Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 13

Subiect: Clipa....

Guest

Implicit

M-am "schimbat"! Oare a cata oara?? Dar ,de data asta..nu mai seman deloc cu cea care eram acum o...CLIPA! Cred ca ,in sfarsit m-am GASIT! In fond nu e o schimbare ,e o "regasire" !

De fapt,fiecare clipa traita este o ETERNITATE si in aceasta "incomensurabila " clipa poti(sau nu) sa faci diferenta intre ceea ce crezi ca esti,ceea ce ai vrea sa fii si...ceea ce trebuie sa faci pentru a deveni cu adevarat TU ! Identic si in acelasi timp complet diferit! Fara falsitate,fara rautate,fara ura,fara invidie,fara tot raul adunat in timp...E o adevarata..ELIBERARE!

Asadar..sa traim CLIPA...sublim,intens,personal,UNIC! Sa fim EU,TU,NOI..cei adevarati!

MERITA!

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

mai terminaaaaaat !

m-am ofilit de cand nu te-am mai vazut [img]smileys/smiley2.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img]

deci, sa traim clipa !...cam care clipa ? [img]smileys/smiley118.gif[/img]...care a trecut care este sau care va urma ?...in fine,

bine ai revenit !

Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

lotus, ce surpriza placuta![img]smileys/smiley4.gif[/img]...pe unde ai umblat don'soara?[img]smileys/smiley92.gif[/img]credeam ca ne-ai uitat/parasit[img]smileys/smiley19.gif[/img]

...asteptam vesti[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Guest

Implicit

[img]smileys/smiley4.gif[/img] ..doar clipa</span> cea lipsita de consistenta temporala, are valoare</span>.[img]smileys/smiley2.gif[/img]
    Merita din plin.

Bine ai revenit!</span> [img]smileys/smiley32.gif[/img] ti-am dus dorul [img]smileys/smiley17.gif[/img][img]smileys/smiley9.gif[/img]

Guest

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi

lotus, ce surpriza placuta![img]smileys/smiley4.gif[/img]...pe unde ai umblat don'soara?[img]smileys/smiley92.gif[/img]credeam ca ne-ai uitat/parasit[img]smileys/smiley19.gif[/img]

...asteptam vesti[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Nu am umblat pe nicaieri Pisoi....sau era sa ma duc...DEFINITIV...

De data asta a fost mai greu decat am putut duce....dar,cu ajutorul lui Dumnezeu inca SUNT! Cert este ca a fost greseala mea..nu am invatat o lectie LA TIMP si..acum lovitura primita a fost atat de puernica incat aproape m-a facut knock out!!

Bine v-am regasit..nu sunt complet refacuta dar..am timp! Cu ajutorul vostru!

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

te rog draga sa te aduni si sa nu indraznesti sa mai faci asa ceva ! [img]smileys/smiley36.gif[/img]

spune-mi lotus, vrei o ciorbitza buna cu bors, un gulyas, niste mici, gratare,ce sa-ti aduc de la "ce am mai gatit astazi" ?...sau niste clatite mai bine ?[img]smileys/smiley2.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

ps iti sugerez o visinata ![img]smileys/smiley36.gif[/img]

Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de lightsoflotus

Nu am umblat pe nicaieri Pisoi....sau era sa ma duc...DEFINITIV...

...nici nu mi-a trecut prin cap asa ceva[img]smileys/smiley9.gif[/img]...am crezut ca ai parasit forumul si implicit pe noi[img]smileys/smiley19.gif[/img]...cei considerati prieteni virtuali[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    14.03.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    663
    Putere Rep
    16

Implicit

lightoflotus .. drama queen[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Guest

Implicit

Citat Postat în original de angeline

te rog draga sa te aduni si sa nu indraznesti sa mai faci asa ceva ! [img]smileys/smiley36.gif[/img]

spune-mi lotus, vrei o ciorbitza buna cu bors, un gulyas, niste mici, gratare,ce sa-ti aduc de la "ce am mai gatit astazi" ?...sau niste clatite mai bine ?[img]smileys/smiley2.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Promit ca NU MAI FAC! In primul rand mi-am promis mie insami !!

Si...tinand cont ca am vreo 8 kile mai putin decat acum 2 luni...delicatesele tale sunt BINEVENITE! Trebuie doar s-o rezolv cu pofta de mancare care..a cam disparut!!! Dar,fiindca esti o gospodina desavarsita..accept invitatia!!

Guest

Implicit

Citat Postat în original de Gogule
    lightoflotus .. drama queen[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Gogule, cine e regina?????ca de drame avem toti parte dar..sange albastru ...mai putini....

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. O clipa de tristete in ochii...sufletului
    De don_mario001 în forumul Incercari Literare
    Răspunsuri: 7
    Ultimul post: 11.08.2009, 16:09
  2. traieste clipa...oriunde ai fi pe Terra
    De victor38 în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 20.05.2006, 23:54
  3. macar o clipa de RELAXARE
    De mihaelaNV în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 09.02.2005, 16:07

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •