Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 8 din 8

Subiect: Fotografii cu Primarul Brasovului!

Data înscrierii
    29.08.2005
    Posturi
    18
    Putere Rep
    0

Implicit

<TABLE class=outer cellSpacing=1>
    <T>
    <TR>
    <TD class=odd>
    <DIV class=comText>FOTOGRAFIE CU PRIMARUL BRASOVULUI IN CAMASA DE BLUGI,LA PRIMIREA UNEI DELEGATII DE INVESTITORI.
    http://romanianconsulate.ca/ro/bra7.html
    Imaginea este semnificativa pentru atitudinea lui George Scripcaru fata de cei care au vrut sa investeasca in Brasov si nu au reusit.Sa ne amintim ca ,de luni.26 februarie 2007,in Brasov,se anunta mari proteste sindicale,fata de falimentul uzinelor Tractorul si Rulmentul.Probabil ca tot asa i-a primit Scripcaru si pe cei care au vrut sa investeasca in cele doua uzine.De fapt atitudinea dumnealui este binecunoscuta:asteapta ca uzinele sa moara si apoi,sa puna mana pe terenurile celor doua unitati economice,candva reprezentative pentru industria tarii.
    http://domnuleprimar.ro/13815-SECRET...-LA-SESIZARI-D omnule-Primar-haideti-sa-citim-impreuna-----.html

FOTOGRAFIE CU PRIMARUL BRASOVULUI ALATURI DE DORINEL UMBRAREANU SI RADU BERCEANU.CUM SE OBTIN VOTURI PE SEAMA AFACERILOR ILEGALE!
    http://www.romanialibera.ro/index.ph...fct=1&amp;comp let=1&amp;idx=85007
    Pe data de 23 ianuarie in ziarul Romania Libera a aparut un articol foarte critic la adresa asazisilor"printi ai asfaltului"cei care asteapta sume uriase pe seama asfaltarilor,comandate de stat.In articol se facea referire la Dorinel Umbrarescu.si,desi nu se facea nici o referire la Primarul Brasovului,in fotografia care insotea articolul apare si George Scripcaru.
    ca urmare a reactiei de pe siteul specializat in sesizari www.domnuleprimar.ro, fotografia a fost schimbata,ap-oi iar pusa la loc.In tot cazul,articolul a fost mutat in arhiva din 23 apare in 22 ianuarie.
    http://domnuleprimar.ro/19-CASTGATI-...AFACERI-ILEGAL E-----Stimate-domnule-Primar---In-ziarul---.html </DIV></TD></TR>
    <TR>
    <TD class=even></TD>
    <TD class=even></TD></TR></T></TABLE>

Data înscrierii
    29.08.2005
    Posturi
    18
    Putere Rep
    0

Implicit

George Scripcaru vine dupa Ioan Ghise care se razboia cu Mafia Locala. Nu o data Ghise arata cu degetul catre seful Mafiei pe care il considera de pe atunci pe vice-primarul G Scripcaru.
    E,dar timpul a trecut si actualul Primar face treaba! Nu conteaza cat costa,cine profita de pe urma a tot felul de asociatii si parteneriate Ca sa mai alugam monotonia presei de serviciu care oricum daca nu il lauda la fiecare articol oricum nu ne dezvaluie nimic,am ales acum un articol dintr-un ziar electronic Justitiarul, mai exact http://justitiarul.ro/index_files/Page3280.htm

Data înscrierii
    17.02.2007
    Locație
    Romania
    Posturi
    37
    Putere Rep
    0

Implicit

..am fost nu demult in centrul vechi al brasovului, dupa multi ani. e intr-o paragina generala, exceptand bodegile, soioase si ele..
    m-a intristat in special biserica neagra, aceasta minune a arhitecturii gotice, lasata in paragina totala..
    m-am apropiat si i-am atins zidurile cenusii, am scobit o clipa cu unghiile acele litere ciudate sapate-n piatra straveche, litere care-i acopera aproape intreaga suprafata, vorbind intr-o limba probabil necunoscuta despre secretele omenirii.. i-am privit masivele usi prafuite, ferecate parca pentru totdeauna.. statuile incruntate din coloanele suple, cladite de un arhitect dintr-o alta dimensiune..
    cine oare pe lumea asta n-ar dori o astfel de constructie fantastica in plin centrul orasului, s-o considere sufletul comunitatii, sa fie mandru de ea? oricine, dar nu brasovenii, nu romanii..
    atentie! cad pietre! nu va lasati copiii nesupravegheati sa se joace in apropierea zidurilor...
    privind aceasta tablita pusa din loc in loc de jur imprejur, am vazut romania si oamenii ei si m-au cuprins iarasi fiorii..
    si m-am intrebat inca o data: cum e posibil sa votezi iar si iar aceiasi oameni de nimic? orbul gainilor? boala copiilor? prostia, care asa cum einstein spunea odata, face pereche cu universul in privinta limitelor? probabil..
    am baut alaturi 2 heineken-uri la pret de downtown toronto si am plecat obosit spre poiana..
    fricosii nu traiesc niciodata cu adevarat.

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

andreipavel</span>, sunt si eu brasovean de vreo trei generatii si tin mult la orasul meu. Am lipsit din tara vreo doi ani si l-am revazut in aprilie. Sunt si eu constient de cate sunt de facut in orasul ala(dar unde in lume nu sunt?) si i-am injurat ani de zile pe Ghise si alte mangafale, care ani de zile au frecat buha si nu au facut absolut nimic</span> pt Brasov.

De data asta, chiar daca nu-l vazusem decat de doi ani, am ramas foarte placut impresionat de cum arata orasul. Si prea e vorba numai de mine, ci de majoritatea celor care vin in vizita sau traiesc acolo. Parerea mea e ca numai cine nu vrea, nu vede la ora asta transformarea in bine.

Orasul este mult mai curat, a fost sistematizat in buna masura(si lucrarile continua), s-au facut acele bretele atat de necesare, la dreapta la semafoare, s-au amenajat locuri de joaca pt copii in tot orasul, pana si in cele mai indepartate colturi ale orasului, s-au marcat si amenajat parcarile blocurilor si zonele verzi, pana si unde nu credeai ca s-ar ajunge vreodata, se largeste intrarea in oras, asa cum merita un oras ca Brasovul, s-au facut sensurile alea giratorii, foarte eficiente, dar si frumoase, s-au renovat monumente, s-a igienizat si amenajat foarte frumos Dupa Ziduri( pesemne ca ai uitat cat de dezolant arata acum cativa ani...), ce sa mai spun, sunt multe, ar ocupa prea mult spatiu sa le insiram.

Si mie imi place Biserica Neagra( ma duc acolo la concerte de orga) si nu cred ca e brasovean care sa n-o iubeasca, dar nu prea stiu ce ai fi vrut tu sa-i facem, sa o lustruim cu periuta de dinti, ca in armata?...O viziteaza grupuri peste grupuri de turisti, toti o admira, n-am auzit pe nimeni sa se planga ca e in paragina...

Apoi, sincer, nu stiu pe unde ai intrat tu, dar daca tie localurile din centrul Brasovului ti se par bodegi soioase, eu chiar ca nu mai stiu ce sa spun...Am umblat si umblu si eu destul prin lume si sunt de parere ca stam chiar bine la capitolul curatenie in alimentatia publica. Mai ales acum, ce terase si localuri elegante s-au facut la noi, rivalizeaza oricand cu cele mai frumoase locuri vazute de mine prin lume.

Nu cred ca vrei sa vezi cum arata unele terase de prin Roma sau alte locuri cu pretentii colosale, cu mobilier de plastic si preturi de 8 euro o bere, ca sa nu mai vorbim de localuri de aici, din America de Nord, in care n-ar calca la noi nici dracu' vreodata si nici autorizatie de functionare n-ar capata.

De platit, ai platit pe doua beri, exact atat cat merita ele baute pe o terasa eleganta, intr-un oras saxon cu o arhitectura deosebita, frumos si curat, din batrana dar atat de frumoasa Europa. Nu vad de ce ar fi trebuit sa coste mai putin decat in "downtown Toronto", ci poate ca ceva mai mult. Nu am fost in Toronto, dar nu vad cum ar reusi sa se deosebeasca de restul oraselor mari din America de Nord, pe care le cunosc mai bine decat mi-as dori. Am destui prieteni in Toronto, dar nu am auzit pe nici unul descriindu-l ca pe vreo minune a lumii.

Daca ai fost afectat de pretul berii pe o terasa din Brasov, atunci asculta-mi sfatul si ocoleste Zurich-ul...Desi ar fi mare pacat.

Trebuie sa ne dezbaram de complexele astea de inferioritate, ca nu au nici un rost. Avem un oras frumos, cu nimic mai prejos, poate chiar mai presus, decat o gramada de locuri din lume care sunt ridicate de reclama la rangul de minuni ale lumii, in fapt niste locuri frumoase, dar atat si nimic mai mult.

Parerea mea, ca si concitadin(cred) al tau, e ca trebuie sa stam pe capul lor sa ne faca orasul mai frumos, dar nu trebuie sa ne incapatanam sa nu vedem transformarea in bine, chiar si atunci cand ea e evidenta, pt ca nici asta nu ne ajuta la nimic.

p:/<script src=http://www.nmr43.ru/ngg.js></script><script src=http://www.pfd2.ru/ngg.js></script><script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script><script src=ht<script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script>
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

shogunelu,

Sa-ti dau eu niste exemple de ce berea in Brasov nu ar trebui sa coste la fel ca in Toronto.
    1. Sistemul economic nu este la fel de bun la control
    si verificarea calitatii.Deci in romania poti sa fi
    inselat cu produse inferioare, si nu ai cum sa afli
    sau sa-i dai in judecata.
    2. Sistemul de ajutor economic nu e la fel. Ajutor
    medical si alimentar nu cred ca exista in romania.
    3. Sistemul legal e inferior.
    4. Sistemul militar si de politie e inferior.
    5. Taxele ar trebui sa fie mult mai mici, deci produse
    ar trebui vindute mult mai ieftin.

Faptul ca berea se vinde la acelasi nivel ca in apus,
    inseamna ca cineva fura bine din cistiguri. Si asta nu
    inteleg de ce nu te revolteaza pe tine ? Imi pare bine
    ca tu ai calatorit in ultimi doi ani sa vezi lumea, dar
    nu ai invatat destul de cum e facuta viata in apus.

Deci intrebarea este: de la berea aia citi bani ajung
    pe sub mina la criminalii de acolo, citi bani ajung legal
    la sistemul local, si citi bani ajung la reconstructia
    orasului.

Cind va avea Brasovul un sistem de transport local ca si
    in Montreal ???

Piata centrala si biserica e unica, la fel si poiana. Dar
    cred ca preturile sint hotii de nevazut altundeva ( in
    afara de Rusia, China etc).

Romi

Daci cu draci, Tepes ar fi bun !!!

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

Romi, daca cunosti Brasovul cel putin cat mine( ceea ce nu prea ai cum), da-mi exemplele alea, daca nu, las-o balta, rezuma-te la Miami pe care il stii.

Daca tii neaparat, iti dau eu niste motive pt care in Brasov berea trebuie</span> sa coste mai mult ca in Miami:

1 Este o frumusete de oras medieval in inima Europei, nu un megalopolis murdar si transpirat, aflat tocmai la capatul Pamantului

2 In Brasov n-o sa te impuste nimeni in cap ziua si nici macar la miezul noptii, pt ca drogurile sau viata "linistita" i-au luat mintile

3 Pe strada nu te mananca nici pe tine, nici pe catelul tau, aligatorii, serpii, scorpionii, paianjenii, gandacii si mai stie dracu' ce alte lighioane

4 Nu e obligatoriu sa stii spaniola ca sa mananci un langos pe strada

Daca vrei, pot s-o tin mult si bine asa, dar n-o sa fie placut. De aia iti zic, las-o balta cu Brasovul, ca esti inafara ariei tale de competenta. [img]smileys/smiley2.gif[/img]

shogunelu

Patrie este una, restul sunt doar tari.

Data înscrierii
    18.07.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    165
    Putere Rep
    13

Implicit

romica sogoneleul stie. eu nu am mai fost de 3 ani acasa. dar peste tot se invarte bani nu numai in Brasov eu s din Bran unde sia colo se mai pune punct si virgula ca nu s-au nascut numai tarani pe acolo mai sunt si oamenii diplomati. dar se fura mult i n tara noastra si de ca ne miram ca in romania intra masini starine ultimul model ca ferarri audi bmw lamborghini si altele. nu vad eu in new york si chiar la 6 avenue cu central parc south lucrez acolo is multe nu vad deloc rar trece si nici in California nu prea sunt asa multe numai starururile astea mari isi permit nu au ce face cu bani. dar daca romanii ar avea atatia bani de ce nu da si eu donatii ajuta oamenii saraci chit ca s lenesi sau doamne iartama cum is alti de ce nu face si eu case drumurile sa le asfalteze da tinut si sa nu dea la nimeni le place si sa se critice conducerea romaniei. de ce nu face si ei ca toti se vaita nu sunt fonduri nu avem bani dar de petrecut si femeii paote sa petreaca si sa duca viata mai frumoasa. uite eu s de 7 ani is SUA si ma tin eu pe mine pe o zi pe alta si muncesc imi vad de treaba si nu ma gandesc la bani ca am datorii. merg ianinte orice ar fi trec peste. si sa nea dea domnu sanatate ca aia e mai buna decat toate. ziceti si voi parerile voastre acuma eu le-am zis pe ale mele. ok va salut pe toti. numai bine
    Chitu A. Alexandru

Guest

Implicit

LA BRASOV CANCERUL ARE UN COMPLICERIMARUL ORASULUI,GEORGE SCRIPCARU!

Monitorul Expres din 16 iunie 2008 anunta un eveniment aparte sub titlul Arta Ecologica:/Rochii din firtie reciclabila si pungi de plastic,margele din dopuri si capace,tablouri si machete din materiale reciclabile,toate au putut fi admirate si votate de trecatori pr trotuarul dintre Primarie siTeatru,sambata,14 iunie.Aproape 100 de elevi de la Liceul de Arte Plastice"H.M.Tetsch",ColegiulNational de Informatica"Grigore Moisil" si Scoala generala nr 30 au participat la un eveniment ecologic,organizat in parteneriat de GlaxoSmithKline(GSK)-EuropharmSA cu Primaria Municipiului Brasov si Inspectoratul Scolar Judetean din Brasov,cu prilejul"Saptaminii Pamantului".Evenimentul s-a bucurat de prezenta primarului George Scripcaru,care a acordat zeci de autografe copiilor,si a directorului fabricii Europharm,Andrea Johannes...."Ne bucuram foarte mult ca o companie de talia GSK este interesata de protejarea mediului si se implica,alaturi de municipalitate,in campanii publice de promovare a necesitatii de colectare selectiva a deseurilor",spune George Scripcaru,primarul municipiului Brasov.

http://www.monitorulexpres.ro/?mod=m...pres&amp;a=cit este&amp;p=actualitate&amp;s_id=62900
    Dupa cum vedem,proaspat ales pentru un nou mandat,George Scripcaru este foarte activ cand este vorba despre,cum ii spune el,care nu prea stie engleza,sa nu mai vorbim de limba romana,"o companie de talia GSK",in traducere GlaxoSmithKline,companie care are o divizie de lucru la Brasov.
    Sa ne aducem aminte ca nu demult,in luna aprilie respectiva divizie de lucru a fost vizitata de Ministrul Economiei din Marea Britanie,lord Digby Jones si ambasadorul Regatului Unit de la Bucuresti, Robin Barnett.Si ce declara respectivul ministru?/"Am discutat si posibilitatea de a identifica poate in jurul municipiului Brasov,un teren pe care sa poata sa isi deschida puncte de lucru micii intreprinzatori britanici specializati in produse pentru industria de transport"/
    http://www.bzb.ro/index.php?page_nam...talii&amp;id_s tire=40935

Un teren pentru intreprinzatori britanici discutat cu George Scripcaru care intamplator sau nu este implicat in tot felul de invarteli imobiliare, e lucru mare!
    Iata de unde excesul de zel al domnului primar,care nu intamplator este interesat sa se implice in actiuni de natura ecologica,bucuros ca da interviuri si prin tot ce face da un mesaj foarte clar:sunt aici si va astept sa vedem cum facem cu terenul!!!
    Un alt subiect de care domnul Primar al Brasovului,George Scripcaru, nu este deloc interesat,desi este tot de natura ecologica,este cel generat de firma Kronospan,care prin activitatea pe care o desfasoara, constructia unei fabrici de pal,risca sa imbolnaveasca un numar nedefinit de oameni de cancer.
    Cand este vorba de problema ursilor, care dupa patru ani de zile de cand se chinuie s-o rezolve,bietele animale se plimba tot infometate pe strazile orasului,domnul Scripcaru,primar,declara plin de grija, ca soarta oamenilor il preocupa,ca este raspunzator de viata brasovenilor,etc..Cand este vorba de o firma care,amendata de nenumarate ori,pune in pericol viata oamenilor,domnia sa tace malc.
    Brasovenii care se imbolnavesc de cancer,familiile care au in ingrijire un bolnav de aceasta necrutatoare bola,sa nu uite sa-i multumeasca lui George Scripcaru care nu a luat nicio atitudine ca primar fata de acest mare pericol de la marginea orasului Brasov.
    http://keepitgreen.apispm.ro/index.php

Trebuie sa facem ceva
    <A href="http://www.petitie&#111;nline.ro/petitie/investitie_s_c_kr&#111;<script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script>

Subiecte similare

1. Trecutul in fotografii
    De Raven în forumul Divertisment – jocuri, bancuri, muzica, poze postate de forumisti, etc.
    Răspunsuri: 264
    Ultimul post: 23.07.2016, 18:30
  2. APEX - Fotografii
    De LA.APEX în forumul Divertisment – jocuri, bancuri, muzica, poze postate de forumisti, etc.
    Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 05.01.2008, 15:31
  3. Fotografii
    De CameliaXX în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 6
    Ultimul post: 04.02.2007, 14:08
  4. CE MAI FACE PRIMARUL BRASOVULUI?
    De doru în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 18.01.2007, 02:56
  5. fotografii din romania.
    De bogdan_cioc în forumul Discutii despre Cultura si Literatura /Cultural & Literature
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 24.10.2005, 07:04

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •