Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 14

Subiect: caut partener de afaceri

Data înscrierii
    01.02.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

caut partener de afaceri in orice stat al europei sau sua pt a exporta produse artizanale,icoane in foita de aur, goblenuri, oua pictate....si lista continua.

careva interesat?

Data înscrierii
    21.11.2004
    Posturi
    250
    Putere Rep
    16

Implicit

Primele doua intra in marfa prohibita. ALTCEVA?

Data înscrierii
    01.02.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

stai linistit ca nu-i "prohibita"....se obtine o aprobare de la primarie si..gata. au mai facut-o si altii

Data înscrierii
    16.02.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    6
    Putere Rep
    0

Implicit

Incearca sa te inscrii pe un portal specializat din Romania. Eu asa am facut si am prins 2 contracte. De exemplu www.trade-romania.biz . Eu aici mi-am inscris firma si pare ok. E platit ce e drept dar se justifica. Bafta. Apropo, eu produc suporturi din fier pentru lumanarele ( cu inimioare, soare, etc) - cunosti pe cineva interesat?

Data înscrierii
    21.11.2004
    Posturi
    250
    Putere Rep
    16

Implicit

Icoanele in foita de aur si goblenuri sint considerate obiecte de arta si intra in patrimoniul national asa ca cu o simpla hirtiuta de la primarie nu faci nimic. Cindva ma pasionat aceasta sfera de afaceri dar nu am reusit decit sa vind goblenuri pe teritoriul Romaniei.

Eu locuiesc in state si daca tu gasesti o solutie legala de colaborare eu sint deschis pentru orice ca am experienta in comert. Am avut firma in Romania sima pricep la a face comert dar numai legal.

Mult succes in afaceri

Data înscrierii
    01.02.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

ok, poate ca icoaneleintra la obiecte de arta, dar atunci nu ar trebui sa intre si ouale pictate? pentru ca stiu totusi persoane care au vandut asa ceva in afara fara nici o problema.

si cum ramane atunci cu turistii care vin si cumpara icoane de la manastiri si ies cu ele din tara?

oricum mersi de sfaturi si am sa ma interesez mai bine in acesta privinta, poate totusi se pot exporta legal.

Data înscrierii
    21.11.2004
    Posturi
    250
    Putere Rep
    16

Implicit

Eu vorbes de icoanele de valoare nu stifturi care se vind la 10$ duzina.

Cu icoanele ai mai mult succes in europa dar cauta ceva adevarat daca vrei sa faci bani. Goblenuri ai sanse mari sa trimiti si in state dar sa fie lucrateca la manual.

Cu obiecte de artizanat dar nu scumpe am in vedere sa deschid un mic stand. Da-mi o adresa de email si iti dau amanunte.

Data înscrierii
    05.02.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

Salutari ! Mesajul asta este pentru "pepper" : as dori sa stiu daca ai incercat afacerea cu obiecte de artizanat si daca a mers sau nu , deoarece si eu ma gandesc serios la asa ceva dar nu stiu daca se va merita sau nu ...

Eu sunt in apropiere de Miami si ma gandesc sa incerc piata de aici cu obiecte artizanale pe care le voi importa din Romania . Orice sfat sau idee este binevenit ! Multumesc anticipat !

Data înscrierii
    21.11.2004
    Posturi
    250
    Putere Rep
    16

Implicit

Nu , nu am deschis nimic in domeniul cosminmiami pentru ca m-am axat pe altceva si nu am gasit nici oameni seriosi in romania pentru a colabora. Unul din ei mi-a cerut niste preturi de 10 ori mai mari decit cel real.Vezi mai intii ce se cauta si citi potentili clienti poti sa ai.

multa bafta

Data înscrierii
    05.09.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Puteti sa gasiti parteneri de afaceri in Romania accesand lista societatilor comerciale, disponibila la adresa www.....

editat de sorin: postarea de linkuri comerciale sau personale nu este admisa pe acest forum. adresele de email si numerele de telefon sunt admise. pentru reclama, contactateaza un administrator. citeste te rog si regulamentul de postare.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Caut Partener de Afaceri din USA
    De Ernest W.- Timisoara în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 30.10.2009, 17:22
  2. Caut Partener afaceri Romania
    De charme în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 08.06.2007, 09:24
  3. Caut partener de afaceri
    De babaie_4u în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 28.03.2007, 18:41
  4. Caut partener
    De antipso în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 03.11.2006, 11:17
  5. caut partener in SUA
    De romanian în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 16.02.2005, 06:00

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •