Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 6 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 59

Subiect: Leacuri impotriva singuratatii

Data înscrierii
    25.11.2006
    Posturi
    2.197
    Putere Rep
    28

Implicit

Consider ca a traii singur este o povara,de multe ori am stat si m am gandit oare cum traiesc persoanele singure ?cu ce si umple timpul o persoana care se simte singura?ce reuseste sa i distraga atentia?eu de exemplu de multe ori cand sunt singura in casa mai arunc o privire pe aici si ma simt bine ca sunt cu voi[img]smileys/smiley2.gif[/img]dar este oribil sa stai intr o duminica in casa singur cand stii ca restul lumii este cu familia sau au companie,eu ma gandeam intr o perioada sa mi cumpar macar un catel dar nici de el nu am timp la programul pe care il am mereu sunt dintr o parte in alta pe fuga...si totusi,am invins singuratatea de multe ori,ma simteam doborata,am facut si crize de anxietate la inceput cand ajunsesem pe aici,apoi incetul cu incetul am invatat sa traiesc cu mine insumi,sa ma autoeduc ca sa spun asa,sa nu mai plang...dansul de exemplu ma relaxeaza enorm ma transpune in alta lume parca,de multe ori dau muzica la maxim si dansez[img]smileys/smiley36.gif[/img],alte ori ma pun si scriu ,depnde de starea sufleteasca ce o am...As fi curioasa (sunt sigura ca aici sunt persoane care trec prin asa ceva)ce leacuri gasiti impotriva momentelor cand singuratatea va sufoca?!

Guest

Implicit

Singuratatea este cea mai grea boala .Foarte greu sa gasesti un leac impotriva ei.Norocul meu este calculatorul si acesti prieteni virtuali.

Fericiti aceia ce au un suflet drag langa ei.Iubiti-va si daruiti totul celui drag .E foarte trist sa nu ai cui sa-i oferi dragostea ta.

Data înscrierii
    12.12.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    625
    Putere Rep
    15

Implicit

Stii Opium, un topic f bun si chiar ma bucur ca l-ai adus in discutie. Uite, de ex la mine sint copiii mei 2, si mama mea. Fata de ex e mereu cu plingeri "nu vreau aia, nu-mi place aia, etc", baiatul cind e Spider Man, cind e FBI si ma impusca prin casa cu pistolul (cind sa ma trezesc dimineata).

Maica-mea e ok, se mai plinge si ea din cind. Dar, ca idee sint singura si multi imi spun ...am copiii si e ok. Stii, si pe mine ma afecteaza ca sint singura, dar nu vreau sa fiu cu oricine, doar asa ca sa imi pierd timpul in vint.

Imi fac timp pt orice. Imi place sa ma plimb ore intregi cu masina. CIteodata conduc pina la ocean - pe faleza, privesc la vapoare, sau in Manhattan tot la ocean.

Imi place sa ascult muzica la maxim in masina si citeodata ies cu prietenele mele.

Data înscrierii
    25.11.2006
    Posturi
    2.197
    Putere Rep
    28

Implicit

Camy,te inteleg perfect,eu am stat mult timp singura aici apoi am gasit un tip cu care am avut o relatie destul de lunga pana cand am obosit sa tot pun eu din partea mea si el nimik,eu mereu la munca si el la distractii...de multe ori ma gandeam ca mi as fi dorit un copil,apoi am ajuns la concluzia ca totusi nu este cea ce m ar implinii,eu imi doresc o familie intreaga ,eu am crescut practic fara tata si nu mi ar place ca prin egoismul meu de a nu fi singura a l lipsii pe copilul meu de un tata,visez la o familie mare si sa traim decentin fine....si mie imi place sa merg cu masina nu am carnet pt ca nu l am scos,dar ma refer ca mi place daca conduce cineva sa stau sa privesc pe fereastra sau cand merg la mare sunt capabila sa stau ore in sir pe malul ei sa ascult doar zgomotul,tipatul pescarusilor....e ingrozitor sa te simti singur...dar depinde doar de tine ca persoana cum poti alunga starea aceasta,uite eu ajung sf de saptamana acasa doar la trei patru dimineata si mi vine sa ma dau cu capul de pereti.....de ce lucrez sf de saptamana???!!!pt ca nu am altceva de facut acasa ,nu am obligatii si decat sa ma duc sa stau intr un club aruncata cu cine stie ce personaje prefer sa pun copas si sa iau banii!duminica e cea mai ingrozitoare zi din saptamana,plangf ca o nebuna de multe ori ..dar a este viata...bucura te totusi ca ai copiii si ti poti ocupa timpul cu ei,sunt comori

Data înscrierii
    25.11.2006
    Posturi
    2.197
    Putere Rep
    28

Implicit

elen tie nu ti am raspuns,oboseala ..scuzedraga mea cand te simti singura si fara nimeni mai intra pe aici si mai vb[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.323
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de opium-female2
    elen tie nu ti am raspuns,oboseala ..scuzedraga mea cand te simti singura si fara nimeni mai intra pe aici si mai vb[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Citind rindurile tale nu ma pot abtine sa nu-ti dau un sfat folositor..,si tu ai fost intodeauna binevoitoare cu mine..

5 mici secrete pt functionarea unei relatii..

1) Este foarte important sa gasesti un barbat ,care sa ajute in gospodarie din cand in cand, gateste ,face ordine, si are un serviciu..

2) Este foarte important sa gasesti un barbat, care din cand in candsa te faca sa razi..

3) Este foarte important sa gasesti un barbat,pe care tu te poti baza si nu teminte..

4) Este foarte important sa gasesti un barbat,care este bun in pat si se culca cu placere cu tine..

5) Este foarte important,ca cei patru sa nu se cunoascaintre ei..

Data înscrierii
    30.04.2006
    Posturi
    1.474
    Putere Rep
    20

Implicit

Citat Postat în original de paulantoniu
    (...) 5) Este foarte important,ca cei patru sa nu se cunoascaintre ei..

...si eu care citind imi ziceam...uite un barbat cum imi visez si eu......dar mi-ai taiat elanul ...cu pct.5) confirmandu-mi ca totul este doar...outopie...

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]......[img]smileys/smiley32.gif[/img]Ooooo, ya lara numai ca totul este perfectibil ! [img]smileys/smiley2.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]daca detii imbatabil punctul 4 parerea mea, totul este ireprosabil...restul se rezolva ! [img]smileys/smiley2.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]
    Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Data înscrierii
    30.04.2006
    Posturi
    1.474
    Putere Rep
    20

Implicit

ori totul...ori nimic...

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

vai, vai fetelor ! nu mai stiu cum sa va mai explic [img]smileys/smiley36.gif[/img]...un pol daca aveti si suntetiintelepte, femininerestul vin de la sine, ba chiar va va coplesi [img]smileys/smiley2.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img] (pol = moneda)

opium..... raspunsul meu: ideal ar fi un alt singuratic [img]smileys/smiley2.gif[/img]
    Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Pagina 1 din 6 123 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Argumente împotriva căsătoriilor de convenienţă
    De fifi în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 43
    Ultimul post: 24.10.2015, 18:51
  2. Sa luptam impreuna impotriva spam-ului
    De sorin în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 6
    Ultimul post: 06.02.2009, 15:15
  3. Ce pot face impotriva angajatorului?
    De mariacipri în forumul Vize de munca, afaceri in SUA/America-H1B, H2B,etc