Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: viza turist canada

Data înscrierii
    13.03.2007
    Locație
    Romania
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

am fost refuzat ieri de la viza deoarece nu am luat cu mine actele de la propietati(teren,casa in cporpoietate,cont bancar).sunt casatorit,copil,loc munca, .m-au refuzat pe motiv ca nu am propietati si cont.mi sa retinut si invitatia.stie cineva in caz ca vreau sa revin cu actele doveditioare mai trebui sa astept alta invitatie din canada sau pot merge doar cu actele doveditoare?cu ce alte acte ar mai trebui sa merg?

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

esti sigur ca acela e motivul pt care ai fost refuzat, dovada proprietatilor si a contului? astea de obicei prezinta garantia ca nu ramai aici sa muncesti la negru.

invitatia ti-au oprit-o, prima lectie invatata, sa-ti pastrezi mereu copiidupa acte dar oricum n-o mai puteai folosi a doua oara.

de catre cine a fost facuta invitatia ta? daca nu vine de la un membru al familiei sau nu poti dovedi o prietenie solida, poate fi motiv de refuz. un alt motiv pt refuz ar fi sa fii spus ca intentionezi sa stai in canada pentru o perioada prea mare de timp(6 luni de ex), timp in care nu poti sta despartit atat de familia ta doar ca sa vizitezi o ruda de nush ce grad ori un prieten si de asemenea nimeni nu te poate intretine in canada pt atat de mult timp...

a doua oara sa aplici pt aceeasi viza dar sa vii cu imbunatatiri, zic eu ca e pierdere de timp si bani, ei deja sunt banuitori in privinta ta. imi pare rau pt tine[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Subiecte similare

1. viza turist Canada
    De lila_1974 în forumul Vize imigrare, vizitator-Canada-Ontario-Alte regiuni
    Răspunsuri: 12
    Ultimul post: 16.05.2010, 12:19
  2. viza turist canada
    De Roxana Anca în forumul Vize imigrare, vizitator-Canada-Ontario-Alte regiuni
    Răspunsuri: 15
    Ultimul post: 31.07.2007, 18:43
  3. Viza turist Canada
    De mihaid în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Canada-Montreal-Quebec
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 27.07.2007, 13:25
  4. viza turist canada !!!!!!!!!!
    De ovidiupop în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 14.05.2007, 02:06
  5. viza de turist in canada-help!!
    De siriso21 în forumul Despre si cu studenti din SUA, Canada, Uniunea Europeana si Romania
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 17.10.2005, 21:03

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •