Follow RomanianPortal on Twitter       

Vezi rezultate sondaj: Va simtiti mai mult american sau mai mult roman?!

Votanți
22. Nu poți vota în acest sondaj
  • American

12 54,55%
  • Roman

10 45,45%
Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 21

Subiect: Pentru cei ce detin cetatenia americana

Guest

Implicit

Considerind in % .Daca doriti puteti sa si mentionati mai jos procentajul exact . Thanks for your vote!

Data înscrierii
    09.04.2004
    Locație
    Long Island, NY
    Posturi
    1.582
    Putere Rep
    18

Implicit

100% but I think you already knew that [img]smileys/smiley4.gif[/img]
    The most active thing about me is my imagination!

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

melina, cred ca era bine sa pui si optiunea 50/50...sau nedecis[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    06.04.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    138
    Putere Rep
    16

Implicit

uneori ma simt asiatic.....depinde ce mananc....[img]smileys/smiley36.gif[/img]
    M-am trezit luni si m-am gandit marti sa ma duc miercuri la munca...
    Cand am vazut joi ca vine vineri ... ce puteam sa mai caut sambata la
    munca daca duminica e zi libera ?

Guest

Implicit

mi se pare ciudat sa ai pasaport romanesc, sa folosesti limba romana, sa frecventezi forumuri romanesti si sa mergi la votare pentrualegerile din Romania si sa afirmi ca estimai mult american.

PS...+ sa mananci mititei [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Guest

Implicit

Tie adyC ti se par cam multe lucruri ciudate[img]smileys/smiley17.gif[/img].Cum de nu ti se pare ciudat sa traiesti in USA ,sa ai cetatenie americana ,sa vorbesti limba engleza sa participi la alegeri si sa sustii ca esti mai mult roman?![img]smileys/smiley2.gif[/img] si stai linistit ca nu din cauza micilor am plecat din tara.

P.s. @pisoi
    Nu mai este nimeni pe fix(50/50)[img]smileys/smiley2.gif[/img],cred ca toti sint sariti de pe fix[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Guest

Implicit

Citat Postat în original de garfield
    100% but I think you already knew that [img]smileys/smiley4.gif[/img]

Of course I
    did! This is one of the few things I will never be in doubt of.[img]smileys/smiley36.gif[/img]</span>
    </span>

Data înscrierii
    09.04.2004
    Locație
    Long Island, NY
    Posturi
    1.582
    Putere Rep
    18

Implicit

Citat Postat în original de AdyC
    mi se pare ciudat sa ai pasaport romanesc, sa folosesti limba romana, sa frecventezi forumuri romanesti si sa mergi la votare pentrualegerile din Romania si sa afirmi ca estimai mult american.

PS...+ sa mananci mititei [img]smileys/smiley36.gif[/img]

AdyC, in caz ca te referi la mine... eu nuam cetatenie romana, deci nu am nici pasaport romanesc,nu folosesc limba romana (nu am cu cine nici daca as vrea, iar pe forum prefer sa scriu in engleza), nu am votat niciodata la alegerile din Romania (si nici nu intentionez), si frecventez (nu foarte frecvent [img]smileys/smiley2.gif[/img]) forumul romanesc (numai unul, romanian-portal[img]smileys/smiley9.gif[/img]) pentru distractie, si sa aduc un pic de balanta la cei care cred ca Romania si romanii sunt buricul pamantului. [img]smileys/smiley4.gif[/img]
    The most active thing about me is my imagination!

Guest

Implicit

nu ma refer la tine, nici nu te cunosc si nu-mi permit sa fac afirmatii gratuite...si eu am trei cetatenii ...dar asta nu are importanta, nici nu cred ca romanii sunt buricul pamantului insa mi se pare absurd sa renegi tot ce e romanesc spunand-o in romaneste.Si sa vezi numai partea goala a paharului. Eu gandesc ca un portal din asta trebuie sa reuneasca oamenii ce simt ceva pentru Romania si romani.

Eu daca n-as simti nimic pentru romani nu mi-as pierde timpul sa postez pe un aist site.

La treaba cu balanta...am impresia sau balanta ta e un pic cam veche? Ce incerci sa demonstrezi? Fiecare societate isi are problemele ei...si pentru Romania se deschid perspective mari odata cu intrarea in UE. Vezi daca n-ai cetatenie romana...acum puteai sa spui ca esti si cetatean european. Romania nu poate regresa prea tare pe cand America din pacate da...

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.557
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de AdyC
    Eu gandesc ca un portal din asta trebuie sa reuneasca oamenii ce simt ceva pentru Romania si romani.
    Mi se pare corect. Nu spun ca toti care posteaza pe acest forum ar trebui sa scrie doar pro-Romania, dar macar ar trebui sa fie obiectivi si in afara lucrurilor si intamplarilor negative, care sunt inerente in orice <st1:place w:st="&#111;n">tara</st1:place>, sa recunoasca si partile bune. Nu cred ca exista vreo tara pe acesta planeta, unde sa se intample doar lucruri rele, dar pe acest forum sigur sunt unele persoane, putine de altfel, care vad doar lucruri rele in <st1:country-regi&#111;n w:st="&#111;n"><st1:place w:st="&#111;n">Romania</st1:place></st1:country-regi&#111;n>.

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Cum se obtine cetatenia americana?
    De veryclose în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 23
    Ultimul post: 05.05.2011, 21:33
  2. Nelamurire cu cetatenia americana ..
    De Madalina în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 20.03.2009, 06:50
  3. asteptind cetatenia....pina cind????
    De giorgioyz în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 30
    Ultimul post: 01.04.2008, 10:59
  4. cetatenie americana
    De în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 09.10.2006, 12:46

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •