Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 26

Subiect: Pentru copilul lui Rossa

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

S-au mai facut niste depuneri. Situatia la zi este urmatoarea:

editat: portiune de text pierduta la transferul forumului in noul format

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

S-au mai primit doua cecuri a cate $50 fiecare, unul de la Pisoi si celalalt de la un altforumist de al nostru care dorestesa ramana anonim. Am prelungit un pic mentinerea deschisa a contului, pentru ca am primit PM-uri prin care ni s-a spus ca cecurile sunt pe drum, dar acum contul va fi inchis si consideram si aceasta campanie incheiata. S-au strans $200, desi se putea mai bine, bani care cumulati cu cei din Romania, pot oferi un cadou frumos unui copil care si-a pierdut tatal intr-un accident tragic.

Pentru a face lucrurile cat mai simple, propun ca sa-i trimit acesti bani angelinei, care se ocupa de colectarea de fonduri in Romania. Voi trimite acesti bani prin Money Gram si voi suporta eu taxa de transfer, iar conform politicii Money Gram va primi echivalentul a $200 in euro.

Ramane de stabilit urgent, pentru ca se apropie Craciunul, cum vor fi folositi acesti bani si ce cadou se va cumpara din suma totala adunata. Ideal ar fi dupa parerea mea, sa fie ceva care sa-I foloseasca pe termen mai lung si care sa fie potrivit varstei copilului, iar daca nu, sa i se dea banii.

Va rog sa veniti cu comentarii in legatura cu modalitatea de a transfera acesti bani si cu propuneri in ceea ce priveste cadoul care va fi cumparat.

Multumesc!

mesaj editat

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Angela, am trimis cei $200 acum cateva minute si ii poti ridica oricand de la banca (iti trimit detalii pem PM). La banca iti vor da euro, nu dolari (asta e politica lor) si la rata de schimb folosita de ei, vei primi exact 151.05 euro.

Parerea mea este ca trebuie decis urgent ce se va face cu acesti bani, iar tu fiind cea care va duce la capat actiunea, te invit sa vii cu propuneri. Si ceilalti forumisti sunt rugati sa vina cu propuneri despre cum sa folosim acesti bani.

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

...este imperios necesar sa hotaram ce si cum cat mai urgent si nu uitati nici o clipa : dorim sa facem un cadou unuibaietel de 9 ani care in mod tragic a ramas fara tata...va rog faceti un efort de imaginatie si propuneti variantepentru ca timpul este ingrozitor de scurt...

va multumesc !
    Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Data înscrierii
    30.07.2006
    Locație
    Norway
    Posturi
    268
    Putere Rep
    14

Implicit

eu sincer cred ca-i mult mai bine sa ii se da banii.
    paula.

Guest

Implicit

ar trebui interesat daca are computer. I-ar fi util. Si un second-hand s-ar putea achizitiona si oricum nu ii trebuie unul super performant.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

AdyC, buna idee

Guest

Implicit

ma alatur lui adyc, cu propunerea ca daca banii strinsi nu sint destui pentru achizitionarea unui computer, atunci baietelului ( mamei) i se pot trimite banii pentru cumpararea unuia.

Data înscrierii
    18.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    3.090
    Putere Rep
    35

Implicit

..trimitand banii mamei , baietelullui Rossa poate sa-si aleaga cu mama lui cadoul dorit , poate are deja computer,nu stim sigur ce si-ar dori baietelul de Mos Craciun...

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

am revenit cu ultimile noutati legat de donatia destinata baietelului lui rossa: donatia avand ca o mica bucurie unui baietel dulce cum nici nu va puteti inchipui a ajuns la destinatie si si-a atins scopul...azi 21 dec. 15:45...

eu personal tin sa multumesc tuturor forumistilor care au facut efortul de a se gandi la bucuria si zambetul unui baietel printr-un gest atat de nobil, gest fara de care nimic din toate acestea nu ar fi fost posibil...

la randul ei, sotia lui rossa va multumeste din tot sufletul pentru bucuria de care a avut si ea parte prin bucuria baietelului...

eu tin sa va multumesc doamna si scump baietel pentru ca ne-ati permis sa va fim alaturi prin gestul nostruprin care sa va transmitem doarca...ne pasa !

Craciun Fericit tuturor !

Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. copilul meu, copilul tau, copiii nostri
    De browneyes în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 79
    Ultimul post: 02.06.2008, 16:34
  2. Copilul meu este in Canada...
    De flordance în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Canada-Montreal-Quebec
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 29.02.2008, 23:39
  3. Imi caut Copilul
    De flordance în forumul Cautare persoane - Anunturi, intrebari, raspunsuri, sfaturi
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 30.12.2007, 09:49
  4. Remember ROSSA
    De lebada în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 7
    Ultimul post: 04.11.2007, 00:52
  5. ULTIMUL MESAJ a lui rossa !
    De angeline în forumul Arhiva de subiecte
    Răspunsuri: 67
    Ultimul post: 03.12.2006, 14:03

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi