Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: reintregirea familiei...acte si taxe

Data înscrierii
    13.10.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    10
    Putere Rep
    0

Implicit

prietenul meu este plecat de 2 ani in canada dar a revenit anul trecut ptr o perioada de 4 luni de zile si va mai reveni si anul acesta inca 2 luni ptr a ne casatori.el va primi cetatenie prin august 2008.noi vrem ca sa pot si eu sa plec in canada sa ramanem impreuna .anul acesta eu termin facultatea, ne casatorim si apoi vrem sa depunem actele ptr reintregirea familiei.as dori sa stiu care sunt actele necesare, taxele care trebuie platite si unde trebuie platite, care este procedura , ce acte trebuie el sa aduca din canada si cam la ce suma se va ridica toata afacerea asta...poate sunt cam mult intrebari dar va rog mult de tot cei care ati fost sau sunteti in situatia mea sa ma ajutati cu cunostintele voastre.astept raspuns.va multumesc

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.161
    Putere Rep
    32

Implicit

http://www.cic.gc.ca/english/applications/fc.htmlinformatii

taxe
    <H3>2. APPLICATIONS FOR
    VISAS AND PERMITS (Canadian dollars)</H3>

<TABLE borderColor=#000099 cellSpacing=0 cellPadding=4 width="100%" border=2>
    <T>
    <TR vAlign=bottom>
    <TD class=cell-blue-dark colSpan=2>Permanent Resident Visas</TD></TR>
    <TR vAlign=bottom>
    <TD class=cell-grey-lt colSpan=2>Family Class applicants</TD></TR>
    <TR vAlign=bottom>
    <TD>Sponsorship application (per application)</TD>
    <TD align=right>$75</TD></TR>
    <TR vAlign=bottom>
    <TD>Principal applicant</TD>
    <TD align=right>$475</TD></TR>
    <TR vAlign=bottom>
    <TD>Principal applicant, if less than 22 years of age and not a spouse or common-law partner (including a dependent child of the sponsor, a child to be adopted and an orphaned brother, sister, niece, nephew or grandchild)</TD>
    <TD align=right>$75</TD></TR>
    <TR vAlign=bottom>
    <TD>A family member of the principal applicant who is 22 years of age or older, or is less than 22 years of age and is a spouse or common-law partner</TD>
    <TD align=right>$550</TD></TR>
    <TR vAlign=bottom>
    <TD>A family member of the principal applicant who is less than 22 years of age and is not a spouse or common-law partner</TD>
    <TD align=right>$150</TD></TR>
    <TR vAlign=bottom>
    <TD class=size-smaller colSpan=2>Note: Fees assessed for principal applicants and family members under the Family Class are payable, along with the sponsorship fee, when the sponsor files the sponsorship application.</TD></TR></T></TABLE>

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.161
    Putere Rep
    32

Implicit

siriso21, pentru ca nu ai specificat in ce provincie este viitorul tau sot eu ti-am dat info pt partea engleza dar daca el locuieste in Quebec trebuie sa cititi aici http://www.immigration-quebec.gouv.q...migrer-install er/parrains-parraines/index.html este si versiunea in lb engleza, dreapta paginii sus.

Data înscrierii
    13.10.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    10
    Putere Rep
    0

Implicit

multumesc...prietenul meu este in toronto.spune-mi te rog ce acte trebuie sa am..sau unde pot gasi procedura ....

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.161
    Putere Rep
    32

Implicit

ti-am dat, frumoaso, uite aci poti citi tot ce va intereseaza http://www.cic.gc.ca/english/applications/fc.htmldaca nu va descurcati, scrie-mi pe pm.

Data înscrierii
    13.10.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    10
    Putere Rep
    0

Implicit

sorry..ms

Subiecte similare

1. Reintregirea familiei!!!
    De ciprinicoleasa în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 11
    Ultimul post: 28.01.2010, 11:55
  2. Reintregirea familiei
    De septimiu în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 01.09.2009, 19:57
  3. reintregirea familiei
    De miha1305 în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 08.07.2009, 13:23
  4. reintregirea familiei
    De micuza2004 în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2014, DV-2015, DV-2016 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 30.03.2008, 05:01
  5. reintregirea familiei
    De iuli2006an în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 31
    Ultimul post: 15.06.2007, 20:51

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •