Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 12 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 111

Subiect: As vrea sa te mai vad!

Data înscrierii
    12.12.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    625
    Putere Rep
    14

Implicit

Mi-e greu sa pun cuvintele mele aici....

Te-am vazut Simbata si Duminica 10:00- 12:30, (New York, Queens, Forest Ave/ Putnam St) si desi nu am indraznit sa te privesc de multe ori in ochi, mi-ai placut si m-am bucurat sa fiu in preajma ta.

Astazi (Duminica, a trebuit sa plec mai devreme) si...mi-a parut rau...Te voi vedea Duminica viitoare, poate!

Te caut in fiecare seara si nu te gasesc. E un oras pustiu, fara tine. Conduc ore, doar sa iti mai vad chipul, dar nu te pot gasi...Am I crazy? Am I in love with you?

As vrea sa iti arat oceanul si soarele cind apune...(cum l-am vazut si azi). As vrea sa vii cu mine, sa simti ce simt eu, sa ma bucur de chipul tau...

Data înscrierii
    24.11.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    173
    Putere Rep
    13

Implicit

Pai draga Camelia numai simbata si duminica am putut sa trag o fuga prin New York..de o mica vacanta...acu sunt tot in Indiana mea..simteam eu ..ca o sa fie orasul pustiu fara mine.. dar nici chiar asa...asta e..chiar mi-ar fi placut sa vad oceanul cu tine[img]smileys/smiley2.gif[/img]...poate alta data[img]smileys/smiley92.gif[/img]
    crashes on the couch.

Data înscrierii
    12.12.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    625
    Putere Rep
    14

Implicit

Cu toata stima si respectul Lery, nu cred ca esti tu persoana la care m-am referit...[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Data înscrierii
    17.11.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    27
    Putere Rep
    0

Implicit

Oare sa fiu eu acea persoana........ Nu, nu-mi amintesc sa fi fost cu tine candla ocean.[img]smileys/smiley19.gif[/img]
    Nimeni nu este perfect....

Data înscrierii
    24.11.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    173
    Putere Rep
    13

Implicit

Sut ..Camelia ...si eu care...credeam[img]smileys/smiley17.gif[/img]..dar m-am inselat[img]smileys/smiley19.gif[/img]...e o.k Cami m-am bagat si eu .. ca musca in lapte..speri ca nu te-ai suparat[img]smileys/smiley2.gif[/img]...New York-ul nu l-am mai vazut de vreo 4 ani.
    crashes on the couch.

Data înscrierii
    11.09.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    307
    Putere Rep
    13

Implicit

Frumos ce spui tu aici Camelia, draga! Dar parca imi amintesc acum cateva luni ca iti gasisesi pe cineva!? Despre acel cineva vbesti si acum? Ce s-a intamplat? Si ca sa-ti raspund la intrebarea aia retorica pe care ti-ai pus-o... esti in love, dar esti si putin OCD! Sper sa-ti raspunda la chemare! Good luck!
    Nihil sin Deo!

Data înscrierii
    04.01.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    23
    Putere Rep
    0

Implicit

The Dum Dum Bullet??? What's that supposed to mean?

Data înscrierii
    28.04.2006
    Posturi
    2.254
    Putere Rep
    17

Implicit

Camii....eu nu as face asemenea eforturi ca sa vad un barbat..Sa faca el,ca doar de aceea se numesc barbati...Nu-i asa?...

Data înscrierii
    12.12.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    625
    Putere Rep
    14

Implicit

Mersi pt dedicatie drumdrum- trebuia ceva ma dramatic (ca pt inima mea acum)!

Pvflor, nu am mers la ocean inca. Vroiam sa ii arat oceanul dimineata! Ziceam ca am fost si eu si persoana respectiva si SImbata si Duminica in acelasi loc (am dat si adresa) intre 10:00 si 12:30. Nu stiu daca esti tu!

Nicoleta mersi deasemeni! Problema e ca e mult de povestit. E ceva de lunga durata- asa a fost si acum 3 ani- mi-a placut de el- i-a placut de mine, doar ca am ignorat!Atunci mis-a parut ceva aiurea, cu un dead end. Asa am terminata anul, gindindu-ma sa evit sa ma intilnesc cu el, pt ca din nou, ma durea inima si asa am inceput si 2007.

E uimitor cum a stat mereu "right under my nose" all that time. Nu mi-a pasat, pt ca am crezut atitea!

Acum in schimb m-am saturat sa alerg dupa cai verzi pe pereti. Vreau sa il cunosc, e roman, imi place de el, e serios, e cred ca tot ce vreau. Mi se pare ca intruneste tot ce vreau. Doar ca nu il gasesc, nu stiu de unde sa il iau.

Cred ca mai am putin si o iau razna. Ma doare capul! La cite probleme am, asta e in top of everything, pt ca ma doare si capul si inima si sufletul.

Pacat ca nu pot sa-l gasesc. Ma intreb daca aceasta persoana are access la internet, la e-mail, etc. Are cell phone- de unde sa il iau!

Problema mea nu are rezolvare. Credeam ca e pe aici , dar nu e.

Ma cunoaste (si ce bine), il cunosc, o privire care spune o gramada ....Asa am inceput eu saptamina.

Dezastru!

Multumesc guys/gals, ma bucur ca ma intelegeti!

Data înscrierii
    17.11.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    27
    Putere Rep
    0

Implicit

Femei cuexperienta asemanatoare tzie au fost, sunt si vor mai fi. Tu recunosti public ca "ai umblat dupa cai verzi pe pereti ", te caieasti, si poate asta iti va ajuta destinul. Pe cand noi, barbatii, suntem cei ce alergam la inceput dupa ......si cand spunem ca ea este persoana ce intruneste toate aspiratiile noastre tocmai atunci ea si-a gasit alta destinatie. Urmeaza regrete, remuscari, sperante, asteptari ..... dar timpul trece! Iar ca sa o iei iar de la capatparca nu mai ai aceiasi energie, fervoare sau ... putintza! Da-ne Doamnevarsta de20 ani si mintea de acum....![img]smileys/smiley57.gif[/img]
    Nimeni nu este perfect....

Pagina 1 din 12 12311 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Ai vrea . As vrea .
    De în forumul Incercari Literare
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 16.02.2007, 02:14
  2. cine vrea?
    De bugga în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 16.11.2006, 05:14
  3. vrea sa plec in SUA
    De cristianavic în forumul Vize de munca, afaceri in SUA/America-H1B, H2B,etc
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 17.09.2006, 23:31
  4. As vrea
    De soryn în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 31.01.2006, 05:19
  5. as vrea sa merg in USA
    De în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 02.02.2005, 08:23

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi