Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 12 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 111

Subiect: As vrea sa te mai vad!

Data înscrierii
    24.11.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    173
    Putere Rep
    13

Implicit

Cu placere Cami [img]smileys/smiley2.gif[/img]...si sper din toata inima...ca il vei gasi pina la urma[img]smileys/smiley27.gif[/img]...sa nu renunti niciodata ca nu stii care va este destinul...asa ca iti tin pumni[img]smileys/smiley83.gif[/img]......ce imi plac povestile cu ..happy end[img]smileys/smiley108.gif[/img]
    crashes on the couch.

Data înscrierii
    12.12.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    625
    Putere Rep
    14

Implicit

Si mie imi plac povestile cu happy end- poate ar fi mai bine sa renunt si sa ma gindesc mai mult la serviciul meu (sint atit de bussy- nu am timp nici sa respir).

Nu e plictisitor? Am intrat in rutina aia ... Inainte mai ieseam afara, se intimpla sa vin acasa la 5 am (sometimes, cu colegele si prietenele mele- asa ca nu vreau sa aveti impresie proasta despre mine), dar ce frumos era...

Ma distram si aveam fun nu gluma! Dupa aiatrebuia sa ma scol cum pot si sa alerg la servici.

Asa cum e acum e aiurea! Si cred ca imi datidreptate. E iarna!

Data înscrierii
    24.11.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    173
    Putere Rep
    13

Implicit

Camelia viata e aiurea[img]smileys/smiley18.gif[/img] ...daca tu o faci sa fie aiurea asa ca fi mai optimista si nu lasa monotonia si rutina sa te traga in jos[img]smileys/smiley11.gif[/img]..ciSIMTE siTRAIESTE[img]smileys/smiley2.gif[/img]... fato o viata avem..nu o lasa sa treaca pe linga tine fara ca tu sa faci ceva de care sa te bucuri...cica nu stiu cine spunea:traieste clipa ca si cum ar fi ultimaclipa din viata ta...deci fi fericita fato... ce te poate impedicasa fii fericita
    crashes on the couch.

Data înscrierii
    28.04.2006
    Posturi
    2.254
    Putere Rep
    17

Implicit

Candva eram asemeni tie Camelia...Si am avut o perioada crunta..Ma chinuiam singura,fara speranta....El,a ales..si eu am ramas ....ACEEASI...Nu il mai astept,pentruca nu isi are rostul..Vreau sa ii fie bine si sa isi gaseasca fericirea,sa iubeasca si sa ma uite..De fapt sa uite iubirea pe care mi-a purtato...Este clar,destinul a despartit drumurile..Am vesti arar,si ii este bine...Acum am facut pace cu mine,si nu vreau sa mai trec prin ce treci tu,sau prin ce am trecut eu...Daca as mai spera?Nu..Pentruca,dupa cum ti-am spus mai sus,barbatul trebuie sa faca eforturi...Nu femeia..Ea trebuie cucerita,ca si o reduta...

Sfatul meu?Daca imi permiti..Si eu l-am primit candva..Lasa TIMPUL...El va hotara..Nimic fortat nu duce la vre-un rezultat...Viata omului se poate schimba intr-o secunda,in bine sau in rau..Trebuie doar sa ne rugam,sa fim sanatosi...Ca in rest tot ceace ni se intampla in viata,are rezolvare....

Si daca mai foloseste la cineva aceste cuvinte,spuse cu drag pentru cei ce sufera,ma bucura ca le pot alina cat de cat suferinta...

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.446
    Putere Rep
    28

Implicit

CameliaXX adevarata iubire in plinatatea ei, nu multi oameni au ocazia sa o cunosca, sa o traiasca...totusi traim cu speranta ca mai repede sau mai tarziu, macar o data in viata o vom intalni...

in clipele binecuvantate imbratisare a soarelui in necuprinsul oceanului incearca sa iti imaginezi ca tu vei reusi sa te simti implinita si iti vei gasi adevarata iubire in plinatatea ei si asta doar pentru ca tu, eu, lery, pvflor, nicoletamihaela si oricare dintre pamanteni carein adancul sufletului tanjeste dupa iubire, pentru asta a fost creat !...iti daruiesc acesteversuri stiind ca vei reusi sa cunosti o adevarata iubire in plinatatea ei...

Amfora iubirii

[i][b] Din praful stelar
    In imaginar
    Framantand de zor
    Visuri cu dor
    Dorinti arzatoare
    Din stele cazatoare
    Inspre o lume cautatoare
    De iubire curata
    Si-mplinire adevarata

Am plamadit si-am framantat
    Cu lacrimile-mi am inmuiat
    Aluatul divin, pentru un vas sublim
    In cantecul nemuririi
    O amfora a iubirii.
    Apoi am impodobit,
    Cu astre ceresti si pietre regesti,
    Cu visele-mi am dat culoare
    Iar mai apoi, candoare.

Dar...
    De ce oare ?.....
    Cui sa-i daruiesc,
    Cu cine sa impartasesc
    O asemenea valoare,
    Amfora iubirii nemuritoare
    Intr-o lume atat de trecatoare, chiar plictisitoare
    Flamanda de alt gen de iubiri, de chilipir
    De unica folosinta, cu scurta trebuinta.

Ooo, Univers framantat
    De al lumii oftat....
    De iubiri trecatoare, inselatoare
    <script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script>
    Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Data înscrierii
    12.12.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    625
    Putere Rep
    14

Implicit

Nu prea am timp sa scriu- doar ca mi-am facut un habbit sa intru pe site-ul asta si chiar imi place (imi fac timp macar o data pe zi sa citesc si eu).

Indiferent de scrieti citeodata, mie imi place sa citesc si vreau sa spun ca va consider somehow prietenii mei (chiar daca nu ne-am intilnit).

Nu stiu ce sa spun referitor la topicul asta- mi-ar place sa nu fiu singura si doar sa astept sau sa ma impac cu ideea ca sint singura. Imi place sa traiesc frumos, si anii acestia sint frumosi si de ce nu? Singura?

Angeline, e adevarat, nu te intilnesti de multe ori cu asta, dar e frumos sa fii indragostit. Ma intreb oare eu sint asa? Sa vreau? New Yorkul e plin de oameni ca mine, de fapt se indragostesc si la 50 si...De ce nu? Asa sa stai rigida, cum imi spunea cineva, sa nu mai rizi deloc, nu are sens.

Am intrat intr-o oboseala, stress, job si responsabilitati atit de mari si multe si simt ca nu se mai termina. Citeodata simt ca sint la o secunda de ...dezastru. Si nu vreau sa va dau exemple ca apoi o sa-mi rida toata lumea in nas....

Guest

Implicit

Camelia, uite un cantec pt tine acu ca esti indragostita[img]smileys/smiley9.gif[/img]

http://www.youtube.com/watch?v=OMBrOG-kOoM</span></font>

Data înscrierii
    09.03.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    3.461
    Putere Rep
    31

Implicit

Ah, parca e intr-unul din filmele acelea de dragoste unde ei doi nu au trait clipa cand au avut prilejul si atunci cand s-au dezmeticit au plecat intr-o goana nebuna in cautarea unuia celuilalt. [img]smileys/smiley9.gif[/img]

Camelia, fruntea sus, nasucu-n vant. Ai sa le razbesti pe toate. Fa totce poti si gaseste-l. Nu lasa sa iti scape aceasta sansa. De ce s-or trezi unii ca vor sase urce-n tren dupa ce a plecat trenu? Niciodata nu vom sti.

Numaite rog, ai grija sa nu alergi dupa o naluca, draga Camelia.

Iti doresc regasire frumoasa[img]smileys/smiley1.gif[/img]

In rest, joburi, responsabilitati, stresuri, vom scapa de ele poate in lumea de dincolo [img]smileys/smiley1.gif[/img]
    Put your hand on a hot stove for a minute, and it seems like an hour. Sit with a pretty girl for an hour, and it seems like a minute. THAT'S relativity.
    Einstein

Guest

Implicit

banuiesc ca individul corespunde pretentiilor Cameliei in ceeace priveste studiile, jobul si income-ul. Nu cred eu ca se poate indragosti ea de fitecine.

Data înscrierii
    12.12.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    625
    Putere Rep
    14

Implicit

Am si eu timp sa povestesc. Am fost atit de ocupata (si inca sint, dar vreau sa iau o pauza si eventual sa vad un film.

Melodia ta Mugatu, is so....good. Pacat ca nu o am in masina. AM cred ca un an de cind imi doresc sa trag muzica de pe computer si nu am timp. Thank you...

Hazel, ce draguta esti. Asa e, cred ca pe lumea cealalta vom fi liberi, dar ce folos.

Am avut cel mai urit, negru weekend (in citiva ani), desi am fost la ocean (pe faleza) cu patinele, desi a fost soare...Am avut o problema idioata si in sfirsit am un raspuns pozitiv...

Cu acea persoana (de gen masc), nu cred ca ar avea rost sa ma mai gindesc. COme on...Am copii mari (curios e ca, i-a vazut si a vrut de fiecare data sa se apropie de mine, dar nu i-am dat nici o ocazie, sau mai bine zis am dat de inteles, un NU mare).

Ma doare capul si poate alerg dupa butterflies... Ce pacat! E o vorba: tu ma placi pe mine, eu pe altul si tot asa...

Sa fac tot posibilul sa il gasesc- o sa vin cu updates! Ar fi mai bine sa renunt!

Pagina 2 din 12 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Ai vrea . As vrea .
    De în forumul Incercari Literare
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 16.02.2007, 02:14
  2. cine vrea?
    De bugga în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 16.11.2006, 05:14
  3. vrea sa plec in SUA
    De cristianavic în forumul Vize de munca, afaceri in SUA/America-H1B, H2B,etc
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 17.09.2006, 23:31
  4. As vrea
    De soryn în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 31.01.2006, 05:19
  5. as vrea sa merg in USA
    De în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 02.02.2005, 08:23

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi