care povestesti.
    Sper sa fii gasit iubirea adevarata

Pagina 32 din 32 PrimulPrimul ... 22303132

Subiecte similare

1. Cateva mesaje pierdute pe 29 oct
    De sorin n forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 31.10.2008, 08:22
  2. nopti de dragoste pierdute si triste
    De cristy_sua n forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 6
    Ultimul post: 17.03.2008, 20:03
  3. In cautarea unei iubiri adevarate.
    De california69 n forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 11
    Ultimul post: 06.12.2007, 11:19
  4. Iubiri interzise in istorie,si nu numai .
    De nicoletamihaela n forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 101
    Ultimul post: 15.06.2007, 02:30
  5. Primele iubiri
    De christianT n forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 05.01.2005, 17:45

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •