Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 32 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 319

Subiect: ’’Iubiri’’ pierdute... sau regasite...

Data nscrierii
    07.05.2007
    Posturi
    3.757
    Putere Rep
    36

Implicit

"Sorrow has a human heart."

Habar n-am ce inseamna asta, a te indragosti de cineva.
    Recunosc, am experimentat si eu chestia asta, hai sa-i zic deosebita. Si n-am inteles-o niciodata. Deloc n-am inteles-o.
    E de neinteles, chestia asta, a te indragosti.

Iubirea (barbat-femeie zic) incepe brusc, se termina brusc si lasa urme. Uneori lasa urme pe viata.

Iubirea consta in suferinta si se manifesta prin suferinta.

Dexurile sunt jalnice. Nu explica nici macar chestiile esentiale.

Everything the same; everything distinct. (Zen)

Guest

Implicit

de ce am eu impresia ca toata lumea crede ca eu am deschis topicul, pentru mine, sa fiu incurajata...

Ei, va multumesc tuturor, desigur, dar eu sunt fericita, dragilor, ca am deja amintiri pretioase... si am si "trandafirii uscati", sau aceia nu se pun la socoteala? Pai stiti ce frumosi erau, in Romania ( ca acolo i-am lasat), pe masa, in glastra, cand afara ningea de ma apuca... acu, plansul... pe loc... de dor de zapada de acasa... mai ales de cea din amintirile cu bunici...

Data nscrierii
    07.05.2007
    Posturi
    3.757
    Putere Rep
    36

Implicit

Citat Postat n original de Lore...
    de ce am eu impresia ca toata lumea crede ca eu am deschis topicul, pentru mine, sa fiu incurajata...
    Eu nu cred c-ai deschis topicul pentru a primi incurajari.

Guest

Implicit

OK, Raven, macar "unul" din cei multi, a priceput... Sper ca ai intuit corect... Si nu te "apuca" iar de analizat, comentat, studiat,whatever ... apropo, intrebarea era retorica...

Si, revenid la subiect:

<< Iubirea se poate naste primavara, vara, toamna, iarna ...

Sau poate sa renasca ... in orice anotimp... >>

Stiti cand s-a nascut iubirea mea?

Primavara...

si cand poate sa renasca ea?

nu, nu numai primavara...

...in orice anotimp...

(vezi mai sus) <wink>

Data nscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

lamuriti-ma si pe mine cu ii cu "wink"-u asta ca ma pierd de nu ma mai regasesc si nu o sa mai puteti sa ma iubiti[img]smileys/smiley2.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Guest

Implicit

Pai, Angeline, eu banuiesc ca stii ce inseamna un <wink>, eu n-am stiut, dar am invatat (chiar din dictionarul romano- englez, daca nu ma crezi, cum vrei, eu stiu ca nu mint).

Daca clipesti din ochi, sau, ma rog, faci cu ochiul mai des , nu vei mai suferi de ''maturizare" (vorba Melinei, ca a avut ea dreptate sa deschida topicul acela si apropo, stii care cred eu ca-i cea mai mare dovada de maturizare, da asa, sincer spus, din inima, pai tocmai, ca sa ramai cu "suflet de copil" !!!). Si cand esti "copil" (si cu mintea de "matur" ) desigur, stii sa selectezi, ce este iubire si ce nu... adica asa cred eu, e numai parerea mea, sau, mai bine zis, eu de aceea, am folosit <Wink>

Si pentru tine unul, mai ales pentru tine, din toata inima mea,<wink>

PS:Sau ca sa te lamuresti mai bine, Angeline, mie nu-mi place sa folosesc omuletii (cei din stanga, ca mie imi plac cuvintele, sa le folosesc si sa le rasucesc cum vreau, si apoi, sa inteleaga toata lumea ce e de inteles , vezi, la asta trebuie sa pun <Wink>, caci sa scriu < Iti fac cu ochiul> vezi si tu cum suna, mai ales in America, p-aci, pe unde imi alese Dumnezeu Bunul sa ajung, si apoi, iarasi <wink>, ar fi si prea lung, sa tot scriu in romaneste>). Deci, <wink>

Guest

Implicit

wink wink![img]smileys/smiley36.gif[/img]

Guest

Implicit

Hi, Kadades, desi mie, iti spun drept, nu-mi place avatarul tau, nu mi-o lua in nume de rau, dar eu sunt sincera de obicei, numai de obicei...cum l-oi fi gasit, Dumnezeu stie...

Stii despre ce se discuta pe aici, nu e topic de <wink>, sau da, este si pentru asta, sau poate ai vrut doar sa ne saluti, si acum o sa-ti spui si parerea...

...despre iubire... regasita, pierduta...recunoscuta, avuta... iubirea in general, cu toate "fatetele" ei...

PS: mai bine, da-ne un exemplu din viata domniei tale, ca ar fi cel mai interesant...

Data nscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.302
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat n original de angeline
    lamuriti-ma si pe mine cu ii cu "wink"-u asta ca ma pierd de nu ma mai regasesc si nu o sa mai puteti sa ma iubiti[img]smileys/smiley2.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Am sa incerc eu sa te lamuresc..Unii au impresia ca nu sant intelesi.., devin nelinistiti ca au pierdut prea mult timp cu explicatiile ,si vor sa-ti faca semn cu parul..Dar cum nu au la indemina asa ceva..,iti fac discret cu ochiul..A nu se interpreta ca tic nervos..[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Data nscrierii
    07.05.2007
    Posturi
    3.757
    Putere Rep
    36

Implicit

Lore, am inteles subiectul.<wink>

PS: Angie, wink-ul e atunci cand te apropii de zambet.

Pagina 2 din 32 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Cateva mesaje pierdute pe 29 oct
    De sorin n forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 31.10.2008, 08:22
  2. nopti de dragoste pierdute si triste
    De cristy_sua n forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 6
    Ultimul post: 17.03.2008, 20:03
  3. In cautarea unei iubiri adevarate.
    De california69 n forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 11
    Ultimul post: 06.12.2007, 11:19
  4. Iubiri interzise in istorie,si nu numai .
    De nicoletamihaela n forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 101
    Ultimul post: 15.06.2007, 02:30
  5. Primele iubiri
    De christianT n forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 05.01.2005, 17:45

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •