Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 9 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 85

Subiect: CUM V-ATI LASAT DE FUMAT?

Data înscrierii
    15.12.2004
    Posturi
    91
    Putere Rep
    15

Implicit

Intreb asta pentru ca n-am fumat niciodata ( nici macar n-am incercat) , iar sotul meu mereu ma "pacaleste " ca se lasa de fumat si nu o face. Singurul lucru pe care-l urasc la el este TIGARA[img]smileys/smiley19.gif[/img]...

Cei care ati trecut prin faza asta, poate ne dati un "TRATAMENT" in aceste sens:CUM SA FACEM CA OAMENII SA UITE CA EXISTA TIGARI si mai ales SA NU ISI AMINTEASCA DE ELE mai tarziu[img]smileys/smiley2.gif[/img]...

ASTEPT cu nerabdare sfaturi, solutii de la cei care cu adevarat ati reusit performanta asta!

VA FELICIT SI MAI ALES VA APRECIEZ AMBITIA![img]smileys/smiley32.gif[/img]

Data înscrierii
    09.06.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    1.332
    Putere Rep
    18

Implicit

Eu am renuntat la fumat in urma cu 8 luni de zile, dar cum sa fac sa nu imi amintesc ca exista tigari, asta nu am reusit niciodata. Inca mai vreau sa fumez, nu ma consider complet vindecata de acest viciu, daca mai beau si o bere gata aia sunt, vreau tigara [img]smileys/smiley36.gif[/img]. In acelasi timp sunt constienta ca dauneaza sanatatii ( a se citi: sunt prea scumpe, cel putin aici in state), deci nu voi mai fuma[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Data înscrierii
    19.01.2005
    Posturi
    28
    Putere Rep
    0

Implicit

Eu nu sunt o fumatoare inraita,insa mai fumez vreo patru cinci tigari pe zi. Pot sa ma las oricand vreau, dar intrebarea e chiar vreau?Ce zici, Melina fumezi o tigara cu mine ?

Guest

Implicit

Eu fumez 15 tigari pe zi si am incercat sa le reduc dar nu am reusit in primul rind din cauza serviciului.Stau toata ziua cu fundul pe scaun si singurul loc unde ne mai intilnim cu colegiiin pauza este locul de fumat.

Daca o sa reusesc sa ma las o sa va spun si cum[img]smileys/smiley2.gif[/img]

O tigare sau doua Isabella?[img]smileys/smiley4.gif[/img]

Data înscrierii
    19.01.2005
    Posturi
    28
    Putere Rep
    0

Implicit

Doua,ca merge mai bine.

Data înscrierii
    21.06.2004
    Posturi
    348
    Putere Rep
    16

Implicit

...si eu tot cam 15 tigari poate un pachet pe zi fumez,am incercat si eu sa le reduc dar vorba aia usor de zis ,greu de facut...in 16 ani de cind fumez cred ca doar 1 saptamana am stopat ...[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Guest

Implicit

si eu cam al fel[img]smileys/smiley9.gif[/img]

Data înscrierii
    21.06.2004
    Posturi
    348
    Putere Rep
    16

Implicit

..apropo am uitat..si eu stau tot pe scaun cam toata ziua...[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Guest

Implicit

[img]smileys/smiley18.gif[/img]hai la gym

Data înscrierii
    21.06.2004
    Posturi
    348
    Putere Rep
    16

Implicit

hmm...[img]smileys/smiley18.gif[/img]..vinerea..!?..[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Pagina 1 din 9 123 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Ce impresie ne-au lasat forumistii
    De în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 54
    Ultimul post: 08.03.2014, 15:11
  2. “Politia” restaurantelor–catalogati restaurantele care v-au lasat amintiri de neuitat
    De sorin în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 23.01.2009, 19:33

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •