Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: as vrea sa merg in USA

Guest

Implicit

eu primesc o invitatie si as vrea sa raman dupa viza. ce se intampla cu familia care cheama?

Cum as putea sa ma descura (suntem 2)?Sunt sanse sa reusim sa stam la negru vreo 2-3 ani? Sunt joburila negru?

Va rog sa ne ajutati cu un raspuns..

Data înscrierii
    31.05.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    2.102
    Putere Rep
    24

Implicit

Da si nu - depinde ce doresti sa realizezi, ce legaturi ai, cine, daca, te ajuta, cat de multe stii si poti sa faci, cat de sanatos esti, si asa mai departe.
    Ideal este sa ai cazarea pe gratis si un "job" la negru asigurat. In aceste conditii poti sta 2-3 ani, strangi bani si pleci inapoi. Cat de mult vei reusi sa realizezi, nu-ti poate spune nimeni.
    opinia mea este doar referitoare la ceea ce ai spus - nu aduce in discutie daca esti sau nu cracanat - nici nu-ti judeca spusele in functie de culoarea ochilor sau a parului.
    in rest sauzimdebine

Data înscrierii
    15.12.2004
    Posturi
    91
    Putere Rep
    15

Implicit

[QUOTE=Bebitzu]

eu primesc o invitatie si as vrea sa raman dupa viza. ce se intampla cu familia care cheama?

/QUOTE]

Familia la care vrei sa ramai s-ar putea sa-si piarda credibilitatea la ambasada si sa nu mai poata primi pe nimeni asa ca tine, in vizita. Am auzit asemenea cazuri. Cat priveste munca la negru nu stiu dar cred ca deja ai fost sfatuit bine. SUCCES.

Data înscrierii
    25.10.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    10
    Putere Rep
    0

Implicit

Categoric, cei care ti-au facut invitatia nu vor mai putea invita pe nimeni altcineva pe viitor. Alte consecinte nu sint. Munca se gaseste daca vrei. Acum depinde daca ii respecti pe cei ce ti-au facut chemarea si iti pasa daca le creezi vreun inconvenient.

Data înscrierii
    02.02.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    14
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de Bebitzu

Cum as putea sa ma descura (suntem 2)?Sunt sanse sa reusim sa stam la negru vreo 2-3 ani? Sunt joburila negru?

Sunteti siguri ca smecherii de la US Embassy din Bucuresti o sa va dea viza la amindoi?

Subiecte similare

1. traim in ro, dar vreau sa merg in vizita
    De în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 74
    Ultimul post: 05.09.2007, 09:36
  2. Unde imi recomandati sa merg in SUA???
    De meda1984 în forumul Oferte / Cautare locuri de munca SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 12
    Ultimul post: 14.08.2007, 11:00
  3. ce sanse as avea sa merg cu copilul...
    De visarie în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 30.06.2006, 13:51
  4. Cum aleg locul unde merg?
    De vasilemihaibota în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2017, DV-2018, DV-2019 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 13
    Ultimul post: 20.05.2006, 02:34
  5. Ar trebui sa merg in delegatie in SUA
    De Bogdan99 în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 11
    Ultimul post: 29.01.2006, 17:08

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •