Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 13 din 13 PrimulPrimul ... 3111213
Rezultate 121 la 128 din 128

Subiect: TRAIASCA DOMNUL PRESEDINTE TRAIAN BASESCU

Guest

Implicit

Marian42 poti sa fii amabil sa moderezi topicul tau ? Doresti ceva mai mult sa-ti raspund , decat este necesar si politicos ? Considrera ca " spalatul vaselor tale , sa le faci in preajma ta " nu si in preajma mea . Daca esti asa curios , i-ti pot comunica de ce te deranjez eu , dar consider ca daca ti-o spun franc in fata , nu ti-ar convenii , asa ca lasa persoana mea daca nu stii sa dialoghezi , functie de subiect si persoana .

APEX

Data înscrierii
    28.05.2005
    Locație
    Republica Nerva Traian, colt cu Anastasie Panu
    Posturi
    2.835
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de APEX

Marian42
    APEX, uite, recunosc in fata ta si a tuturor colegilor de forum : nu-s nici pe departe genul de om care-nghite lesne o critica, fie ca are o baza reala sau nu. Treaba-i ca pe forum, oricand te poti astepta la un raspuns, oricare user poate interveni si asta pentru ca aici se dezbat idei - gresesc cumva ? Ca intrai si io intre tine si eu, n-ar trebui sa te surprinda si nici sa te supere. Ca impartasesc mare parte din cele spuse de eu, vis-a-vis de ministrul demisionar, iarasi, e doar un punct de vedere - mai putin ideea cum ca administratia prezidentiala ar fi devenit un pion al USA ori UK. Nu gasesc insa nicaieri in
    postarile lui acea sustinere a rasaritului si comunismului barbar, la care faci tu referinta. Ca nu stiu sa dialoghez in functie de subiect si persoana ? Arata-mi unde si cu ce am gresit, APEX, spune-mi-o "franc in fatza" , insa te rog de pe acum, sa nu ma trimiti in Siberia si nici sa ma pui sa-i iau pe comunisti in brate (doar daca sunt muieri si n-arata rau !) si-ti promit c-am sa-ncerc sa nu ma supar.

Guest

Implicit

Mariane42 , eu am facut anumite sublinieri si asemanari , privind pe Eu si Calugarul , privind exagerarea in sine , referitor la un singur personaj si bunul simt . Vadim Tudor nu este nici macar ultimul personaj pentru care a-si avea vreo consideratie . Are acelasi vocabular in ziarul lui , precum Calugarul . Deci nu ma simt confortabil linga personaje cu acest limbaj , chiar daca au dreptate .

In ceea ce priveste pe Eu si acesta exagereaza si este cu " vedere ingusta " , ceea ce ma determina , ca tot inconfortabil sa ma simt . Cum poate fi vinovat un singur om intr-o tara , ai carui conducatori de partide politice , sant personaje pe care nu-i intereseaza de Romania .Cum poate fi o sigura persoana vinovata ca parlamentul Romaniei , contine o aramata de incapabili , care pupa mina stapinului de grup , pentru o legislatura , ca sa poata face afaceri linistitirespectivii si neamurile lor , in judetul care il reprezinta .

Cum poate fi vinovat o persoana , cand acesta persoana fara putere executiva , doar prin vorbe si fiind si prima persoana care arata cu mina spre hoti si , cere institutiilor statului sa-si faca datoria , sa fie iarasi vinovata ?

In ce contest si cum poate cineva acuza pe cineva , ca este vinovat pe faptele altora . Tariceanu chiama pe Ministrul Justitiei in cabinetul sau unde era Patriciu . Tariceanu trimite bilete de interventie , la Palatul Cotroceni . Tariceanu refuza sa faca alegeri anticipate de frica ca nu va mai fi prim ministru , in situatia cand fortele guvernului si ale opozitiei in Parlament sint egale si , multe sant de spus .

In situatia cand cei doi in Irak au fost "pusi " de anumite grupuri si structuri P.S.D. ( sau alt partid , sau grupuri binevoitoare ) sa filmeze intr-o baza militara ( acestia au 40 de ani nu-s chiar copii ) intradevar fara intentii negative in sensul americanilor , dar in sensul Romanec da . Cercurile din jurul Ministrului de Externe ( cercuri P.S.D. , P.R.M. . P.U.R. ) au avut " grija " ca acestia sa stea la conservat , ca imediat cand Presedintele este prins la inghesuiala , sa fie anuntat , in sensul ca acesta Presedintele , probabilca nu ai va poatea scoate pe acestia si , sa fie bine infundat . Acestia au fost eliberati , dar a cazut Ministrul de Externe care , nu iera chiar in gratiile domnului Triceanu sii ..... si .

Consider ca " Eu " este naiv , sau rau intentionat , sau probabil este unsimpatizant al unuia din cele trei partide , care tocmai curate nu sant si , acuza respectiv solicita , linistea pentru hotii Romaniei . Nu ai idee ce se intimpla . Daca imprejurarile imi vor permite si daca consider necesar , voi expune o motivare la o hotarare judecatoresca pe care si un copil de clasa 5 , cu putin instructaj ar fi facuto mai bine . Multe sant de spus .

In ceea ce priveste sa-ti dau exemple unde ai gresit , consider ca este mai bine sa renunti , sa-ti spun unde .

APEX

Data înscrierii
    15.10.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    124
    Putere Rep
    14

Implicit

Citat Postat în original de APEX
    Mariane42 , eu am facut anumite sublinieri si asemanari , privind pe Eu si Calugarul , privind exagerarea in sine , referitor la un singur personaj si bunul simt . Vadim Tudor nu este nici macar ultimul personaj pentru care a-si avea vreo consideratie . Are acelasi vocabular in ziarul lui , precum Calugarul . Deci nu ma simt confortabil linga personaje cu acest limbaj , chiar daca au dreptate .

In ceea ce priveste pe Eu si acesta exagereaza si este cu " vedere ingusta , ceea ce ma determina , ca tot inconfortabil sa ma simt . Cum poate fi vinovat un singur om intr-o tara , ai carui conducatori de partide politice , sant personaje pe care nu-i intereseaza de Romania .Cum poate fi o sigura persoana vinovata ca parlamentul Romaniei , contine o aramata de incapabili , care pupa mina stapinului de grup , pentru o legislatura , ca sa poata face afaceri linistitirespectivii si neamurile lor , in judetul care il reprezinta .

Cum poate fi vinovat o persoana , cand acesta persoana fara putere executiva , doar prin vorbe si fiind si prima persoana care arata cu mina spre hoti si , cere institutiilor statului sa-si faca datoria , sa fie iarasi vinovata ?

In ce contest si cum poate cineva acuza pe cineva , ca este vinovat pe faptele altora . Tariceanu chiama pe Ministrul Justitiei in cabinetul sau unde era Patriciu . Tariceanu trimite bilete de interventie , la Palatul Cotroceni . Tariceanu refuza sa faca alegeri anticipate de frica ca nu va mai fi prim ministru , in situatia cand fortele guvernului si ale opozitiei in Parlament sint egale si , multe sant de spus .

In situatia cand cei doi in Irak au fost "pusi " de anumite grupuri si structuri P.S.D. ( sau alt partid , sau grupuri binevoitoare ) sa filmeze intr-o baza militara ( acestia au 40 de ani nu-s chiar copii ) intradevar fara intentii negative in sensul americanilor , dar in sensul Romanec da . Cercurile din jurul Ministrului de Externe ( cercuri P.S.D. , P.R.M. . P.U.R. ) au avut " grija " ca acestia sa stea la conservat , ca imediat cand Presedintele este prins la inghesuiala , sa fie anuntat , in sensul ca acesta Presedintele , probabilca nu ai va poatea scoate pe acestia si , sa fie bine infundat . Acestia au fost eliberati , dar a cazut Ministrul de Externe care , nu iera chiar in gratiile domnului Triceanu sii ..... si .

Consider ca " Eu " este naiv , sau rau intentionat , sau probabil este unsimpatizant al unuia din cele trei partide , care tocmai curate nu sant si , acuza respectiv solicita , linistea pentru hotii Romaniei </span>. Nu ai idee ce se intimpla . Daca imprejurarile imi vor permite si daca consider necesar , voi expune o motivare la o hotarare judecatoresca pe care si un copil de clasa 5 , cu putin instructaj ar fi facuto mai bine . Multe sant de spus .

In ceea ce priveste sa-ti dau exemple unde ai gresit , consider ca este mai bine sa renunti , sa-ti spun unde .

APEX
    poti demonstra tu acolo ceea ce spui ? (unde ti-am bolduit eu)
    Sau ai scris pentru a scrie ?
    Sa simpatizezi in romania cu un partid este o intrebare care trebuie pusa romanilor . Merita ? Cunosc eu ideologii ? Stiu ei cumva istoria partidelor de la putere ? Eu de exemplu simpatizez cu un partid dar prefer sa nu ma pronunt .
    Cel mai bine sa se faca un split privind afinitatile mele si a cofomuristilor privind guvernul si opozitia . Sa ne "lepadam" de Calugarul si de limbajul lui de maidan .

Data înscrierii
    15.10.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    124
    Putere Rep
    14

Implicit

btw
    apex parca esti versiunea eleganta a calugarului

Data înscrierii
    28.04.2006
    Posturi
    2.254
    Putere Rep
    18

Implicit

Citat Postat în original de eu
    Sa simpatizezi in romania cu un partid este o intrebare care trebuie pusa romanilor . Merita ? Cunosc eu ideologii ? Stiu ei cumva istoria partidelor de la putere ? Eu de exemplu simpatizez cu un partid dar prefer sa nu ma pronunt .
    Adevar Graiesti EU...Ca sa simpatizei acum in Romania cu vre-un paritd,inseamna ca ori esti putred de bogat(afacerist),ori esti inconstient..

Si daca vrei APEX,iti raspund eu personal ca un muritor de rand,ca nici daca m-ar ruga vre-un partid sa simpatizez cu el,nu as face-o..
    Motivul....Nu avem oameni politici in acest moment..Nu sunt pregatiti sa faca fata ritmului din Romania...Nu stiu sa apere interesele poporului..Stii APEX cam cum vine treaba acum in Romania?...Daca nu iti aperi singur interesele,vai de tine...
    Si daca nu urmaresti emisiunile de seara,cu analizele politice (ca doar esti acum acii),fa-o mai des...

Guest

Implicit

FRATI CRESTINI, AVEM O DATORIE SFANTA FATA DE POPORUL ROMAN. TREBUIE SA-L FORTAM PE RETARDATUL VADIM COMUNISTUL SA RESTITUIE STATULUI ROMAN FERMA BUTIMANU PE CARE A FURAT-O CA UN TALHAR DERBEDEU CE ESTE. SI DACA VREA SA SCAPE DE PUSCARIA MAFIOTILOR PE CARE EL INSUSI A CONSTRUIT-O CA UN DEMENT, CREZAND CA UN DOBITOC CA VA LICHIDA MAFIA, EU IL SOMEZ PE ACEST IDIOT VADIM NEBUNUL SA DEA INAPOI SI PLACILE DE MARMURA PE CARE LE-A FURAT DE LA CASA POPORULUI PENTRU A FACE CAVOU C**** *****. HAI SICTIR JIGODIE SECURISTA VADIM. DU-TE BAI POTAIE JEGOASA VADIM LA TIGANII TAI ANALFABETI DIN RAHOVA SI LASA-L IN PACE PE DOMNUL PRESEDINTE TRAIAN BASESCU. UITE AL DRACULUI IMBECIL MAI ESTI.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Inchid acest topic si il trec la capitolul "perle", pentru ca practic in afara balacarelilor de doi lei ale unuia la care neuronii sunt probabil in stare de letargie din cauza frigului, nu se discuta mai nimic. Cred ca toata lumea s-a saturat de aceleasi variatiuni pe aceeasi tema, limbaj de lemn si mahalagisme ieftine.

Daca mai apar astfel de mesaje, sau topice asemanatoare, probabil le voi sterge, fara sa ma mai chinui sa le editez.

Pagina 13 din 13 PrimulPrimul ... 3111213

Subiecte similare

1. Omagiu unui Presedinte
    De Pisoi în forumul Divertisment – jocuri, bancuri, muzica, poze postate de forumisti, etc.
    Răspunsuri: 39
    Ultimul post: 07.04.2008, 22:53

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •