Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: Ma poate ajuta cineva?

Data înscrierii
    03.11.2006
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Salutare tuturor! Mai nou, caut grish[img]smileys/smiley36.gif[/img]deoarece vreau sa ac nish papanashi ca la noi acasa, shi nu shtiu unde sa gasesc asha ceva in Calgary...

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Princess, bine ai venit pe forum[img]smileys/smiley1.gif[/img]...si banuiesc ca esti si noua venita si in Canada[img]smileys/smiley2.gif[/img]

...nu sunt expert in arta culinara dar stiu ca la grish aici ii spune "Wheat Cream" iar la branza de vaci "Cottage Cheese" pe care le poti gasi la orice supermarket.

...Wheat Cream-ul, daca nu ma insel este de vreo 3-4 feluri, diferind doar timpul de preparare (de la 1 min la 10 min) iar Cottage Cheese tot asa de mai multe feluri, diferenta de procentaj de grasime sau diferenta de textura.

...sper sa-ti foloseasca informatiile mele, si poate mai apar si bucataresele mai cu experienta sa confirme/infirme sau sa-ti dea sugestii[img]smileys/smiley4.gif[/img]

Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    03.11.2006
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Multumesc mult Pisoi, cu siguranta ca imi ajuta sfaturile tale![img]smileys/smiley2.gif[/img]Da sunt noua cu toate p'aci si de abia descopar tot...Sima bucur mult ca exista acest site, sunteti niste oameni extraordinari![img]smileys/smiley79.gif[/img]

Guest

Implicit

Aici (Chicago)am auzit de gris ca-i spune "farina".

Guest

Implicit

Pisoi cottage cheese e un amestec de branza dulce cu smantana ceea ce e total diferit de branza de vaci normala,dar de, esti de la Bucuresti si probabil nu ai rude la tara[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

...rectific[img]smileys/smiley9.gif[/img]...grish=Cream of wheat[img]smileys/smiley1.gif[/img]

...claudiu ai dreptate branza de vacide aici nu este ce stiam noi in ro dar asta este...variantele sunt putine, mai sunt simagazinele arabesti si unele europene unde poti gasi ceva mult mai apropiat de ceea cu ce eram obisnuiti[img]smileys/smiley2.gif[/img]

da, sunt din bucala dar am avut rude la tara ...si tare bune erau branzeturile alea[img]smileys/smiley19.gif[/img]

Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.509
    Putere Rep
    10

Implicit

Branza proaspata de vaci se gaseste sub denumirea de

Subiecte similare

1. ma poate ajuta cineva?
    De Daniela14 în forumul Anunturi Umanitare - Mesaje, cereri, donatii, ajutoare
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 25.05.2009, 03:26
  2. hello--ma poate ajuta cineva?
    De arianna în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 18.11.2008, 08:01
  3. Ma poate ajuta cineva pls
    De gabriel82s în forumul Vize de munca, afaceri in SUA/America-H1B, H2B,etc
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 06.02.2008, 02:29
  4. ma poate ajuta cineva....
    De sorinbv22 în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 10
    Ultimul post: 24.01.2007, 22:59
  5. Ma poate cineva ajuta?
    De zoly în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 01.10.2005, 10:42

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •