Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 7 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 68

Subiect: Ajutati-ma, va rog!

Data înscrierii
    30.11.2006
    Locație
    United Kingdom
    Posturi
    24
    Putere Rep
    0

Implicit

Ma bucur mult ca am gasit acest forum!

IN februarie aterizez... si nu stiu unde[img]smileys/smiley19.gif[/img]. Aveam doua prietene bune despre care stiu numai ca lucreaza la un restaurant (poate romanesc?)

Prietenele mele sunt Aurora Lefter si Sonia Stoica din Iasi (de la biserica evanghelica nr 2) ssi tare as vrea sa intru in contact cu ele!

Multumesc mult pentru orice sugestie.
    Ad augusta per angusta!

Data înscrierii
    12.07.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    501
    Putere Rep
    14

Implicit

Janine, unde aterizezi? Poate suna aiurea intrebarea mea, da` pe bune daca e clar mesajul tau [img]smileys/smiley1.gif[/img]

In State? in UK? ca la locatie vad ca ai trecut UK.

Data înscrierii
    30.11.2006
    Locație
    United Kingdom
    Posturi
    24
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de Anais

Janine, unde aterizezi? Poate suna aiurea intrebarea mea, da` pe bune daca e clar mesajul tau [img]smileys/smiley1.gif[/img]

In State? in UK? ca la locatie vad ca ai trecut UK.

daca sunt deja in UK cred ca in Michigan aterizez[img]smileys/smiley36.gif[/img]
    Ad augusta per angusta!

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

janine...bine ai aterizat pe forum !...dar pe bune, esti inUKsau mai pui inca la indoiala unde esti acum ?! [img]smileys/smiley36.gif[/img]

ps eu te ajut, pe cuvant...numai sa-mi dai locatia exacta sidestinatia dorita [img]smileys/smiley2.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

pe bilet scrie unde aterizezi, daca nu ai intrat inca in posesia lor trebuie sa suni compania de transport si sa afli, cum poti sa zbori fara sa sti unde aterizezi, Doamne ce mai aud [img]smileys/smiley5.gif[/img] sau poate, ma rog, nu te intereseaza daca te-o astepta limuzina la aeroport, asta poate fi cu totul altceva.

Vlad Guest

Implicit

Citat Postat în original de janine

daca sunt deja in UK cred ca in Michigan aterizez[img]smileys/smiley36.gif[/img]

[img]smileys/smiley5.gif[/img]....what?....

Data înscrierii
    12.07.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    501
    Putere Rep
    14

Implicit

Mah...puteai sa pui UK la locatie, ca viitoare locatie[img]smileys/smiley1.gif[/img], ma intelegi, nu?

Dar hai ca am inteles cu totii ca aterizezi in Mi. La ce te referi cand spui ca nu stii unde aterizezi? e o figura de stil? in sensu` de ...nu stii incotro s-o apuci cand ieshi din aeroport[img]smileys/smiley1.gif[/img], sau cum? sau nu stii pe care aeroport vei ateriza?[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Hai, curaj, spune tot.

Data înscrierii
    05.07.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    386
    Putere Rep
    15

Implicit

janine ... am auzit chiar aici , in America ... unde zici tu ca aterizezi in februarie, daca nu ma insel chiar in Michigan ... o zicala de care
    mi-ai amintit tu , cu " scriitura " ta alambicata !

" No oneever went broke underestimating the intelligence of large public "
    TOTprin februarie trecut , am aterizat si eu ... si, din nou coincidenta ,TOT in Michigan ... asa cum planuiesti si tu ...
    diferenta e ca eu stiam unde aterizez si de ce ...
    anyway ... Aeroportul lnternational din Detroit ar fi un loc bun de aterizare ... chiar daca nu ai prieteni romani sa te astepte , Detroit e intotdeauna o alegere buna - vor fi cel putin 8 persoane cu aceeasi destinatie ca si tine ... ii vei descoperi inca din avion ...
    Detroit e o alegere buna cu precizarea ca acoloINS-ul isi face treaba cu exces de zel ... ceea ce nu e un lucru foarte bun... din pacate !
    dar lasa ca vii tu in America si te prinzi tu ce si cum !

Dumnezeu sa te aiba in paza ... iti doresc ... ai mare nevoie ![img]smileys/smiley36.gif[/img]

A.

"Nu, nu sunt fericit/a si probabil n-am sa fiu niciodata . Asta-i adevarul ! Exista si oameni inapti de a gusta fericirea ... Incontestabil, eu fac parte din aceasta categorie ! "
    Cioran

Data înscrierii
    30.11.2006
    Locație
    United Kingdom
    Posturi
    24
    Putere Rep
    0

Implicit

Daca imi gasesc prietenele aterizez in Detroit, daca nu...[img]smileys/smiley19.gif[/img]... nu stiu. Ca nu credeam ca primesc viza asa ca nu am tinut legatura cu mandrele astea si le-am pierdut. Una tre sa fie la University of Michigan (daca nu exista nu dati cu pietre) si una spala vase la un restaurant (daca o fi streap bar nu garantez ca mai spala vase[img]smileys/smiley1.gif[/img])

Mai vedem. Bilet nu am luat inca [img]smileys/smiley16.gif[/img]
    Ad augusta per angusta!

Vlad Guest

Implicit

Citat Postat în original de janine

..si una spala vase la un restaurant (daca o fi streap bar nu garantez ca mai spala vase[img]smileys/smiley1.gif[/img])

ANUNT UMANITAR:

Toti baieti din Michigan trebuie sa plece in cautarea prietenei lui Janine.Luati la rand toate strip-barurile de prin zona pana o gasiti.Spuneti-le la neveste si prietene ca aveti o misiune importanta si de aia o sa umblati prin astfel de locuri.

Pagina 1 din 7 123 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Va rog ajutati-ma!!!
    De Lavynya în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 05.04.2009, 11:52
  2. Va rog ajutati-ma
    De Codruta în forumul Vize de munca, afaceri in SUA/America-H1B, H2B,etc
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 24.04.2006, 23:17
  3. Ma ajutati?
    De 2anca în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 20.04.2006, 09:50

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi