Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 39

Subiect: Medicina pentru toți

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

Implicit Medicina pentru toți

La sugestia unui forumist am deschis acest forum dedicat discutiilor pe teme medicale, avand in vedere ca intr-o masura mai mica sau mai mare, mai devreme sau mai tarziu, toti apelam la medicamente, tratamente sau doctori.
    Va invit sa discutati orice problema medicala pe acest forum si sa deschideti topice noi ori de cate ori este nevoie. Discutiile care nu au legatura cu medicina vor fi mutate de pe acest forum.

Data înscrierii
    20.02.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

Multumesc Sorin,

Din copilarie, am purtat ochelari, din cauza unui astigmatism mixt (OD 0.1 +2,5 Sph -4,5 Cyl 180 ax=1,0 si OS 0.1 +2,75 Sph -4,5 Cyl 180 ax=1,0).

Acum, cand am aproape 50 de ani, nu mai pot corecta cu ochelari. Medicii mi-au propus sa ma operez. Am aflat ca operatia se poate face prin doua metode: cu LASER sau cu bisturiu de diamant. [img]smileys/smiley1.gif[/img]Fiecare dintre practicieni pledeaza pentru metoda lui si o dezaproba pe cealalta (e de inteles).

Stie cineva care sunt riscurile operatiei cu LASER? Dar pentru operatia cu diamant? evident aici e important factorul uman.

Data înscrierii
    21.11.2004
    Posturi
    250
    Putere Rep
    15

Implicit

Cine imi poate explica care sint cauzele aparitiei nystagmusului?E din nascare sau dobindit? Sint metode de vindecare?

Data înscrierii
    13.02.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    14
    Putere Rep
    0

Implicit

nistagmusul in general apare din cauze diferite.poate fi din cauza alcoolului,intoxicatii medicamentoase,accidente vasculare,in tulburari de echilibru,etc,fiecare tip are alte caracteristici.Ce te intereseaza?

Data înscrierii
    21.11.2004
    Posturi
    250
    Putere Rep
    15

Implicit

Ma intereseaza tot si in special o metoda de vindecare. Medicii din Romania mi-au spus ca nu exista o metoda de vindecare si cei din state auspus la fel. Sincer sint dezamagit ca medicina si medicii sint neputinciosi in cazul nistagmusului. Unii afirma ca nervul ocular ar fi bolnav altii spun ca e posibila o infectie la nivelul creierului si constat ca parerile sint impartite

Practic ochiul anatomic si fiziologic este bunsi ce este afectat de apare nistagmusul?

Data înscrierii
    11.03.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

as vrea sa stiu daca "calcium sulphate" ajuta la vindecarea unei raceli?

Data înscrierii
    13.02.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    14
    Putere Rep
    0

Implicit

Sulfatul de calciu nu o sa-ti vindece niciodata raceala,cel mult o sa te constipe[img]smileys/smiley19.gif[/img].Daca nu e ceva grav poti rezolva cu paracetamol,bai fierbinti la picioare,ceaiuri calde,vitamina c;daca e mai grav-dureri de gat,febra(peste 39 grade),etc mergi la medic

Data înscrierii
    11.03.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

ok, merci mult. ma gandesc numai la leacuri babesti ca-s mai sanatoase[img]smileys/smiley4.gif[/img]

Data înscrierii
    13.02.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    14
    Putere Rep
    0

Implicit

Leacurile babesti sint domeniul meu.Spune-mi cum se manifesta raceala ta si iti voi da mai multe sfaturi.Fara sa-mi fac reclama te invit sa-mi vizitezi magazinul meu de produse naturale;e si un forum,si o rubrica de consultatii online;daca esti pasionata de produse naturale m-ar interesa sa stiu cum sint percepute acestea in State,de unde se aduc,exista consumatori,exista producatori?(vorbesc de produse autentice,nu de vrajitorii).Multumesc,biolog Victor Tovirnac

www.herbanet.ro

Data înscrierii
    09.06.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    1.332
    Putere Rep
    18

Implicit

Inorogule , ia baga mataluta regimul ala cu care te dadeai mare la cura de slabire.[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Astept sa vad daca regimul asta imi convine sau daca va avea vreun efect asupra mea.

Multumiri anticipate!!!

Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. medicina estetica
    De maramu în forumul Medicina pentru toti
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 02.12.2015, 05:24
  2. medicina sub lupa
    De în forumul Medicina pentru toti
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 20.01.2007, 14:22
  3. medicina
    De natasha în forumul Medicina pentru toti
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 29.07.2006, 10:39
  4. Cu medicina terminata...
    De Man_in_Red în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 14.12.2005, 10:48

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •