Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: New England

Data înscrierii
    01.06.2006
    Locație
    "The Spirit of America"
    Posturi
    2.964
    Putere Rep
    27

Implicit

Sorin,

Ar fi minunat ca in categoria "Comunitati romanesti in SUA" sa fie deschis un forum pentru romanii din New England (Massachusetts, New Hampshire, Vermont, Rhode Island, Maine and Connecticut).

Sonia>>> (MA)
    "Nu spera când vezi miseii * La izbânda facând punte, * Te-or întrece nataraii, * De ai fi cu stea în frunte; * Teama n-ai, cata-vor iarasi * Intre dânsii sa se plece, * Nu te prinde lor tovaras: * Ce e val, ca valul trece." Eminescu-Glossa

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

O sa creez un nou forum pentru aceasta zona ASAP. Daca uit, mai adu-mi aminte te rog.

Data înscrierii
    01.06.2006
    Locație
    "The Spirit of America"
    Posturi
    2.964
    Putere Rep
    27

Implicit

Multumesc frumos! Am vazut pe un forum (nu retin care anume) un search dupa locatie (in caz ca user-ul o precizeaza, desigur). As fi curioasa citi romani din NE intra pe acest forum. Sint cel putin 2000 de romani in New England, dintre care multi studenti la MIT. Au chiar si o asociatie foarte bine stabilita acolo. Organizeaza intilniri, concerte, vizionari de filme romanesti, etc. Sper sa adereze la acest forum, care mie personal mi se pare cel mai civilizat forum romanesc din cite am intilnit. Felicitari tuturor!

PS Nu stiu cum se face ca l-am descoperit asa tirziu
    "Nu spera când vezi miseii * La izbânda facând punte, * Te-or întrece nataraii, * De ai fi cu stea în frunte; * Teama n-ai, cata-vor iarasi * Intre dânsii sa se plece, * Nu te prinde lor tovaras: * Ce e val, ca valul trece." Eminescu-Glossa

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Am creat forumul solicitat. Spor la postat si sa mai aduci si pe altii [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Informatii despre organizatia studenteasca de care spui, poti gasi pe siteul nostru aiciPoti sa le spui ca exista si un sub-forum pentru studenti aici.

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •