Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 15 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 150

Subiect: O ardeleanca la Bucuresti-Budapesta-Viena

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

daca drumurile duc la Bucuresti, nu stiu dar am avut deosebita placere sa petrec o zi in Bucuresti nu cu mult timp in urma...placere, pentru ca vizita mea incongnito la Bucuresti a fost placuta datorita acelor intalniri cu trei dintre forumistii care apartin acestui forum si Bucurestiului...programul de munca a-l distinsilor bucuresteni, nu a fost posibil ca intalnirea sa fie cu toti odata (pacat)...dar am avut onoarea sa servesc micul dejun cu preacunoscutul si inegalabilul nostru forumist oltean,marian 42.

Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Data înscrierii
    05.07.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    386
    Putere Rep
    15

Implicit

[img]smileys/smiley32.gif[/img]... acum stiu cine e misteriosul marian 42 !si-mi face placere ! angeline , iti multumesc ca mi-ai dat aceasta inedita ocazie !
    sunt convinsa ca vei aduce valuri de veselie printre forumisti !
    incognito ![img]smileys/smiley17.gif[/img]
    "Nu, nu sunt fericit/a si probabil n-am sa fiu niciodata . Asta-i adevarul ! Exista si oameni inapti de a gusta fericirea ... Incontestabil, eu fac parte din aceasta categorie ! "
    Cioran

Data înscrierii
    27.01.2006
    Posturi
    3.522
    Putere Rep
    29

Implicit

Acum ca te vazuram Mariane, sa vezi talica ce se mai

Data înscrierii
    25.11.2006
    Posturi
    2.197
    Putere Rep
    27

Implicit

zambaret Marianu nostru))ma bucur si eu ca l ai prezenatat intr-o fotografie,si vad ca ai profitat de ocazie sa manaci si doua clatite...facute asa ca acasa))angeline,vacanta frumoasa in Romania si Sarbatori fericite ardeleanco(ca esti de-a mea..deh))si tie la fel Marianesi asteptam noi vesti de la voi!

Data înscrierii
    09.03.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    3.461
    Putere Rep
    31

Implicit

privirea lui Marian e exact asa ca si scrisul: inteligenta

totusi clatitele apetisantedin poza ii aduc un deserviciu Marianului ca rapesc putin din atentia privitorului de la domnia sa [img]smileys/smiley36.gif[/img]

cu ce erau maica? ( clatitele I mean [img]smileys/smiley81.gif[/img]) [img]smileys/smiley36.gif[/img]
    Put your hand on a hot stove for a minute, and it seems like an hour. Sit with a pretty girl for an hour, and it seems like a minute. THAT'S relativity.
    Einstein

Data înscrierii
    25.11.2006
    Posturi
    2.197
    Putere Rep
    27

Implicit

hazel,tu nu vezi stafidele...???logic:cu branza dulce si stafide...si ca sa vezi ce pofta avea Angy,uita -te mai bine...a dat pana si cafeaua de-oparte[img]smileys/smiley36.gif[/img]!!!!

Data înscrierii
    04.07.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    192
    Putere Rep
    14

Implicit

...hazel, ..clatitele ca clatitele, dar capucino ala imi lasa gura apa. incerc sa nu ma mai gindesc, angeline ..o sama omoare. Intii cu savarina,acumcu clatite shi apoi cu marian 42. Acum ca nu maieshti deghizat, Marian, eu itzi doresc un An plin de realizari shi bucurii. Un CRACIUN cit se poate de fericit alaturi de cei dragi tzie shi multa sanatate.

..angeline , ne faci surprize frumoase. multzumesc shi itzi doresc Sarbatori fericite shi multa sanatate.

..cele mai neashteptate suprize le potzi avea numai de la cei pe care-i consideri prieteni!

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

...mariane ne-ai cam lasat cam mult in "durere" cu misterioasa ta intalnire [img]smileys/smiley3.gif[/img]...dar poate asa sunteti voi oltenii[img]smileys/smiley32.gif[/img]...mai precauti inexteriorizari[img]smileys/smiley2.gif[/img]...cert este ca ai cam "rascolit" fetele cu privirea ta divina si zambetul tau siret[img]smileys/smiley20.gif[/img]

...oricum, e un semn pozitiv pentru acest forum si pentru noi toti[img]smileys/smiley4.gif[/img]

...angeline, ai tot respectul meu pt. actiunile tale spontane[img]smileys/smiley32.gif[/img]

...mariane, totusi eu ma asteptam sa gustam si noi din saramura[img]smileys/smiley2.gif[/img]...macar asa virtual[img]smileys/smiley4.gif[/img]

Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    04.07.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    192
    Putere Rep
    14

Implicit

...marian..trebuie sa faci ceva pentru Pisoi cu saramura aia, mai are putzin shi se tavaleshte pe jos de pofta[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img], ce vrei, pisica.. tot la peshte ii este gindul shi..mustatzile[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

..cele mai neashteptate suprize le potzi avea numai de la cei pe care-i consideri prieteni!

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

poate bucurestenii nu sunt surprinsi de Bucuresti... dar in cautarile mele, a unui spatiu legat de arta am descoperit o minunata catedrala greco-catolica si anume catedrala Sf. Iosif miniatura celei din Louvre imbratisata de constructii noi si santierele de costructii caracteristice Bucurestiului de azi...

pentru studentii nostri cele mai tari joburi [img]smileys/smiley2.gif[/img]

holuri ale Universitatii nationale de arta
    Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Pagina 1 din 15 12311 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. O ardeleanca prin New York...
    De ardeleanca în forumul Comunitatea romaneasca din Northeast
    Răspunsuri: 7
    Ultimul post: 15.07.2008, 14:06
  2. bilet avion Bucuresti - viena-Bucuresti
    De Kristi în forumul Info diverse,bilete avion,posturi tv/radio,cluburi,juridic
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 12.02.2008, 03:03
  3. Bilet avion Budapesta - New York
    De mihai_ch în forumul Info diverse,bilete avion,posturi tv/radio,cluburi,juridic
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 08.06.2006, 10:57
  4. Examen medical la Budapesta
    De ovex în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Canada-Montreal-Quebec
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 06.07.2005, 03:26
  5. bucuresti si viena ?
    De kikics în forumul Vize imigrare, vizitator-Canada-Ontario-Alte regiuni
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 22.03.2005, 06:36

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi