Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 10 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 100

Subiect: Admin, pareri, discutii, clarificari...

Guest

Implicit

Citat Postat în original de webmaster
    Ai libera alegere de a crede ce vrei.
    Pesonal, nu dau "doi bani" pe parerile nimanui.
    Daca nu dai 2 bani (sper sa fie macar noi) pe parerile unor users inseamna ca ii dispretuiesti si sfidezi. Cred ca oamenii pot intelege foarte bine din vorba buna...spusa asa cu ambalaj frumos...decat printr-un pumn in figura urmat de multumim pentru intelegere.

Nici eu nu dau 2 bani pe un admin cu o atitudine rigida.

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

Citat Postat în original de AdyC
    "Nici eu nu dau 2 bani pe un admin cu o atitudine rigida."

adevarul este ca eu nu dau 2 bani, pe ce nu dati voi doi bani.
    ca webmasterul,administratorul,moderatorul etc. este ales de catre cineva, care stabileste criteriile si conditiile de functionare si mi se pare logic ca daca gasesc de buna cuviinta pe proprietateadumnealui/lor, sa stabileasca niste conditii de participare si functionarea atunci alea sa fie DA si AMIN pana cand vor decide dumnealor cuviinta...ca cine va frecventa sau nu acest forum, ramane de vazut in timp si tot politica conducerii si administratiei este si ramane...problema cu anunturile de tipul acesta s-a mai tratat nu o data...e dezgustator stilul si nu face decat sa dezumanizeze si aduce un afront la ceea ce se numeste casatorie, institutia in sine, familia, la cei doi componenti directi care o formeaza: barbatul si femeia...de fapt se recunoaste foarte usor tendinta in zilele noastre...dezumanizarea...prin pierderea valorilor, principiilor, prin atingerea scopurilor de moment...din pacate

si drept urmare ultimele 5 postari le consider offffffff-topic si ar trebui maturate

Data înscrierii
    31.05.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    2.102
    Putere Rep
    24

Implicit

Citat Postat în original de webmaster
    ... Pesonal, nu dau "doi bani" pe parerile nimanui.
    Cel de stabileste regulile jocului are intotdeauna dreptate, inclusiv atunci cand depaseste limitele bunei cuviinte in numele careia actioneaza drept judecator si executor suprem. Asa ca nu asteptati nici scuzele de rigoare nici cartonase sau avertizmente. Ramane cum vrea webmaster.

Cui nu-i convine poate pleca linistit. Eu, mai poposesc pe aici, desi, urmare celor de mai sus, raman cu un gust amar, tare amar.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

...mi-a luat ceva timp sainitiez acest topic...acum cred ca putem/puteti continua discutiile aici...si sa lasam topicele de la matrimoniale sa decurga ontopic

Data înscrierii
    18.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    3.090
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi
    ...am deschis acest topic pentru a muta unele mesaje pro-contra adresate administrarii acestui forum, si in acelasi timp si pentru alte comentarii si/sau clarificari

...sper sa ne acordati atentiacuvenita, in dorinta de a pastra o atmosfera armonioasa si de prietenie

mutumim
    Felicitari...se aplica legile democratziei pe forum...doresc, citind diverse mesaje, impartzialitate din partea administratiei fatza de totzi membri al acestui minunat portal...

Data înscrierii
    08.12.2003
    Posturi
    162
    Putere Rep
    10

Implicit

Dupa cum am mai precizat, ROLUL MEU este de a PROTEJA acest domeniu cat si utilizatorii acestuia, si a asigura o foarte buna functionare atat a site-ului cat si a forumului; pentru a proteja, inseamna sa analizez la rece, fara urma de simtaminte umane. Acestea nu-si au locul!!!

Daca cineva se simte frustrat de modul in care imi inchei mesajele, il asigur ca pur si simplu, nu este problema mea si.. ii multumesc pentru intelegere!

Atunci cand imi vei transmite mesaje tip "reflectii memorialistice", iti voi comunica... tot aluziv, acelasi lucru. DAR: inainte de a judeca deciziile luate de unul dintre cei ce formeaza ECHIPA RomanianPortal, faceti apel la ratiune nu la.. "altceva".

Tuturor celor ce se considera "cenzurati", inainte de a lansa acuzatii, le recomand cu caldura (de data aceasta) sa studieze morfo-tipologia cenzurii.

Multumesc pentru intelegere.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Dragi forumisti, cred ca unii dintre voi se aprind fara rost, pe chestii care nu-si au rostul.
    In opinia mea, nu cred ca exista adevar absolut pe lumea asta si totdeauna va exista o doza de nemultumire apropo de deciziile luate de alte persoane, pentru ca subiectivismul este o trasatura umana.

Personal, nu sunt adeptul cenzurii la sange, dar sunt pentru RESPECTAREA LEGII si apreciez efortul webmasterului de a tine acest site si forum

Guest

Implicit

Inca n-am inteles daca afirmatia lui Webmaster citez "... Pesonal, nu dau "doi bani" pe parerile nimanui. " ii apartine doar lui sau intregii echipe de admins de pe aici. Se referea la parerile noastre ale users despre domnia sa ..ca nu valoareaza 2 bani sau la postarile noastre, ale simplilor muritori?

Data înscrierii
    04.07.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    192
    Putere Rep
    14

Implicit

... sint mai mult decit consternata de lipsa de echitate shi fairplay a unei minoritatzi de pe acest forum. la inceput am crezut ca cei din Ro. au o problema ptr. respectarea unei conduite shi legi de ordine interioara a unei "institutzii", dar se pare ca shi cei care poposesc de putzin timp aici in US nu vor sa se ralieze la legile shi aplicabilitatea acestora din America.

nu vad de ce persoane de calitatea shi valoarea lui Sorin, Webmaster sau Moderatorul acestui site trebuie sa se justifice acestor "citorva persoane", ptr. ce, de ce, cum, unde....shi unde...in loc sa fie apreciata aceasta initziativa, care da o posibilitate fantastica de comunicare, de info shi multe alte facilitatzi ptr. ghidarea/ajutorarea romanilor de oriunde ar fi. se comenteaza steril shi fara coerentza la "terms and conditions" care de fapt fac subiectul oricarui subscrieri pe net si nu numai.

cred ca sint in asentimentul multor vechi sau noi forumishti ca nuar trebuisa suportam toate insultele shi atacurile la persoana pe care "citziva" dintre cei ce posteaza trebuie sa fie lasate fara a fi sanctzionate corespunzator. adevar a spus CEL ce a spus parabola cu piatra aruncata in lac. NU ashi dori ca acest site sa fie abandonat din cauza a doar a catorva"persoane de buna credintza".

felicitari Sorin, Webmaster-ului si moderatorului

Data înscrierii
    18.06.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.574
    Putere Rep
    20

Implicit

Am interpretat afirmatia webmasterului ca fiecare e liber sa se exprime dar anumite norme trebuie respectate cu toate ca anumite criterii se afla in asa numita "grey" area.....adica se poate ca un lucru sa fie legal in Romania si Ilegal in america, legal in franta si ilegal in Germania dar legal in Argentina si asa mai departe, dar parca ptr anumite motive as mentiona legal in Olanda....

Totul este virtual fara verificari si niciodata nu ai certitudinea ca cineva spune adevarul sau povesteste un basm.....

Asa cum se spune pe aici...."It is two way street" (e o strada cu doua sensuri) si nu sunt surprins ca acest forum e citit si de Ambasada USA din Bucuresti, e dreptul lor, deasemenea citit si de ambasadele romane din lumea intreaga si toti au asanumitul IP, asa ca nu va sfiitzi sa traitzi intr-un fish bowl (tank de peste = acvariu) si nu trebuie sa ne e frica atita timp tot ceea ce facem se incadreaza intr-un cadru decent, evit sa spun legal ptrca nu stiu si nu am certitudinea ca cineva vrea sa faca ceva ilegal, sau daca tot ce descrie este adevarat sau adaptat ptr o anumita situatie imaginara...

Pagina 2 din 10 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. pentru sorin admin
    De hantirea în forumul Cautare persoane - Anunturi, intrebari, raspunsuri, sfaturi
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 09.05.2008, 20:28
  2. Multumiri...pt. Admin
    De în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Ultimul post: 29.10.2006, 03:40
  3. Admin- va rog modificati!
    De în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Canada-Montreal-Quebec
    Ultimul post: 23.09.2006, 01:47
  4. Pareri, opinii, discutii
    De sorin în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli