Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 13 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 128

Subiect: TRAIASCA DOMNUL PRESEDINTE TRAIAN BASESCU

Data înscrierii
    28.04.2006
    Posturi
    2.254
    Putere Rep
    18

Implicit

Calugare...alias Teofil...Imi poti rasunde lacateva intrebari?..Desi locuiesti in America,discuti politica Romaniei...Cu ce scop ?Vrei sa te evidentiezi aici,facand discutiii de genul acesta?De fapt ce vrei sa demonstrezi?

APEX..Ma straduiesc foarte tare sa citesc postarile tare,si sa ma concentrez..Am incercat si cu istoricul acelei familii...Sincer ,esti de necitit...Sau poate nu reusesc eu sa ma concentrez intratat, incat sa inteleg ce vrei sa transmiti...

Guest

Implicit

Citat Postat în original de CALUGARUL
    HAI ROMANI SA NE UNIM, PE VADIM SA-L CASAPIM ! ASTA TREBUIE SA NE FIE DEVIZA.
    tu esti la fel de bolnav la cap ca si vadim, judecind dupa timpeniile pe care le debitezi aici. cu oameni ca tine va ajunge tara pe cele mai inalte culmi ale....stiti restu

Guest

Implicit

Ce face persoana cu username de "Calugarul" aici, este la fel cea facut Vadim cu fluieraturi in Parlament, adica sa compromita dialogulmoderat, respectuos, linistitsi cinstital Crestinilor Romani,si saforteze totul sa intre orispre extremismul violent al intereselor din afara, ori sa devina Crestinismul si Romanismul subiecte care safaca pe Romani sa vomite si sa le evite. Numele de Calugar inseamna batrinel gingas si smerit, si calugarii stiu si traiesc asta, sau ma rog, unii isi dau silinta sa traiasca asa. Dar aberatiile persoanei care a luat numele de "Calugarul", este o persoana care incearca sa compromita si sa faca de candel bari numele de Roman si de Crestin. Refuz sa cred ca asa persoana este Roman; nici vorba de asa persoana sa fie Crestin, sa fie cu adevarat "Calugar" este de-a dreptul imposibil.Bai, "Calugare", daca esti zmecher, pune si tu un username de smecher, dar nu iti bate joc de lucruri sfinte, ba, ca nu e bine asa ceva! Ce e sfint trebuie respectat!

Sa ignoram asaprovocari intentionate, si sa ducem mai departe dialogul moderat, linistit, cinstit, respectuos, intre noi, si cu altii.

Guest

Implicit

NicoletaMihaela , Romania prin cativa , care au ramas cu colona vertebrala , neconrupti , fara pretentia de a fi mecena Romaniei , oameni normali , cu viata lor , cu anii lor , poate grei , dar nu plingaciosi , au acel ceva an ei , care nu arepret . Sa ne salveze de la pacostea istorica de circa 100 de ani in care am intrat .

APEX

Data înscrierii
    28.04.2006
    Posturi
    2.254
    Putere Rep
    18

Implicit

Astea sunt vise APEX..Cand vreo data se va intampla minunea..Fi serios...

Guest

Implicit

Tu poate esti de partea raului , sau nu . Nimeni , decat tu , poti dovedi acesta . Eu am scris neinteles pentru unii si , inteles pentru altii . Oricum ma bucur ca citesti , ce scriu . Este o realitate , care nu convine la multi , de acea sint tacuti . Tacerea este un raspuns , neterminat , cu posibilitate viitoare si cu intelepciunea reconsiderarii . Raspunsul brutal si imediat , este a celor care au furat , au distrus vieti , au distrus familii onorabile si capabile de generatii , familii care au vrut , in sensul bunastarii , combaterii imposturii , etc. ,respectiv celor care sau opus nedreptatii , necinstei si neonorei , si care se simt vinovati , sint agresivi , si nu le convine .

APEX

Guest

Implicit

Pot sa-ti spun , fiind fortat , ca sint cu bune si rele , si ma trag dint-o familie , care a avut haiduci ,in familie . Bunicul meu a fost renumitul Cosma haiducul, tovaras cu Baba Novac .

APEX

Guest

Implicit

Daca voua va pasa de parintii vostrii , de mormitele voastre , de strabunii vostrii , de copii vostrii , de strada sau blocul in care a-ti copilarit ,trebuie sa ajutati ,pevoi , pe mine, tara voastra.

Altfel nu erati pe acest forum , in limba in care va-ti nascut , de tara de care va este dor , de singele care nu va lasa sa nu va aduceti aminte .Eu am trecut prin asta .

APEX

Guest

Implicit

Sincer ,esti de necitit...Sau poate nu reusesc eu sa ma concentrez intratat, incat sa inteleg ce vrei sa transmiti...

Vorbim o limba relativ simpla , pentru cei care s-au nascut "inacesta limba " cu " acesta limba " . Neologisme ( no papusoiul , no , no fi bun da dat , la obloane ) O sa poata interveni subiectul , poate confundat cu predicatul . Sintem tare destepti , sau destept , dar bunul simt trebuie sa il avemn cu totii . Ca vaile de Portocali din desertul Caifornian , sau strazile cu numere din orasul minune , cu strazile cu numere , cu cifre , care nu ne incuraca creierii , ca strazile dintr-o Europa cu traditie si cu sarm si frumusete , dar tradata .

APEX

Data înscrierii
    28.05.2005
    Locație
    Republica Nerva Traian, colt cu Anastasie Panu
    Posturi
    2.835
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de APEX
    Pot sa-ti spun , fiind fortat , ca sint cu bune si rele , si ma trag dint-o familie , care a avut haiduci ,in familie . Bunicul meu a fost renumitul Cosma haiducul, tovaras cu Baba Novac .

APEX
    APEX, sper ca-i o gluma ce-ai scris tu aici... Altfel, zau ca nu ma pot impiedica sa nu ma-ntreb : oare cati ani traiesc barbatii din familia ta, avand in vedere ca Baba Novac a murit pe la 1601 ?!!! Tulai, Doamne, au trecut f'o patru sute de ani si mai bine de atunci !!!

Pagina 3 din 13 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Omagiu unui Presedinte
    De Pisoi în forumul Divertisment – jocuri, bancuri, muzica, poze postate de forumisti, etc.
    Răspunsuri: 39
    Ultimul post: 07.04.2008, 22:53

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •