Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 11

Subiect: parapareza spastica

Data înscrierii
    22.01.2007
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

buna ma numesc maria si am un baiat in varsta de 17 ani care de curand a fost diagnosticat cu parapareza spastica. medicii sustin ca aceasta afectiune se datoreaza unui soc sau unei sperieturi puternice suferita pe la varsta de 15 ani. in prezent face kinetoterapie la spitalul budimex fiind la a doua cura. as vrea sa stiu daca mai sunt astfel de cazuri si daca au fost sau exista rezolvare. va multumesc

Data înscrierii
    22.01.2008
    Locație
    Romania
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

buna. ma numesc ,monica si as dori adresa clinicii din china unde se trateaza parapareza spastica precum si alte date despre boala.va multumesc

Data înscrierii
    16.01.2008
    Locație
    Romania
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

buna.ma numesc valy naum si am si eu o fetita de 11 an cu parapareza spastica.in prezent suntem pe drumul cel bun facem zi de zi kineto-terapie si am reusit deja sa ne deplasam singurele.

Data înscrierii
    16.01.2008
    Locație
    Romania
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

daca cineva doreste sa vb despre aceasta boala numita parapareza spastica astept sa comunicam.

Data înscrierii
    22.02.2008
    Locație
    Romania
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

si eu am o fetita de 7 ani cu parapareza spastica, m- ar bucura sa putemcomunica

Data înscrierii
    26.02.2008
    Locație
    Romania
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

buna ma numesc mihai si eu am aceeasi problema parapareza spastica de la nastere,si am facut la 6 ani inot,exercitii,am fost chiar si la oradea la exercitii de recupreare,dar nu am facut mult timp.si am lasat-o balta.acuma este destul de mare progres,dar tot nu e perfect mersul si ma inttreb daca se mai poate face ceva acuma la 19 ani(operatie sau recuperare)...astept sfaturile voastre,....am mare nevoie

Data înscrierii
    02.03.2008
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

As dori cat mai multe informatii in legatura cu posibile tratamente ale
    paraparezei spastice .Baiatul meu sufera de aceasta boala de vreo 5
    ani.Acum are 24 de ani.Face tratament cu Baclofen-Lioresal .Va
    multumesc,Doina

Data înscrierii
    28.03.2008
    Locație
    Romania
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de valy naum
    daca cineva doreste sa vb despre aceasta boala numita parapareza spastica astept sa comunicam.

Buna Valy!

si sora mea are parapareza spastica.Ce-a fost greu, a trecut.Acum e masteranda la psihologie. Are 27 de ani. E o tipa super. Doar ca intradevar, mersul nu e chiar asa cum ar trebui s fie. Si sa stii ca nu a renuntat!Acum ne interesam despre operatiile facute in Rep. Moldova, despre acea metoda miofibrotomie subcutanata. Cand voi sti mai multe, poate vom mai discuta.Deci, mergi inainte!

Data înscrierii
    29.03.2008
    Locație
    Romania
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna sunt Dana si e prima data cand intru pe forum.As dori sa ma ajutati si pe mine cu cateva informatii referitoare le aceasta boala parapareza spastica .Eu am o vecina de 13 ani cu aceasta boala ,mi se rupe sufletul cand o vad cat sufera si ea si mama ei .Daca stie cineva o clinica in tara sau in strainatate dar la care sa nu fie sume enorme (nu au nici ei si nici eu nu-mi permit prea multe)va rog sa_mi spuneti si mie. Multumesc din suflet.

Data înscrierii
    12.12.2015
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit buna

Citat Postat în original de mariu?a Vezi post
    si eu am o fetita de 7 ani cu parapareza spastica, m- ar bucura sa putemcomunica
    buna am si eu o fetita de 1 an si 8 luni cu parapareza spastica poti sa imi spui cum a evoluat fetita ta si pe unde ai fost cu ea ?

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. tetrapareza spastica
    De alina craciun în forumul Medicina pentru toti
    Răspunsuri: 16
    Ultimul post: 14.07.2008, 23:15
  2. tetrapareza spastica (cerebral palsy)
    De genesica în forumul Medicina pentru toti
    Răspunsuri: 46
    Ultimul post: 22.05.2008, 05:42

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •