Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 18

Subiect: protos srl brasov

Data înscrierii
    19.09.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    15
    Putere Rep
    0

Implicit

Stie cineva cat de serioasa e aceasta firma?Imi ofera un contract de munca in Miami,Florida insa mie frica sa nu fie teapa pt ca ei din cate stiu se ocupa mai multe cu vasele de croaziera.Stie cineva ceva de ei?

Mercy

Data înscrierii
    06.10.2006
    Posturi
    98
    Putere Rep
    9

Implicit

Tu ce pot sa itispun este ca am o cunstinta care a pleact deja in maiami prin intermediul lor.

Dar sunt multe persoane care inca nu au primit contractele, desi ar fi trebuit sa le primeasca acum vreo 2-3 saptamani.

Data înscrierii
    08.06.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    28
    Putere Rep
    0

Implicit

is foarte seriosi dar probabil ptr ca vor sa trimita multi oameni in america au o marja mai mare de respinsi la ambasada...si ai sa muncesti pe un salar fix...la ce club de golf iti ofera contractu?

Data înscrierii
    19.09.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    15
    Putere Rep
    0

Implicit

<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
    <T>
    <TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
    <TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">Sincer sa fiu chiar nu stiu la ce club imi ofera contractu.Doar m-au sunat ca cv-ul meu a fost acceptat de angajator, sa vin sa dau un preinterviu si sa imi fac analizele medicale.Din pacate nici eu nu stau prea bine la ambasada ptr ca nu am proprietati,doar sunt casatorit si am lucrat pt us army in Baghdad.Sper sa conteze un pic la ambasada si sa am si un pic de noroc.Mercy pt raspuns</TD></TR>
    <TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
    <TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
    <DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

Data înscrierii
    15.05.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    33
    Putere Rep
    0

Implicit

Firma e buna, au plecat multi prin intermediul ei dar am auzit ca mai nou, cei de la protos te pun sa semnezi o hartie cum ca ai fi de acord ca o data ajuns in us, sa iti retina pass angajatoru sau ceva de genu asta.asta pentru ca salariu este mic in jur de 7-8$ si nu ai tips,tentatia de a pleca la alt angajator fiind foarte mare,mentionez ca este doar un zvon,intreaba inainte de a aplica,pentru a vedea daca intr adevar asa este.

Guest

Implicit

Cosmindinu si eu am aplicat la Protos in iulie si nu am primit inca nici un fel de raspuns.Deci mie sincer nu mi se par prea OK. Normal era sa imi dea pana acum un rasp (negativ sau pozitiv ,l-as fi acceptat oricum).Cand i-am sunat , mi-au spus ceva de genu ca nici ei nu au primit rez de la cei din State...Hai sa fim seriosi ! In orice caz, eu nu mai astept dupa ei si o sa merg cu alta firma.

Chestia ca iti retin pass in State este adevarata 100%! Si aceea ca multi de la firma lor au picat la viza!!!! deci , [img]smileys/smiley7.gif[/img]!

Guest

Implicit

si am mai auzit ca daca nu iei viza nu iti mai returnaza nici un leu din banii de program...

Guest

Implicit

Dar pe tine cand te-au sunat astia de la Protos?

Data înscrierii
    19.09.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    15
    Putere Rep
    0

Implicit

<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
    <T>
    <TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
    <TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

Ei m-au sunat acum cateva zile si au zis ca tre sa ma duc luni, pe30 la analize.....multumesc tuturor care ati raspuns.

</TD></TR>
    <TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">
    <TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
    <DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

Data înscrierii
    11.06.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    30
    Putere Rep
    0

Implicit

Sa va opreasca pasaportul..?Asta n-am mai auzit-o...nu au voie!

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Noutati despre PROTOS?
    De studio1 în forumul Vize de munca, afaceri in SUA/America-H1B, H2B,etc
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 31.05.2010, 08:52
  2. Avocata de la Brasov
    De CameliaXX în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 21.10.2007, 07:56
  3. JOB SERVICE BRASOV
    De pascumarius în forumul Vize de munca, afaceri in SUA/America-H1B, H2B,etc
    Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 13.10.2006, 13:19
  4. OCAZIE BRASOV
    De dece în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 26.06.2006, 07:12
  5. Poiana Brasov
    De în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 28
    Ultimul post: 21.02.2006, 07:47

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •