Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 27

Subiect: Ce este un forum?

Data înscrierii
    30.01.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    44
    Putere Rep
    0

Implicit

Uite ca m-am apucat sa pun si aceasta intrebare, tocmai din dorinta de a afla un raspuns, eu il stiu pe-al meu, dar as fi incantata sa aflu si parerile celorlalti!

Am observat ca, multi, nu stiu sa ia mesajul unuia sau altuia ca atare, nu stiu sa multumesca pentru raspuns si, mai mult decat atat, se tot gasesc viteji care sa te atace (ca vor sa acumuleze puncte pe net, sa fir bagati in seama). Oameni buni, nu mai sariti la gat asa de repede, analizati un pic ce are omul de spus, care-i este ...pasul! Voi credeti ca sunteti inscrisi aici ca sa faceti glume pe seama celor care, intr-adevar, au nevoie de un raspuns?

Nu asa reusiti sa faceti audienta, sa ridicati prestigiul acestui site, care prin amabilitatea lui ne gazduieste fara nici o ..."letcaie". Trebuie sa fim civilizati si sa ajutam pe cel care ne cere ajutorul, daca o putem face, daca nu, sa stam in banca noastra si sa nu ne mai "bagam" in seama de dragul unei discutii moarte!

Cu parere de rau, trebuie sa recunosc, am intrat pe acest site in ideea ca voi avea ...ceva de invatat, ca voi putea cunoaste ceva prieteni, ca roman fiind - pot discuta cu cineva de unde pot sa-mi borsul, ori de unde sa-mi iau varza pentru sarmale! (sunt exemplele cele mai simple, duse la extrema). Observ, insa, cu regret, ca de lamesajul de sarmale, ...forumistul ajunge sa taie...rata din curtea vecinului, sa sara gardul si sa-i fure merele, ori sa-i spunaca nu ai nevoie de zahar pentru framantarea cozonacilor, ci iti trebuie sare...din ieslea vacilor!

Oameni buni, hei, lasati-l pe cel care are ceva de spus, sa o faca cu decenta! FORUM este o ...plamadeala, din care rezulta ceva bun, nu este o disputa, o contradictie de idei nejustificate. Nu stiu daca cineva, cu bun simt, poate...tine pasul cu x sau y ce se pomensc a-si arata coltii, dorind sa vada tot neamul, ca...el si i-a fabricat din aur, nu din portelan!

Imi doresc taremult sa aflu si parerea voastra: Ce este un forum?

Caut prieteni, romani, care sunt capabili sa accepte un nou prieten, dar sa nu-l uite pe cel vechi!

Data înscrierii
    31.12.2004
    Locație
    Canada, Deux-Montagnes
    Posturi
    2.333
    Putere Rep
    30

Implicit

Un forum este un loc de adunare, unde oamenii dezbat subiecte de mare importanta. Asta pe scurt ce inteleg eu prin forum.

Forumul acesta, este o oglindire la scara mai mica a societatii romanesti, cu cele bune si cele rele.
    Despite that it is written on the signpost "Do not pick-up the flowers" it is useless against the wind that does not know to read. (Hindu Poem)

Data înscrierii
    30.01.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    44
    Putere Rep
    0

Implicit

ChristianT,

Multumesc pesntru raspuns!

Cel mai dragut "purcelus" pe care l-am intalnit vreodata! Frumossi adevarat ce ai spus despre forum!Sper sa citeasca si cei care-l considera un ...mirc al copiilor de 5 ani!
    Caut prieteni, romani, care sunt capabili sa accepte un nou prieten, dar sa nu-l uite pe cel vechi!

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

GeaninaMN,

....marian42 cred/sper ca o sa-ti dea o explicatie detaliata la subiect[img]smileys/smiley2.gif[/img]...dar pana atunci o sa-i plagiez[img]smileys/smiley9.gif[/img] una dinexplicatiilelui de valoare care a fost postata la un alt topic[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Citat Postat în original de marian42
    ...Conceptul meu despre un forum tinde spre cel antic, de unde-si trage numele, un loc al dezbaterii ideilor...

...alte idei eronate lasa de dorit nu umai pe acest forum[img]smileys/smiley18.gif[/img]

Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    30.01.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    44
    Putere Rep
    0

Implicit

Pisoias dragut[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Lasa tristetea, ca vad...ca tu ti-ai atins scopul (au un soricel in gura) [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Am vrut doar sa te fac sa zambesti, asa-i, multe idei eronate lasa de dorit..., din pacate.

Data înscrierii
    10.03.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    125
    Putere Rep
    15

Implicit

Heheeeee
    Cred ca pe matale te intereseaza ce cred cei de pe ACEST FORUM ca e un forum.
    Recent, o persoana incepuse sa posteze aiurea pe un forum romanesc de SEO cu raspunsuri gen "dar frunza la caini nu tai?".
    Moderatorul si-a facut datoria: a sters postul respectiv.
    "...Am observat ca, multi, nu stiu sa ia mesajul unuia sau altuia ca atare,
    nu stiu sa multumesca pentru raspuns si, mai mult decat atat, se tot
    gasesc viteji care sa te atace (ca vor sa acumuleze puncte pe net, sa
    fir bagati in seama)..."
    Daca esti asa de interesata de a multumi cuiva, esti libera sa incerci sa-ti faci propiul forum pe teme de "multumiri".
    Poti sa incepi prin a multumi imperiului roman ca a cucerit o tara, (Dacia parca?) ca sa o cultive si sa-i impuna un sistem nou de valori (ca vorba aia, cu vorba buna nu se putea), poti sa-i multumesti lui Ceausescu pentru ca a facut atatea blocuri si a dat de lucru la oameni, apoi poti sa multumesti revolutionarilor ca ne-au scapat de comunism si l-au impuscat pe Ceausescu, mai tarziu despre marile realizari ale Romaniei pentru integrarea in UE si pe viitor... celor care vor avea curaj sa spuna ca a fost o greseala.
    Normal, apoi sa astepti sa intre pe forumul tau noi persoane interesate de aceeasi tema.
    Succes!

Data înscrierii
    25.03.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    486
    Putere Rep
    14

Implicit

Imi impartasesc aceeasi idee cu GeaninaMN</span>, la inceput cand am aflat despre acest forum ( de la o amica), m-am inscris aici cu dorul de tara, ai nostri romanii, glumele noastre care le intelegem....sau nu prea si bineanteles sa-mi gasesc si eu un camarad de vorba Roman, fiind departe de casa si de limba noastra romana, oricum nu imi place sa ma lovesc cu caramida in piept si sar la atac, am facut aceasta greseala la inceput si am realizat la momentul potrivit ca nu se merita, nu il cunosc personal pe respectivul si vice-versa.
    Dar privind realitatea asa suntem noi romanii, ata ete, mergem mai departe.Cineva apropiat mi-a spus, tot roman "Beti nu incerca sa-ti faci prieteni romanii, caci sunt foarte rai", nu l-am ascultat si nu am aceasta parere. Cateodata ma incalezeste la suflet o vorba de duh scrisa aici, cateodata ma fac ca nu vad.
    Deci parerea mea este sa nu lovim cu "persoana" de perete, caci este un ins ca noi insine, dar toti avem caractere diferite si toti ne facem iubiti intr-un fel sau altul.[img]smileys/smiley1.gif[/img]

I love the bitch in you! ;)

Data înscrierii
    10.03.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    125
    Putere Rep
    15

Implicit

Exagerezi Beti si o sa-ti explic.
    In primul rand, e un loc ca oricare altul unde esti acceptat cat timp respecti regulile. Si acest forum, la fel ca un restaurant, un parc sau orice exemplu iti place, are un set de reguli.

"...Deci parerea mea este sa nu lovim cu "persoana" de perete..."
    Nu cred ca se intampla asa ceva atunci cand postezi o oferta de loc de munca, un banc sau o poezie. Pe acest forum sunt suficiente categorii unde poti sa te exprimi linistita. Normal, cu atentie, pentru ca nu are sens sa lansezi o discutie/raspuns despre calitatea vinurilor sau efectul benefic al acoolului intr-un subiect targetat, de exemplu, pe tema calitatilor ceaiului.
    Nu prea am inteles partea cu "sa ne facem iubiti". Nu mergi in parc, la restaurant sau la un cinema pentru a te face iubit.

"...Cineva apropiat mi-a spus, tot roman "Beti nu incerca sa-ti faci prieteni romanii, caci sunt foarte rai"..."
    Pareri si pareri, discutii in final. La fel se spune si despre americani. Cica au auzit americanii ca intr-o tara, (Irak parca) sunt arsenale pregatite sa declanseze razboiaie si alte minuni. Asa ca au inceput sa-i bombardeze preventiv. Arsenalele nu au fost gasite, familiilor de civili nevinovati li s-a spus ceva gen "Ups, am crezut ca erau teroristi, am crezut ca au bombe". Unii raman cu "ups" si scuzele, altii raman morti. Mai mult, s-au hotarat sa aplice pedeapsa capitala conducatorului, pedeapsa care nici macar in sua nu se aplica in toate statele. Sa fie toti americanii rai? Nici eu nu cred.

Data înscrierii
    28.05.2005
    Locație
    Republica Nerva Traian, colt cu Anastasie Panu
    Posturi
    2.835
    Putere Rep
    32

Implicit

... un sistem dinamic, caruia i se potriveste teoria haosului... O
    idee, o fraza, un cuvant aruncat in treacat pe un topic banal sau
    uitat, ii poate intoarce viatza pe dos unui cititor din celalalt capat
    al lumii... Uneori, asta-i forumul.

Data înscrierii
    25.03.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    486
    Putere Rep
    14

Implicit

sorin_frumusean</span>, eu cred ca nu ai inteles nimic din ce am scris[img]smileys/smiley17.gif[/img][img]smileys/smiley18.gif[/img]
    I love the bitch in you! ;)

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. De ce acest sub-forum?
    De sorin în forumul Arhiva de subiecte
    Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 12.08.2009, 04:37
  2. este cineva din louisiana pe acest forum?
    De nicole_a1980 în forumul Nou veniti in America/SUA/Statele Unite-Ghidul incepatorului
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 21.11.2006, 05:43
  3. new forum
    De Gogule în forumul Sugestii, critici, pareri - parerea ta conteaza / Feedback
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 25.07.2006, 01:36
  4. Sunt cam nou pe forum
    De în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 177
    Ultimul post: 23.04.2006, 18:50
  5. Un nou forum de filme...
    De hefty în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 30.03.2006, 07:28

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •