Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 12

Subiect: vize H2B

Guest

Implicit

[img]smileys/smiley1.gif[/img] Salutare tuturor!

Pt cei interesati d viza H2B - se pare ca nu e chiar asa de greu sa o obtii. Prietena mea a fost ieri acolo si a luat-o chiar usor. A intrebat-o doar unde se duce sa lucreze, pe ce post va lucra, daca are pregatire in domeniul respectiv( si are) si care sunt motivele pt care se va intoarce in tara . Ea a raspuns ca se intoarce sa isi termine facultatea si i s-a cerut doar o adeverinta de la facultate. I-a dat adev. si gata a primit viza!! simplu si repede. Acuma asteapta doar programarea plecarii.[img]smileys/smiley1.gif[/img]

In alta ordine de idei, eu am aplicat la firma Student Travel. Stie cineva mai multe despre aceasta firma? din cate am auzit eu sunt Ok. Astept raspunsuri de la voi.

Data înscrierii
    04.10.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    191
    Putere Rep
    8

Implicit

si chiar era la facultate sau???

normal ca se da usor la studenti ca ai cum sa le arati ca vii inapoi dar pt cei care nu sunt la facultate crezi ca e usor? nu e.

si eu am obt viza f usor anul trecut ca eram la facultate dar sa vdm acum ca nu mai sunt.

nu lua totul asa usor doar pt k prietena ta a luat viza asa usor.si la mine a fost la fel, dar nu trebuie sa generalizam.

bafta pt ea acolo.

Data înscrierii
    06.10.2006
    Posturi
    98
    Putere Rep
    8

Implicit

daca mergi la ambasada printr-o firma pentru studenti....DA, atunci obtii viza destul de usor. daca dacapleci prin alta firma, este mai greu.

Si eu trebuie sa merg la ambasada, tot pt viza h2b. Sunt studenta in anul 2, dar cum nu am obtinut contractul printr-o firma pentru studenti, ci prin cei de la job servive, mi s-a recomandat sa nu spun ca sunt studenta( deoarece cei de la ambasada o sa se ia de mine ca de ce nu am pecat doar pt 3 luni, in perioada vacantei....contractul meu e pe 10 luni).

De la noi de la job service, au fost destui la ambasada, si nu au luat toti viza...totul depinde de noroc si daca au chef consulii sa dea vize sau nu.

Guest

Implicit

Da, ea chiar e la facultate la fel si eu, dar nu a apelat la o firma care ofera contracte exclusive pt studenti, pur si simplu pt un program carenecesita viza H2B . Bine, acuma trebuie sa ai si bafta la interviul pt viza...Si ea a avut...

Si da, imi dau si eu seama ca oviza nu se obtine INTOTDEAUNA asa usor.

Data înscrierii
    06.10.2006
    Posturi
    98
    Putere Rep
    8

Implicit

Ea prin ce firma a obtinut contractul?

Guest

Implicit

Prin Protos, dar nu te-as sfatui sa apelezi la ei dk vrei sa pleci rpd pt ca lucrurile se misca greu la ei... ea a depus dosarul in iunie,deci gandeste-te cate luni au trecut. Si oricum nu stiu dk mai au locuri.

Guest

Implicit

Oricum nu trebuie sa mergem la ambasada cu gandul ca nu luam viza. Trebuie sa gandim pozitiv, nu?

Data înscrierii
    04.10.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    191
    Putere Rep
    8

Implicit

uite lume aici; eu vr s gasesc contr pe 3-4luni si nu pot k nu mai sunt la facultate si altii care vor h2b.

bafta

Guest

Implicit

Rosi, de ce il tot iei pe NU POT in brate?? Nu prea te inteleg ...

Mai incearca si cu siguranta vei reusi! Nu iseamna ca daca nu esti la facultate nu poti sa obtii o viza H2B.

Bafta!!!

Data înscrierii
    06.10.2006
    Posturi
    98
    Putere Rep
    8

Implicit

Dar eu ce sa fac? eu sunt la faculatate( dar mi-am inghetat anul scolar), dar mi s-a spus ca nu zic la ambasada acest lucru...ca cei de acolo o sa se ia de mine, ca de ce nu am plecat cu un program pt studenti pt 3 luni.

Ca sa fac? Eu am un testament de la bunici prin care imi lasa apartamentul dupa ce o sa moara, am extras de cont( 5200$) si mai am si recomandare de la locul de munca, unde seful meu scrie ca ma primeste la locul de munca in momentul cand revin in tara.

Ce sa fac?

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. VIZE : H2b,H1b,B1,B2, etc
    De freeselect în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 23.01.2010, 09:26
  2. VIZE
    De faizaa în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 28
    Ultimul post: 13.02.2008, 04:35
  3. Nr de vize h2b
    De pascumarius în forumul Vize de munca, afaceri in SUA/America-H1B, H2B,etc
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 02.11.2006, 03:39
  4. vize usa
    De dyxy30 în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 52
    Ultimul post: 21.01.2006, 06:17
  5. vize sua
    De celina în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 11
    Ultimul post: 26.10.2005, 03:36

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •