Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: a second diploma/SECOND SPECIALTY

Data înscrierii
    02.11.2005
    Posturi
    14
    Putere Rep
    0

Implicit

Va rog..ce credeti????!!!!!!!

Am terminat Facult.de Filosofie/4 ani.

Sotul Fac.de Biologie,profil Ecologie/4 ani.

In septemb.terminam la Fac.de Drept(Babes-Bolyai),CURSUL POSTUNIVERSITAR DE PERFECTIONARE PROFESIONALA IN DREPT COMERCIAL SI CIVIL(de un an)</span>.Nu am mai urmat altceva in drept inainte.

Va fi considerata oare ca o a doua specializare..vom fi punctati,ca atare..avand in vedere aceasta dilpoma secundara de un an..?</span>

(Eu am terminat Liceul de Informatica...o data cu eliberarea diplomei de bac.mi-au dat si atestatul de ajutor-programator</span>.....Problema
    este...nu este specificat pe el cum ca e un atestat in urma cursurilor
    de un an,ori 2..etc...la fel nu sunt specificate
    cursurile/credite...apare data eliberarii doar...ACESTA VA FI PUNCTAT OARE</span>?....toti fostii colegi din generatia mea au primit asa ceva..probabil si altii..)

Va multumesc.

Data înscrierii
    13.09.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    162
    Putere Rep
    15

Implicit

cel de la liceu nu se puncteaza, cel de 1 an se puncteaza... cauta si tu la EMP in regulament... si acolo iti faci si punctajul

Romania nu e a noastra, e a urmasilor urmasilor nostri.

Data înscrierii
    13.09.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    162
    Putere Rep
    15

Implicit

http://www2.publicationsduquebec.gou...namicSearch/te lecharge.php?type=3&amp;file=/I_0_2/I0_2R3_01.HTM

Romania nu e a noastra, e a urmasilor urmasilor nostri.

Data înscrierii
    27.02.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    607
    Putere Rep
    15

Implicit

Daca accesezi linkul de mai sus ai sa vezi ca in partea dreapta a tabelului ai sa gasesti : Maximum par critere adica nu poti sa iei puncte mai multe sau insumate daca vrei de ex la liceu:iei punctele aferente liceului dar nu mai iei in plus puncte ptr. o alta diploma dobandita in cei 12 ani de studii.Adica ti se puncteaza diploma de bac dar nu si alte diplome sau certificate.

Orice alt curs cu durata de 1 an,care sa aiba alta specializare decat ultima forma de invatamant in care ai studiat,se puncteaza ca a 2-a specializare.
    Mandria si prostia....

Subiecte similare

1. Echivalare diploma
    De sorin în forumul Nou veniti in America/SUA/Statele Unite-Ghidul incepatorului
    Răspunsuri: 95
    Ultimul post: 04.12.2011, 17:41
  2. Diploma
    De dany78 în forumul Despre si cu studenti din SUA, Canada, Uniunea Europeana si Romania
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 01.12.2006, 15:34
  3. Diploma bac. plastifiata
    De în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2017, DV-2018, DV-2019 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 17
    Ultimul post: 21.07.2006, 09:28
  4. Diploma IT
    De spiderelus în forumul Oferte / Cautare locuri de munca SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 17.07.2006, 17:56

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •