Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Pentru Ovex

Data înscrierii
    02.05.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

Bine te-am regasit si iti multumesc pt interesul tau de a ma ajuta.

Ei bine, alta experienta in afara faculatatii nu mai am,ca dupa cum bine stim cu totii e genul de facultate care nu-ti ofera prea mult timp liber. Acum am terminat facultatea cu 9.96 media de licenta si voi incerca sa-mi iau rezidentiatul. Atunci voi avea sansa sa am o experienta de 6 luni.Dar oricum experienta de a lucra in spital in acest domeniu, o am de 6 ani-timp in care am facut garzi si in urgenta, si in cardiologie si, in special chirurgie.De asemenea stiu ca referintele cu cat sunt mai bune si cu cat vin din partea unor profesori renumiti te ajuta sa iti cresti punctajul. Un alt avantaj, l-as considera, tema lucrarii mele de licenta, care a fost una unica la noi pe tara si originala, asta incadrandu-se la capitolul realizarilor sau a contributiilor mele.

In fine, nu vreau sa ma laud, ci ma refer la faptul ca as avea ceva palmares si ca mi-am adus o contributie destul de mare acestui domeniu.

Draga Ovex, te-as ruga, daca se poate, sa incerci sa imi dai niste idei si cu privire la ce as putea face sa-mi continui studiile in medicina acolo. Si o alta intrebare-ce sanse au sa emigreze,ma refer la dosar, cei cu Facultatea de Sociologie -Psihologie?

Inca o data, iti multumesc si astept vesti de la tine. Chiar daca nu sunt din cele mai bune si legate de subiect, caci mie imi place sa-mi fac prieteni si sa cunosc oameni noi.

Salutari tuturor si sa dea Dumnezeu ca toate dorintele voastre sa devine realitate.[img]smileys/smiley17.gif[/img]

Data înscrierii
    27.02.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    607
    Putere Rep
    15

Implicit

Din pacate,chiar daca ai medicina terminata,la sosirea ta aici ,nu vei putea lucra nici macar ca asistenta medicala.Deci va trebui sa te apuci din nou de scoala.Ti se recunosc parte din studiile din Romania,dar echivalarea vezi dureaza ceva timp,apoi trebuie sa mai faci inca cativa ani de scoala-aici depinde de specializare si de dorinta de a ramane medic sau decizia de a ramane asistenta medicala.Ca asistenta medicala principala poti sa castigi la inceput minim 18$/ora si poti ajunge la maxim 40$/ora.Dar daca alegi sa ramai medic,am sa-ti trimit ceva informatii cu privire la ceea ce ai de facut.Deci,voi reveni....
    Mandria si prostia....

Subiecte similare

1. Pentru Ovex!!!
    De laural în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Canada-Montreal-Quebec
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 05.12.2006, 15:34
  2. pentru ovex!!!!
    De teomaka în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Canada-Montreal-Quebec
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 13.07.2006, 17:33
  3. pentru ovex
    De teomaka în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2017, DV-2018, DV-2019 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 04.06.2006, 06:57
  4. pentru ovex !!!!
    De teomaka în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Canada-Montreal-Quebec
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 25.05.2006, 07:00
  5. Pentru ovex!!!!!!!!!!!!
    De maris în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Canada-Montreal-Quebec
    Răspunsuri: 14
    Ultimul post: 10.05.2006, 02:56

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi