Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 35 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 346

Subiect: Palmer Consult [2]

Data înscrierii
    27.03.2007
    Locație
    Romania
    Posturi
    28
    Putere Rep
    0

Implicit

editat de sorin: acest topic este o continuare de aici

Hey ,

New Topic .

Viper , tot nu te inteleg fratie , eu vorbesc de lipsa de informare si lipsa de comunicare , din cauza acestor 2 chestii multi dintre noi au banuieli si nu din cauza "tzeapei de bani " , se pot folosi de banii nostri 6 luni , da ? fara sa primim ceva concret iar in timpul asta alti fraieri ca noi aplica , pentru ca de UE , 2007 , suntem civilizati nu ? si o firma mare avizata nu ar trebui sa dea tzepe . Pe principiul asta plec cand vreau sa aplic la ceva , undeva .

Noi suntem dusi cu zaharelul in fiecare saptamana , ex : au fost trimise dosarele , nu au fost trimise toate , mai sunt cateva incomplete , au venit oferte dar in domeniul hotelier si mecanica , nu stim ce fac cei un Marea Britanie , etc etc asta in cel mai bun caz dar e culmea ca nu raspund la cell sau la e-mailuri si messenger . Ce vrei sa cred ?

Anyway am fost convins de allyen sa mai astept , intr-un fel au si ei dreptatea lor , in legatura cu : contracte , permise (ptr UK) dar ce am citit despre H2B , wooo ce e asta frate ? bataie de joc cred .

Ce spunea bittersweeter sau ceva de genul asta avea nicknameul , cam avea dreptate , nu ? avem si noi viata personala , nu ar trebui sa ma priveasca problemele de la Palmer (vreau un mail in fiecare sapt. de la ei cu o informatie concreta , nu ce mia sp si acu 1 sapt sau o minciuna , ceva de genul ) si nici de H2B USA sau Grecia , am dreptate ? eu am avut o vorba directa si pe hartie si ma tin de cuvant si de ceea ce terbuie sa fac , am trimis bani si dosarul in cat timp mi-au cerut prin currierat . (scuze pentru pers cu H2B si Grecia , chiar imi pasa si sunt trist pentru ca sunt romani de-ai nostri si trebuie sa ne avem ca fratii dar indirect nu ar trebui sa imi pese cu toata ca imi pasa , e vorba de chinul unui om da ? nu vreau pentru nimeni sperante si vise sfarsindu-se in amageli ci doar bucurii si impliniri)

Simt ca explodez cand sunt tratat cu dispret de niste persoane care sunt platite de noi , parca sunt la coada la CABLU TV , tre sa le dau bani si tot eu stau la coada .pf !

Cheerz

Data înscrierii
    27.03.2007
    Locație
    Romania
    Posturi
    28
    Putere Rep
    0

Implicit

O gluma nu strica ) , sper sa ne faca o surpriza si un cadou cei de la Palmer-Consult , inca am incredere .

Cheerz

Guest

Implicit

Un cadou?O surpriza?

Dar ne fac in fiecare zi pe banii nostri pe care ii dam pe telefoane.

....chiar crezi ca ar fi cazul sa ne faca o surpriza de genul...."a venit iepurasul...."????????????????

</span>

Data înscrierii
    27.03.2007
    Locație
    Romania
    Posturi
    28
    Putere Rep
    0

Implicit

Nupe , Nupe , ma refeream la oferte ;)

Guest

Implicit

Nu cred ca vor fi oferte asa de curand.Am incercat marti si miercuri sa
    sun la telefon dar nu imi raspunde nimeni care sa stie ceva
    concret.Acelasi raspuns...poate un pic schimbat.

Guest

Implicit

Tu macar ai primit acelasi raspuns.

Eu de fiecare data primesc alt raspuns

urmeaza sa trimita oferta d munca si apoi incepe eliberarea petitiei...<BR style="mso-special-character: line-break"><BR style="mso-special-character: line-break">asteptam confirmarea iesirii petitiilor de la USCIS pt a putea trimite ofertele de joburi spre semnare

Randurile de mai sus reprezinta 2 raspunsuri primite in aceeasi zi in luna februarie.

Eu salvez mesajele primite de la ei pentru ca sunt raritati si poate,cine stie,voi rade de ele mai incolo.

La asemenea raspunsuri cum sa mai avem incredere in ei?

Data înscrierii
    21.10.2006
    Posturi
    46
    Putere Rep
    0

Implicit

Eu cred ca sansele de a pleca in USA SUNT UNDEVA LA ZERO CU PALMER CONSULT.a trecut si luna martie si noi habar nu avem nici macar idee cand o sa primi oferta de job.

Data înscrierii
    21.10.2006
    Posturi
    46
    Putere Rep
    0

Implicit

Daca sunt corecti n-ar trebuii sa zica ?'fratilor luativa banii inapoi si cautati alta firma,nu pierdeti timpul de pomana'

Data înscrierii
    27.03.2007
    Locație
    Romania
    Posturi
    28
    Putere Rep
    0

Implicit

mariane , ptr UK sau USA ai aplicat ? ptr UK ei sunt la prima incercare , daca la H2B stau ei atat si acolo au mai fost facute contracte si cred k au si parteneri pe acolo sa le asigure contracte de munca dar la UK ? cand crezi ca va veni un contract ?

de al 100 de fraieri k noi care se sa-si ia 85 % din bani inapoi ei o sa castige prea multi bani asa k nu stiu daca asta ar fi scopul pentru ei , eu cred ca se misca greu si sunt unprofessional pe langa asta stau pititi acolo in birouri si nu raspund la telefoane .

Viper , daca lucram si eu la palmer-consult sau alta firma intermediara si-mi zicea seful/sefa sa scriu si eu ceva e bine pe unde se scrie de rau (forumuri etc) despre firma , ce crezi ca faceam ? un username si ma dadeam o pers. care a plecat cu firma respectiva si vai vai : m-am intors cu a lot of cash acasa , cei de la .... au fost foarte de trb , m-au ajutat acolo , mi-au facut si de mancare si mi-au spalat si hainele . Eu tot zic ca esti de la Palmer nu ma poti convinge deloc .

Inca mai am sperante si incredere in ei .

Cheerz

(SFAT celor care sunt la H2B sinu mai au sperante la palmer-consult : choose studenttravel.ro eu am incercat prin ei anul trecut pentru summer dar nu am luat viza din cauza unei restante in rest se misca fast si sapt de sapt informatii noi si utile)

Guest

Implicit

am tot citit si citit pai fratilor...dc sunteti asa de suparati luati-va banii si ducetiva la alta firma..care este asa cum trebuie..intrebarea mea vine... exista o firma care face tot in x zile? Exista termen limita ? Tot respectu' si faceti ce vreti... e alegerea vostra si faceti ce vreti!

Pagina 1 din 35 12311 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. palmer 2
    De allyen în forumul Vize de munca, afaceri in SUA/America-H1B, H2B,etc
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 28.03.2007, 23:25
  2. PALMER CONSULT
    De hanseatic69 în forumul Vize de munca, afaceri in SUA/America-H1B, H2B,etc
    Răspunsuri: 383
    Ultimul post: 28.03.2007, 11:11
  3. Produse naturiste-consult gratuit
    De Dara în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 27.02.2007, 23:36
  4. parteneri Palmer
    De bull în forumul Vize de munca, afaceri in SUA/America-H1B, H2B,etc
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 19.01.2007, 06:23

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •