Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: Transfer rapid din Spania in Romania

Data înscrierii
    13.11.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit Transfer rapid din Spania in Romania

Cine poate sa imi spuna si mie cum sa fac cel mai usor un transfer de bani din Spania in Romania fara sa folosesc un cont bancar?

Data înscrierii
    20.10.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    84
    Putere Rep
    13

Implicit

western union ....
    pichon....
    as folosio pa prima ;-)
    "The world is a tragedy to those who feel, but a comedy to those who think."
    Horace Walpole

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Money Gram mi se pare chiar mai bun decat Western Union, avand comisioane mai mici.

Data înscrierii
    13.11.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Va multumesc, insa intre timp am folosit TRANSFER RAPID prin LATINOENVIOS care era la Banco SANTANDER si mi s-a parut cea mai buna varianta.

Data înscrierii
    29.07.2011
    Posturi
    155
    Putere Rep
    9

Implicit

e cam amuzantă întrebarea... după câte știu eu, există bănci care fac transferuri direct în cont fără comision, adică gratis. eu am avut cont la o bancă în germania și am transferat euro absolut gratis direct de la bancomat în contul din romania (normal și contul din românia era în euro). nu cred că nu există și în spania bănci care să facă asta...iar pentru că tu ai întrebat „cum sa fac cel mai usor un transfer de bani din Spania in Romania fara sa folosesc un cont bancar?”, răspunsul ar fi: mai ușor decât cum am spus mai sus (deci gratis) ar fi să bagi banii în jep (buzunar pe românește) sau în bughilar (portofel pe românește), să te sui în cașcarabetă (autocar Atlassib pe limba lui Carabulea) și să vii cu ei până acasă...

Data înscrierii
    11.06.2014
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

Deja out of date mesajul dar poate ajuta.

De curand am descoperit un site, .....com unde am reusit sa transfer instantaneu bani in tara cu 0.50 euro indiferent de suma.
    A durat putin pana am facut toate procedurile lor de cunoastere clientala insa dupa aceea a fost foarte simplu. Am sunat la ei si inteleg ca se poate face transferul instant de oriunde in lume oricarei persoane sau comerciant din lume.

editat de sorin: mesajul se vede din avion ca o reclama directa si cu o perdea prea subtire sa nu se vada. am sters linkul, pentru ca regulamentul (pe care-ti sugerez sa-l citesti) nu permite postarea de linkuri personale si comerciale. incalcarea repetata a regulamentului duce la suspendare permanenta.
    Ultima modificare făcută de sorin; 11.06.2014 la 10:16.

Subiecte similare

1. Lista secţii votare Spania pentru alegerile prezidenţiale 2009 Romania
    De sorin în forumul Comunitatea romaneasca din Spania
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 18.11.2009, 20:47
  2. Suna Romania din Spania incepand cu 3.6˘/min / Call Romania from Spain
    De sorin în forumul Comunitatea romaneasca din Spania
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 03.07.2008, 14:54
  3. Vand bilet de avion Spania-Romania si Rom
    De shobeck în forumul Info diverse,bilete avion,posturi tv/radio,cluburi,juridic
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 10.12.2007, 00:39
  4. Transfer rapid din Spania in Romania
    De Maria Elena în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 19.11.2006, 02:10
  5. transfer in SUA
    De costel&cami în forumul Despre si cu studenti din SUA, Canada, Uniunea Europeana si Romania
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 27.08.2006, 15:21

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •