Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 11

Subiect: Comunitate de romani in PA?

Data înscrierii
    08.11.2006
    Locație
    United States, Pennsylvania
    Posturi
    13
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna ziua,

M-am mutat din New Jersey,iN Pennsylvania(aproape de Allentown)acumcatva timp si pana acum nu am auzit nimic despre romanii de aici si nici Nu am vazut nimic cu specific romanesc(magazine,restarante,etc).Daca shtiti ceva despre asta,sper sa-mi scrieti,m-ar interesa foarte tare..

Totodata joburi,mi-as dorii un job unde sa lucrez,cu sau pentru romani,dar iarasi ,in PA nu am azit nimic despre asta.

multumesc anticipat!

Guest

Implicit

Vezi ca exista o echipa de fotbal romaneasca acolo ..Poli Pennsylvania sau cam asa ceva ...sunt convins ca tre sa fie plin de romani prin zona.

Data înscrierii
    20.11.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna seara. Sunt o prietena a actorului Florin Piersic din Romania. Bun prieten si partener cu actorul Constantin Diplan, dl. Florin Piersic s-ar bucura sa aiba vesti despre Dl. Diplan. Ultima informatie pe care o avem,este aceea ca Dl. Diplan locuieste in Montgomery Village Area, Montgomery County, Maryland. Daca ne poate pune cineva in legatura cu domnia sa, ar fi o mare bucurie pentru Domnul Florin Piersic. Va multumim anticipat.

Data înscrierii
    20.09.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    13
    Putere Rep
    0

Implicit

Salut,

Eu locuiesc in Mansfield, PA. Se pare ca tu esti la o ora si jumatate de mine.
    Din pacate nici eu nu reusesc sa-mi gasesc un job dar poate tu deja ai gasit ceva pentru ca acest topic e din noiembrie.
    M-as bucura sa am pe cineva din Romania asa aproape, sa putem sa vorbim si poate sa ne si intalnim.

Data înscrierii
    17.01.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    2.127
    Putere Rep
    16

Implicit

muncristi, uite aici adresa cuiva cu numele asta. Nu stiu daca e vorba de persoana cautata, ori doar o coincindenta.

Constantin & Lucretia Diplan
    10175 Ridgeline Dr
    Gaithersburg, MD 20886-3011
    (301) 869-4906
    Nu sunt avocat, mesajele postate reprezinta doar o parere personala si in nici-un caz nu trebuiesc tratate ca sfat legal.

Data înscrierii
    14.03.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Eu sunt in penssylvania, harrisburg din iunie, 2006 si nu am auzit de prea multi romani aici in zona. mai am aici 2 prieteni, baiat si fata, am mai cunoscut o romanca venita de 5 ani ai carei parinti sunt in hazelton, unde gasesti si o biserica romaneasca, banuiesc deci ca sunt ceva romani pe acolo. de asemenea din ce am mai gasit pe net sunt ceva co-nationali si prin reading. restaurante cu specific romanesc si magazine gasesti insa in NY. e unul f bun, Transylvania.

Guest

Implicit

mai locuiesti in zona Allentownului in PA?

Data înscrierii
    08.11.2006
    Locație
    United States, Pennsylvania
    Posturi
    13
    Putere Rep
    0

Implicit

Da lela,inca mai locuiesc in zona Allentownului.Daca vrei sa vorbim sau sa iesim in oras m-as bucura,nu gasesc pe nimeni din Romania pe aici [img]smileys/smiley1.gif[/img].

In fine,nr meu de tel este 484.225.4928.

Data înscrierii
    16.10.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    5
    Putere Rep
    0

Implicit buna la toata lumea ,

vreau sa va salut pe toti cei aflati in Pennsylvania,si eu locuies aici si sint in Reading ,aproape de Alentown la 30 min Miar face placere sa ne auzim Se pare ca nu sintem chiar singuri ,poate vreti sa iesim ,sa ne vedem Ma numesc John si sint aici de 18 ani.Daca vreti trimete un E-mail la ionferrari@yahoo.com ori pe IM yahoo IONFERRARI
    Va salut pe toti si astept vesti

Data înscrierii
    18.07.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    165
    Putere Rep
    13

Implicit servus anda

hei eu am locuit in PA in zona Douglassville langa Birdsboro so Reading pe ruta 422 . Am locuit si in Allentown in willow cresr whitwhall. stiu romanii gramada pe acolo daca vrei sa vb 6109064658 sau ady_alex14@yahoo.com . eu o sa vin duminica in PA daca vrei sa ne intalnim mi-ar face placere . ok mai tinem legatura ok bafta

Citat Postat în original de KittyLove Vezi post
    Da lela,inca mai locuiesc in zona Allentownului.Daca vrei sa vorbim sau sa iesim in oras m-as bucura,nu gasesc pe nimeni din Romania pe aici [img]smileys/smiley1.gif[/img].

In fine,nr meu de tel este 484.225.4928.
    Chitu A. Alexandru

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. comunitate de romani in PA
    De arianna în forumul Comunitatea romaneasca din Southeast
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 08.01.2009, 00:44
  2. comunitate, incotro?
    De sibila în forumul Comunitatea romaneasca din Southeast
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 04.05.2008, 03:36
  3. Comunitate romaneasca