Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 23

Subiect: Topic pentru mioriticii cu un IQ ridicat

Data înscrierii
    06.01.2007
    Locație
    Romania
    Posturi
    33
    Putere Rep
    0

Implicit

Fratilor...

Nu vreau sa stirnesc "animozitati" sau "invidie", dar...

Cind amfost invitat sa scriu aici, de ilustrul meu prieten Nicksson, un "Balzac" al acestui forum( eu il respect pentru talentul sau scriitoricesc, asa cum respect multe "condeie" de pe acest forum), nu ma gindeam ca va trebuisa incrucisez "sabia intelepciunii" cu " al'de neica nimeni"). Asta o puteam face in Piata Amzei, sau in Obor. Nu potsa stau la taclale cu... "gigei", tifnosi si pusi pe... "nihileala". Neintelesi d'astia am intilnit o droaie pe plaiurile asteasi, din pacate cei mai multi au devenit sclavii lui Bahus iar mai tirziuau ajuns la tomberonul societatii.Nicksson aminteste in scrierile sale de un personaj din acesta - "Bezna". Am ajuns la concluzia ca estemai bine sa-i defer uitarii si sa le urez "drum bun, inapoi in copac !" Ma gindesc ca era vremea sa se mai "decanteze..." Eu accept si ironia, si gluma si... orice punct de vedere, dar... dar de bun simt, fratilor. N-o sa ma trag de "taste" cu tot felul de "miticii".

Vremea "papagalilor" a trecut.

Sper sa fie pace si... mai multaintelepciune aici.

Guest

Implicit

marite, nu vreau sa te supar cu ceva dar dupa umila mea parere a discuta un semen de al tau e o dovadade a fii "mioritic". Trebuie sa ne respecatam semenii indiferent de IQ, cultura saueducatie. Vad ca majoritatea mesajelor taleface referire la alti semeni ceeace nu mi se pare in regula.

Sugerez crearea unui topic cu ce inseamna a fi mioritic. Si cred ca tu esti cel mai in masura sa il deschizi si sa oferi si opinia ta on-topic.

Data înscrierii
    27.01.2006
    Posturi
    3.522
    Putere Rep
    29

Implicit

Dai

Guest

Implicit

ciudata atitudine a unei persoane ce se declara credincioasa. A instiga pe cineva la ceeace noi romanii numim barfa nu cred ca ceva agreat de morala crestina. Ama bine, mai depinde si de tipul de religie ales de fiecare...

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

subscriu la ceea ce a spus AdyC si consider ca IQ ulil putem oarecum imbunatati dar nu prea mult decat ne-a fost lasat la nastere...

sunt si oameni mai saraci cu duhul dar de o bunatate sufleteasca ce compenseaza si sunt mult mai placuti decat desteptii infumurati si rautaciosi...

ce sa mai zic eu, care sunt [img]smileys/smiley59.gif[/img]forumului? sa nu mai postez?!

Data înscrierii
    12.12.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    625
    Putere Rep
    14

Implicit

eu nu mi-am verificat iq- ul si nu cred ca as vrea sa stiu ...

dar ma faceti sa rid cu iq-ul (ce masura!)

Data înscrierii
    27.01.2006
    Posturi
    3.522
    Putere Rep
    29

Implicit

[img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img]!!!!!!!!

Data înscrierii
    06.01.2007
    Locație
    Romania
    Posturi
    33
    Putere Rep
    0

Implicit

E semn de mare curaj pentru cei care au trecut pe aici si nu numai au citit, dar au reusit sa lase un gind

Ce "m-a rascolit" pe mine, un ins la fel de mioritic ca si voi ?E lesne de aflat daca aveti rabdare sa cititi cele "intimplate"... Spun asta pentru ca am mai trait "sentimentul asta"...

Repet, nu am nimic cu nimeni si nimic de impartit... Fiecare poate gindi cum il taie capul... Nu mi-am propus sa devin "zeu" si nici sa mi se ridice o statuie "virtuala" in fata Casei Albe... Dar este bine sase stieca nu pot fi confundat cu...semaforul din colt... O parte dintre voi m-au "descoperit". Asa ca...

Nu vreau sa dau cuiva explicatii dar, pentru cei ce se grabesc sa acuze ( ca si in cazul Nicksson), ar fii bine sa mai citeasca odata cele scrise de mine (sau de Nick)si apoi sa "ridice piatra".

E lucru mare sa ai curaj in zilele astea sisa fii"vertical". Asa gindesc oamenii... "dintr-o bucata"...

AdyC, poate ca ai dreptate... Nu merita efortul de a incerca sa "inteleg" ce este in jur... "Efectul de turma" iti sugereaza ceva ? [img]smileys/smiley4.gif[/img]

Lebadutzo, ai dreptate... [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Fifi, libertatea de "a posta" nu ti-o poate ingradi nimeni (in afara de cei care fac eforturi sa ne suporte "incrincenarile" aici...) [img]smileys/smiley2.gif[/img]

Nicksson... a fost pus "la murat" si a iesit "o clona"... [img]smileys/smiley36.gif[/img]

In rest... liniste... multa liniste... [img]smileys/smiley32.gif[/img]

Asta ma face sa meditez, natiune.

Pe curind.[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Guest

Implicit

Marite, as mai avea si eu o intrebare. Inteleg ca nu esti multumit de nivelul IQ-ului nostru, al muritorilor de rand. Dar totusi ce te face sa cobori din stratosfera si sa ne mai zici cate o vorba doua din cand in cand... noua muritorilor de rand si mioritici pe deasupra?

Data înscrierii
    06.01.2007
    Locație
    Romania
    Posturi
    33
    Putere Rep
    0

Implicit

Marite AdyC,

Cum ai dedus matale ca io... nu... si ca...

Zau asa... [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Io ma gindeam ca matale, fiind oltean, ai simtul umorului dezvoltat si pricepi "ironia"...

Mizez inca pe IQ-ul tau, ca io am simtit ca este...[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Altfel... Sa fii iubit ! [img]smileys/smiley2.gif[/img]

PS - Daca crezi ca nu merita "dialogul", nu-i bai, te inteleg...

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. topic pentru libera exprimare a repulsiei.
    De FidelKatzo în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 68
    Ultimul post: 09.04.2010, 08:31
  2. Off topic
    De în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 396
    Ultimul post: 10.08.2007, 11:47
  3. Way, Way OFF-Topic
    De în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 6
    Ultimul post: 18.05.2007, 03:10
  4. topic
    De ro_husband în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 14.07.2006, 22:14
  5. SAU RIDICAT VIZELE PE STATE PE BUNE
    De coyote în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 03.04.2006, 10:47

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •